Jump to content

Par slicica


sh

Recommended Posts

Pozz drugari,

evo par slicica animacije koju radim, u sustini sve je gotovo, samo jos trebam da izrenderujem 7500 frejmova :)

Ovo je do sad najveci projekat koji sam radio, ima 40tak objekata...

Nadam se da ce sve biti gotovo za nekih 15-20 dana pa kacim animaciju.

kop1.jpg

kop2.jpg

Link to comment
Share on other sites

vrhunski izgleda!

ako cemo da sitnicarimo (a valjda si zato i okacio na RUR :), par stvari, sve vezane za prvi render:

- trava deluje nekako iz 1996, ne znam sta je konkretno u pitanju, na drugoj slici recimo izgleda skroz ok. Vise izgleda kao neki noise nego tekstura trave, mozda zato sto je kadar previse sirok pa cela zelena povrsina izgleda monotono

- nigde neces naci trake na kolovozu koje su tako obelezene na raskrsnicama, sad da me ubijes ne mogu iz glave da skontam kako to zapravo ide, al valjda isprekidanom linijom tu gde se seku pravci kretanja

- kamenje pored puta je nekako previse "ravnomerno" postavljeno :)

- fale rupe na putevima, ipak je to planinski put u Srbiji :tf:

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala..

- Trava je takva kakva je, ne moze bolje, teren je previse veliki (300x200m) da bi travu resio geometrijom (i ovako scena jede 16gb memorije) pa je moralo pomocno resenje teksturom.. Kamera uglavnom se krece kroz naselje, ima veoma malo kadrova sa celim naseljem tako da sam to koliko toliko sakrio..

- Za put znam, ali me je stvarno mrzelo da se jebavam sa tim i ovako sam potrosio 2 meseca zivota na tome tako da jbg, sl put :)

- Pukotina na putevima ima ako se zagledas malo bolje :) druga slika levo od table :)

Uglavnom sve "greske" sto se primecuju na renderu, u animaciji se ne vide kada se kamera krece :)

Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, svaka chast za trud i odlichan posao!

Kao drugo, malo preaching-a u vezi vizualizacije:

- Postoji fazon za travu, radi se noise sa dve texture trave i ispadne vrh

- Put je ok, mozda bi mogla da se uradi neka isprekidana linija i opet fazon za asfalt kao sa travom. Josh jedna stvar koja se obichno radi je da trava ne ide do "kraja" (tj. do puta), vec imash maskiran jedan deo sa malo zemlje

Naravno, sa animacijom i motion blurom vecina ovoga se pojede.

Ono shto odvaja najjache 3D vizualizatore od ostalih je "devil is in the detail". Iako i sam nisam toliko istrajan u ovome, volim da radim sa ljudima koji umeju da obracaju paznju na svaki detalj. Moj glavni supervajzer je Sergej Jegorenkov, dechko ima 25 godina i radi bolje nego shto sam ja ikada radio: http://egorenkov.com/

Skoro cemo zavrshiti jedan kratak klip sa sportskim Kamazom, da vidite shta rade Rusi i Srbi u 3dsmax-u ;)

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Општина Бруе. Хвала [:D]

Какво је ово камење поред пута? надам се да ћеш склонити или променити, пошто изгледа као едитор у Херојима. Иначе, и да остане то, и трава, и тај пут, опет супер изгледа :)

Link to comment
Share on other sites

@Zerbah

Za zemlju pored puta znam, prvo sam stavio svuda okolo, pa pomerio, ostavio samo na nekim delovima, sta znam lepse mi je izgledalo. :)

Bice i snega, i nocnih scena, svega i svacega, tako da mislim da ce celo ok da izgleda.

Dobar je Sergej, motor kida, mladji sam godinu dana od njega tako da ima vremena :).. Kad zavrsite klip okaci obavezno.

@brue

Kamenje je tu gde jeste stvarno tako da mora tu da bude jbg..

Link to comment
Share on other sites

Tnx.

Pa zavisi kako gledas na to :)

Ako posmatram samo ovaj posao i nisam bas, ali mi je pomogao puno da dobijem posao za novu animaciju, bolnica u americi sa pratecim objektima (ima ih dosta, sve su kockice tako da je lagano) za koju cu da se iscimam 15-20 dana i da uzmem 5x vise para nego za ovo..

A bez ovoga ne bi nikad dobio da radim neke vece projekte tako da opusteno :)

Link to comment
Share on other sites

Ma znam, te prve slike nisu frejmovi iz animacije, cisto par probnih rendera, samo je ovo zadnje sto sam okacio frejm iz animacije.. Sunce stoji na pravom mestu, u ps-u lens je dodat naknadno cisto fore radi a ili sam ja retardiran ili u fotosopu za razliku od after effectsa ne moze lens da se izbaci iz formata :)

Enterijere nisam nista, ne treba kako sam razumeo ili radi neko drugi ili je uradio, stvarno ne znam i ne ulazim u to sta je istina :)

Edited by sh
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...