Jump to content

Prometheus (2012)


Recommended Posts

  • 7 months later...

nesto mi dunulo hehe juce da odgledam ponovo natenane ovaj film, i to ne u fazonu "AEHEHEA SAĆE VIDIM KUJ GI JE NAPRAVIO 8 mi PUTNIK HEEE" već malo pažljivije i da obratim pažnju na detalje.

feojlovo sam u kritikama neverovatno, ovo je jebeno genijalan film :) moja izvinjenja mr ridley

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

gledao sam pazljivije. ostaje mi jos par nejasnoca, ali apsolutno su drugacije nego inicijalno ( mural i fejshageri, tj koja je veza izmedju inzenjera i fejshagera/aliena)

dejvid mi je takodje jasniji.

ukratko u bioskopu kad sam gledao, hteo sam da vidim ono direktan link ka alienu, plus sam vise cekao kad cu da viknem LOL KOJOT SE DROGIRA ili tako nesto nego sto sam obratio paznju na film.

odlican film, odlican

analiza odnosa tvorac-kreacija, roditelj-dete ( setimo se da je i ripli neostvarena majka koja na kraju radja novu vrstu aliena. i shaw kolko sam istripovao rodi novu vrstu fejshagera koja u kombinacij sa inzennjerom kreira kraljicu)

scena kada dejvid skida krst shaw, i tako. par stvari bi ja izbacio, nepotrebne su.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ako poredimo Avatar koji ima sasvim običnu ideju, ali je toliko dobro sve osmišljeno i urađeno da ljudi upadnu u depru kada izađu iz bioskopa, i Prometheus koji ima dobru ideju, ali je na svakih 3 minuta preglupa idiotska scena, i ljudi izlaze sa filma besni, onda bih nekako rekao da je film loš uprkos tome što je inicijalna ideja zaista dobra. 

Krst, bežanje od kotrljajućeg broda, riba koja je iz sebe izvadila ejlijena i onda se za 3 minuta zaćaskala sa drugim hjumanima ko da ništa nije bilo, naučnici koji pružaju ruke ejlijen bićima iako su prethodnih 5 sati na svako malo traumatizovani dešavanjima u prostoru u kom na ta bića nailaze itd. čine ovaj film zaista uvredljivim za mozak.

  • Downvote (-1) 2

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ne kažem da si ti retos jer ti se sviđa Prometej, kao što to ne mogu da kažem ni drugarima koji vole Betlstar Galaktiku, ali su objektivno obe stvari dobre ideje koje su jako loše urađene i jednostavno prepune rupa.

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

jebiga zanemaris te scene i kazes sebi ovako :

 

krst - sto da ne

bezanje od kotrljajuceg broda - sto da ne i ja bi bezo

vadjenje ejlijena - progutas knedlu i kazes "ok mozda si je ubrzgala kokaroin pa joj je kul

naucnici - klasicni kompjuterasi i gejmeri i gikovi, haha glupi su

 

 

Jebaga, kad sam zanemario te scene, onda mi je film ipak kul



 pa ček, tebi je promakla veza između inžinjera i aliena kad si gledao prvi put?

Zapravo da.

 

to su problemi kad ides sa kole-rur ekipom u bioskop i upadnes u mod da si VI/2 i da ces da fasciniras devojcice u bioskopu

ofc da je alien 1 bolje uradjen, ali tada su i ljudi bili pametniji

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

E jebiga, tako možeš i da jebeš Maru i ubeđuješ sebe da nije Mara nego Dara Bubamara, dok ponavljaš sebi "vagina je vagina". Samo ne znam koliko bi druge u to uspeo da ubediš.

vazno je sebe ubediti, a ne druge :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako nekome ko je gledao Aliena moze da se svidi Prometej... Kao shto sam pisao ovde, toliko je atmosfera sjebana nekim stvarima koje su van mozga (tipa: doshli smo na jebenu planetu koja je na xy svetlosnih godina od Zemlje, ajde da skinemo shlemove i udishemo vazduh u kome moze da bude xyz miliona nepoznatih organizama, da ne pricham shto u Alienu imaju dekontaminaciju posle izlazaka na planetu, a ovde ne?!), da jednostavno ne mogu da se skoncentrishem na "bozansku prichu" o tvorcima nashe civilizacije...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

hajde da opusteno vozimo bagi utabanom stazicom planetom na kojoj tutnji ogromna planetarna oluja svaki dan. vredjanje inteligencije gomilom gluposti.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

pa ono prometej nije alien ? nije nikad tako ni najavljen

 

da sjebali su par stvari jebes im mater

 

ona prethodna verzija scenarija je mlogo bolji materijal

 

meni film opet nije retardiran kao pomenuti avatar, daleko od toga ali imam osecaj da ili fale neke scene ili da su neke scene visak

 

nemam problem od bezanja broda koji pada ili se kotrlja, ili za udisanje vazduha bez slema jer ovo nije alien film, desava se mnogo ranije 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nemam problem od bezanja broda koji pada ili se kotrlja, ili za udisanje vazduha bez slema jer ovo nije alien film, desava se mnogo ranije 

 

Ajde bezanje od broda, ali udisanje vazduha je nenormalno retardirano...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

pa eto to je sranje, taj lik je totalno neubedljiv i pomalo iritantan kao glumac, ne znas da li je glavni lik ili je sporedni ili sta ? ne vezes se za njega nikako a opet ga ima u dosta scena i sad on je napravio leap of faith  woah ... umri vec jednom! :D

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mozda posto su na osnovu praistorijskih grafita otisli 100000 svetlosnih godina i pronasli tacno sta su ocekivali nisu osecali kao paranoicni naucnici, vec kao da ce da upoznaju tvorce i jednostavno se nisu plasili. 

kao deca koja se vracaju kuci...

