Jump to content

Foto konkurs NBGa


Recommended Posts

Pu, majku mu, niko da se doseti da podmiti članove žirija... :))

i nije bilo teško pretpostaviti da će to biti neka "hihihihihi" slika, a ne zaista i najbolja fotografija.

Da, pogotovo sto se to bira na FBu. Dok nisam video da su izabrali vec prva tri mesta bio sam u wtf fazonu.

Reko kako mogu da dozvole da FB izabere dobitnike za 700, 500 i 300 evra. :P

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

који је добар фотоапарат, некакве средње класе, по могућству да га има јефтино на лимунду и сл, за пејзажне слике?

Da li postoji tamo ne bih znao, takodje ne znam koliko si spreman da sprcas novaca. Ako planiras kompaktni, nema tu mnogo razlike, idijot je idijot koliko god megapixela da ima. Prosumer je sledeca klasa i relativno su dostupni/jeftini. Ovaj moj je prosumer Nikon CP p500 kod nas je oko 400 evra. DSLR (digital single lens reflection) variraju sa cenom od oko 800 do 7k dolara, ali za te pare samo sto ti ne popuse. Sledece, ukoliko planiras neki aparat za mountom za objektive valjalo bi znati da je dobar objektiv > dobro telo aparata. Mozda i moze da se nadje neki polovan dslr pa da se iscimas kroz koji mesec za neko socivo za landscape (nisu jeftini da znas). Sjajna fotografija dolazi sa sjajnom opremom. Dobra fotografija sa dobrom, footka za vukajliju sa kompaktnim :) Mada ni kompaktni ne moraju da budu los izbor. Ako zelis cisto da uhvatis brdo/reku/ovce na ispasi/sta vec mozes i sa malo jacim kompaktnim.

Ali kao i ostatak elekronike: Gde je 200 evra tu je 300, pa 400 itd...Uvek za malo vise para dobijas primetno bolji kvalitet i siri spektar opcija podesavanja kamere. Iseci se i uzmi nesto kvalitetnije.

Moj sledeci. Oteci ce mi muda dok skupim novac :/

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Da li postoji tamo ne bih znao, takodje ne znam koliko si spreman da sprcas novaca. Ako planiras kompaktni, nema tu mnogo razlike, idijot je idijot koliko god megapixela da ima. Prosumer je sledeca klasa i relativno su dostupni/jeftini. Ovaj moj je prosumer Nikon CP p500 kod nas je oko 400 evra. DSLR (digital single lens reflection) variraju sa cenom od oko 800 do 7k dolara, ali za te pare samo sto ti ne popuse. Sledece, ukoliko planiras neki aparat za mountom za objektive valjalo bi znati da je dobar objektiv > dobro telo aparata. Mozda i moze da se nadje neki polovan dslr pa da se iscimas kroz koji mesec za neko socivo za landscape (nisu jeftini da znas). Sjajna fotografija dolazi sa sjajnom opremom. Dobra fotografija sa dobrom, footka za vukajliju sa kompaktnim :) Mada ni kompaktni ne moraju da budu los izbor. Ako zelis cisto da uhvatis brdo/reku/ovce na ispasi/sta vec mozes i sa malo jacim kompaktnim.

Ali kao i ostatak elekronike: Gde je 200 evra tu je 300, pa 400 itd...Uvek za malo vise para dobijas primetno bolji kvalitet i siri spektar opcija podesavanja kamere. Iseci se i uzmi nesto kvalitetnije.

Moj sledeci. Oteci ce mi muda dok skupim novac :/

ovo+

pre svega odluci da li hoces dslr ili point and shoot - evo ovde jako lepo objasnjeno http://mansurovs.com/dslr-vs-point-and-shoot-camera

a mozes i da prelistas ovo

http://www.dizajnzon...showtopic=88643

http://www.dizajnzon...showtopic=89450

http://snapsort.com/ - ovde imas testove, uporedjivanje, jako dobar sajt

oglasi:

http://www.foto-berza.com/

http://www.fotoglasi.com/

Edited by Animal
Link to comment
Share on other sites

Ууууу, већ сам помислио да је искулирано моје питање :)

Хвала људи, морам прелистати ово да видим шта ми је чинити/куповати. За почетак вероватно нећу нешто предркано узимати, али баш ништа не знам о овој области, па ми ове информације веома значе.

