Jump to content

Mad Men - spojleri nisu sakriveni


alfa

Recommended Posts

1. vrhunsko finale

2. nekako imam osećaj da zahteva još 1 gledanje 

3. moguće Crash, to je jedno od tumačenja, mada je onda kraj "nesrećan" po Dona 

i najbitnije

 

4. pošto je finale serije emitovano, pravila o spoilerima diktiraju da spoiler-tagovi više nisu potrebni - ko ulazi u topik o seriji x nakon što je njeno emitovanje završeno, sam traži ono što će naći

 

 

edit

posle još jednog gledanja...želim da verujem da taj osmeh na kraju nije ideja za reklamu nego neki oblik opraštanja samom sebi i kretanje bar malo ka nekom unutrašnjem miru...iako iz kompozicije kadrova može sasvim opravdano da se protumači da je reklama njegova, ta mogućnost me deprimira.... (also toni nije ubijen u dajneru nego živi u strahu iz dana u dan ;oP)

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

Meni poslednja scena nema veze sa Donom, tj. da je to njegova reklama, nego da je ta reklama naša budućnost.

 

Finale bi mi bolje bilo da su poslednje dve epizode zajedno, ovako, ovo nije pravo pravcato finale, više je kao epilog. Nikako mi se nije dopala scena koja preobraćuje Dona. San koji priča onaj tip nije san, nego metafora i to me nervira (potpuno subjektivno). Ne znam. Ne mogu da kažem da sam nezadovoljan, bolje bi mi bilo da kraj nije imao "hepi endinge" ili bilo koje "endinge", iako je s druge strane morao. Eto, šta ću.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

ni meni

  • Upvote (+1) 1

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Био сам кратак са коментаром јер ми је такав утисак без икакве анализе, у коју нисам хтео намерно да улазим. Најбољи пример одличног краја, а који се не може лако разумети је крај Сопранових. То је крај који оставља јак утисак, разумео га или не, јасно ти је да се ту десило много тога што ниси похватао, а можеш. Овде немам такав утисак. Крај ми делује збрзано, нарочито последња епизода која је пуна непријатних хепи ендинг сцена, изневеровао сам на онај романтичарски моменат између Пеги и Стена, био сам у фазону откуд сада ово. Шта је писац хтео да каже ме не интересује, јер није у питању књига већ телевизијска серија, а тај медиј има више алатки за причање приче од самог текста. Тако да неке ствари са ових линкова које сам прочитао су потпуно без везе управог из тог разлога. Супер што је писац хтео да каже ово или оно, једино што се рачуна да ли је успео у томе или не. По мом мишљењу није баш најбоље. Оно што се дешавало у финалу требало је да се развуче на још пар епизода, овако ми делује као одличан садржај који је аљкаво спакован.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

dobro, taj deo izmedju Pegi i Stena je bio očekivan, tj "znalo se" ali nikada nije bilo prikazano, pa su verovatno to odlučili u ovom finalu. Mene je više smorila Donova razvodnjena priča, i taj glup kraj, ostalo mi je ok

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Iako su na oko pola poslednje epizode počele oči da mi suze zato što sam bio svestan da ima još 20ak minuta do kraja serije, i ja se slažem da je nekako sam kraj spakovan aljkavo i neubedljivo. Donov osmeh na kraju sam shvatio, kao i gore neki, da je shvatio da može da nađe način da potraži neki unutrašnji mir.

 

A za pesmu za Koka-Kolu nekako nisam mogao da nađem značenje. Šta god da pomislim da je to je nešto negativno, jer kokakolu više gledam kao negativnu stvar za ovaj svet.

Link to comment
Share on other sites

reklama za koka-kolu je realna reklama koju je meken napravio za koka-kolu back in 1971...i dok su kod nas napoznatiji beli medvedi i praznici nam stizu u SAD je ta reklama medju napoznatijim, ne samo za koka-kolu, nego of all time jer je pogodila u zicu neki vajb tog vremena i vrtela se jos dugo godina

 

tako da tumacenje reklame u kontekstu serije ne znam da li je potrebno...jednostavno ta reklama se desila u to vreme...ona je istorijska cinjenica

 

e sad, to sto izgled donovog spiritual retreata, i ljudi koji su tamo, lici/gotovo je identican onome u reklami, to je zato što je svakako reklama rukovodila rad set i costume dizajnera serije dok su spremali tu epizodu, naravno po vajnerovom nalogu , i to je povod za diskusiju da li je to pokazatelj da je "don napravio tu reklamu" ili neko drugi u mekenu

 

mnogi hintovi tokom epizode govore da on moze da se vrati (razgovor pegi i stena, rodzhera i sefa mekena, pegi i dona...) tako da nije iskljuceno da uspeva da se vrati u meken i tamo pored onog sistema da je samo mali sraf u velikoj masiji uspe da napravi takvu reklamu, ali meni je to los kraj po njega, jer mi se cini da on u tom slucaju ostaje isti, nesrecni, nezadovoljni covek koji nosi svoj teret, pokusava da pobegne, vraca se i tako u krug...

drugo tumacenje price "don je napravio reklamu", ono koje zastupaju hamm i weiner, je da je don u kaliforniji postao zadovoljan time sto je super add man (mada je ranije rekao kejli loc da se penzionisao i da je to iza njega) i da je srecan sobom nasao nacin da pronikne u duh vremena i opet u mekenu formirao reklamu

 

ja navijam za to da je postao hepi bez reklamiranja, kao i da je uspešno ostavio iza sebe strah od progona jer je zamenio identitet, da je skapirao da ipak "nije neželjen i sam u frižideru"....mada, u tom slucaju, kraj je verovatno cinicniji "po drustvo" jer su onda reklamu koju toliko ljudi voli napravili u mekenu na osnovu istrazivanja trzista i komiteta, a ne jedan genijalan pojediniac (bio to don ili pegi koja je tamo ostala) na osnovu bljestavog trenutka inspiracije...

 

kraj mad mena nije "uredan" kao breaking bad, niti je fade to black otvoren ko sopranosi, ali meni se svidja upravo zbog toga sto moze da se tumaci na nekoliko nacina

 

 

edit

e da, niko nije prokomentarisao profi DC superhereo(ine) teamup u finalu ;oD

Edited by Kole
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

They should love me. Maybe they do. But I don't even know what it is. You spend your whole life thinking that you're not getting it. That people aren't giving it to you. ... And then you realize, they're trying. And you don't even know what it is.

auf

carska serija!

meni se svideo i kraj.

555b44acb80bcc99383a9b44_jon-hamm-mad-me

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...