 

a sad...

 

U takvim misijama je uvek safety first.

 

nemam pojma koja je priroda te misije, dobili su brifing tek posto su stigli tamo i probudili se, tipa wtf.

 

postoji teorija da su oni namerno poslati tamo da zapate parazite/testiraju bezbednost i da su im za vreme hibernacije ubacili lazna secanja, a mozda i isprogramirali - recimo njega da bude originalni host, ali posto se to nije desilo onda ga je android odradio na zicer. njeno: "because i choose to believe", kvazinaucnici koji ne koriste opremu za koju su navodno eksperti, a i odlicno ocuvanu glavu arhitekte prze strujom dok je ne uniste...

to bi dodatno zakomplikovalo who-made-who subplot, ali mozda je malo nategnuto. 

vezano za lazna secanja - na bonus dvd-u postoji log vejlanda koji sluzi da spoji naredni nastavak blade runnera u isti svet sa njima - prica kako su njegovi androidi superiorni u odnosu na tajrelove... 

obzirom na to da su kapsule za hibernaciju razlicite posadi i vikersovoj, a i da su poceli da se ponasaju izuzetno suicidno kad je vejland poginuo (kapetan), ovo mozda ima smisla, ali problem je sto je sad ovo spekulacija koja treba da da smisao filmu dok se ne pojavi naredni nastavak... 

Link to comment
Share on other sites

Ајд да и ја бацим моје мишљење.

Мало сте подигли лествицу у јоносферу, по мени. Ловите нелогичности и глупости и детаље који вам "боду очи". Типа утабане стазице. Мени је рецимо у тој класи глупости сметало што цица са резом преко стомака која не може да стоји како треба одједаред скаче и пентра се свукуда без проблема. Ради је адреналин ваљда. Да има "рупа" има. Али да баш толико пуинирају фим, па не баш. Барем не мени. Ако терамо тако у сваком акционом филму ликови имају јако висок праг толеранције бола и отпорниост на повреде. Аутомобиле који експлодирају после 2 метка испаљена у њих или после судара да не помињем. Али смо на те глупости навикли па нам не вређају интелигенцију више. Филм који пуни сале и згрће паре мора да има те моменте "бежаим од огромног брода који се котрља". Или надркани плаћеник који скине шлем јер га БК. Амери то воле, а они тресу лову у биоскопу више него ми. Е коме се то баш не допада, правац Кинотека и фестивали. Даље од "мејнстрима".

Што се самог Прометеја тиче мени је мало бљак идеја прављења уводних прича 20+ година после. Не могу да се отмем утиску рециклирања и препродаје старе идеје, али ајде нека буде. Блејд ранер нисам гледао, не могу да правим паралеле. Инжењери су нас створили, нас и живот на Земљи рекао бих. Зашто? Отп из дијалога Дејвида са оним бајом што прца верницу следи зато што су могли. Нема спец разлога. Као што не видим ни разлог зашто су хтели да нас побију. Или зашто су се међусобно поубијали. Али то ваљда следи у наставку филма. Дејвид је јако необичан робот. Пије, једе, досадно му је (пика баскет) и ради на своју руку ствари које му нису део сета инструкција. Макар не очигледно. Као да је "радозано". То је леп детаљ. Да ли је Шарлиз робот или није, остаје отворено, али Ридли је наговестио да их можда има 2 на броду. Не знам ко још може да буде робот осим ње.

У Осмом путнику, првом филму, колико се ја сећам, посада долази да спасе некога. Неко је послао СОС. Ликови из Прометеја? А нашли су нову зајебану расу створену случајно. Кад смо код оригинала, зар се не види она просторија са "топом" и инжењером у окопу у филму. Чини ми се да има сцена у којој се види како инж. седи на командом месту, илишта год да је то.

Све у свему ОК филм са ОК причом која има главу и реп и недоречена је намерно. Да је савршено, није. Али да је голо говно, није ни то јбг.

Лаг је поменуо Аватар и неку депру после гледања филам. Зашто? Аватар је бајка у класи браће Грим, борба добра и зла, са на тренутак тужним обртом, опет Америка, али хепи енд није изостао, long live USA. Који детаљ из Аватара, а кога нема у снежани и 7 патуљака или Успаваној лепотици, изавива тугу и депресију. Камерон је сјајан послован човек који од бајкица + милиони за ЦГИ прави филмове. Титаник, Аватар ...

  • Upvote (+1) 1
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...