Link to comment
Share on other sites

Dakle, kao što smo najavili, kako je u ponoć istekao rok za glasanje za nagradu publike, objavljujemo da su rezultati sledeći: (1) PRVA nagrada publike - fotografija pod rednim brojem 9, autorke Neve Bojović (2376glasova); (2) DRUGA nagrada publike - fotografija pod rednim brojem 85, autorke Bojane Zuza (1230 glasova); (3) TREĆA nagrada publike - fotografija pod rednim brojem 59, autorke Sare Nastić (880 glasova); (4) ČETVRTA nagrada publike - fotografija pod rednim brojem 88, autorke Sonje Jovanović (734 glasa); (5) PETA nagrada publike - fotografija pod rednim brojem 122, autora Saše Džambića (729 glasova). Rezultati su utvrđeni presekom broja osvojenih glasova (odnosno "Like"-ova) koje je svaka fotografija osvojila u 00:00 časova. Čestitke pobednicima! :] Dodela nagrada zakazana je za sutra u 18:00 časova, a tom prilikom biće dodeljene i tri glavne nagrade po odluci žirija. Zahvaljujemo svim učesnicima konkursa, kao i svima koji su učestvovali u glasanju!

Eto, umesto jednog odlucili su se za 5 fotografija za "nagradu publie".

Fer odluka je fer.

Hvala jos jednom ruru na glasovima! ;)

YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Trooper: Nema mene ovde, smao sam preneo koje su fotografije uzele nagradu publike, postavicu i u 18h prva tri mesta.

Inace br. 114 u gomili

Ma neka ih Ivane. Valjda ce da vide koliki je fejl ovaj nacin biranja.

Sa druge strane, biraju prva tri mesta zirijski a ostalo publika, stoga ako dodje do izlozbe a verovatno ce biti nesto, imace umetnicki i duhoviti deo.

I dalje tvrdim da je FB glasanje fejl. Nek naprave 2 konkursa, ili 2 teme u okviru jednog sledeci put i gg.

Edited by ウエーター
YsKBe.jpg?1
Link to comment
Share on other sites

Imaš rezultate ovde.

Elem, moj komentar na početku topica da treba potplatiti članove žirija uopšte nije bio slučajan, ali se niko nije setio da potplati :) Oni koji me znaju i pogledaju sastav žirija će skontati :)

U svakom slučaju, ideja je bila da se napravi na FB-u glasanje samo da bi se privuklo malo pažnje na konkurs i da bi se dobilo na popularnosti konkursa (ono reach na FB-u je preko 300k ljudi, dok je inače za njega znalo maksimum 400-500 ljudi ranijih godina). Takođe logično je da će pobediti "haha", slika a ne neka koja ima umetničku vrednost, plus što uvek postoji opcija da se neko organizuje da glasa (recimo meni je ova četvrta na glasanju publike potpuno bezveze, ali kapiram da se neko organizovao). Ali zato su i nagrade publike značajno manje, na kraju prvo mesto dobija 25k din, pa se smanjuje po 5k tako da je peto mesto po glasanju publike dobio 5k din, nisu neke baš pare.

I zato glavne nagrade naravno određuje žiri gde je bio ovaj lik što je urednik National Geographica, direktor marketinške agencije, fotograf i sl (i nas dva papka iz opštine koji realno nismo stručni, ali smo ipak predstavnici organizatora). I ima stvarno fenomenalnih fotki, naravno žiri je odabrao i one koje će ići na izložbu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...