Jump to content

General Game News Thread


Slađan

Recommended Posts

DrYnAyF.jpg

 

Veliko iznenađenje - ono što je Bioware tizovao nije neki savremeni openworld survival horor, nego "story driven online co-op 4v1 RPG".

 

"You've Been Chosen" i "What really happens when we sleep?" iz tizera su nagovestili nešto slično "The Secret Worldu", a BioWare se umesto MMO recepta okrenuo co-opu za četiri igrača uz dodatak uloge Dungeon Mastera. 

 

Kažu da je inspiracija pen and paper RPG i dobri DM-ovi koji su mogli da "vode" svoju grupu mesecima i godinama. Naravno, miriše na DLC galore zbog "mesečnih monstera i eventova".

 

Ne znam baš kako će ovo izvesti, ima prijava za alfu ovde, a evo i par reči:

 

"It is a game that finally fulfills that fantasy of a never-ending RPG where the players meet up regularly to keep their epic adventures going for as long as they want. All the enemies, traps and challenges are squarely in the hands of another player, who controls them just like a Dungeon Master. The monsters and villains are smart and unpredictable, making every battle a test of strategy and power. Best of all, everyone gets to enjoy a story that plays out like their favorite TV series, but where they decide the fates of its world and characters.

Shadow Realms isn’t just hearkening back to those early BioWare PC games—it’s finally bringing the magic of tabletop RPGs to the digital realm.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

ne znam zašto bi bilo problematično, ono, posao ko posao, sponzor ko sponzor.

 

well ... sigurno znaš i sam da postoje zakoni koji regulišu da na primer alkoholna pića ne mogu da budu sponzori niti da se oglašavaju među "decom" (gde spadaju organizacije, timovi, magazini, emisije...) što takođe postoji i za cigarete a sasvim sigurno i za striptiz barove i tako to. 

 

Dotu igraju deca, i gledaju deca, na turnirima su deca - YP svi znamo šta je i šta promoviše.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

validno pitanje na koje nisam siguran da imam dobar odgovor ali ako ti striming igara deluje privlačno u smislu pretplate kao što i Netflix igra ulogu kod dosta ljudi (pa i kod nas), nije loša stvar. A pored ovih nedelju dana besplatno, imaju razne igre i demoe i slične fore tako da teoretski ne moraju da se troše pare uopšte.

 

Ono što je meni mnogo zanimljivije je da koncept strimovanja igara direktno na smart tv očigledno radi. Prvo Sony, sad i Philips sa svojim televizorima. Kada bi Valve bio malo aktivan i ažuran, a ne da im za svaku glupost treba milion godina pa da napravi neki dil sa recimo Samsungom, Toshibom, Sharpom ili kim već, da im radi steam in home stream preko smart tevea koji ima wifi, to bi bio pun pogodak za dalji razvoj living room gejminga. Ovako je nekako "kul ali štagod". Čak i ne moraju da naprave dil, kontam da mogu prosto da naprave kao 3rd party aplikacije za širi krug uređaja, od smart tevea do telefona i tableta, a ne samo za Win, OSX i Linux.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

interesantno, očekivao sam bar neki i5 kao minimum za Ryse na PC-u, kad ono...

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-09-04-ryse-pc-release-date-revealed

 

Minimum:

OS: Windows Vista SP1, Windows 7 or Windows 8 (64bit)
Processor: Intel Dual-Core 2.8 GHz/ AMD Dual-Core 3.2 GHz or better
Memory: 4GB RAM
Graphics: DirectX 11 graphics card with 1GB video RAM
DirectX: Version 11
Hard Drive: 26GB available space
Sound Card: DirectX compatible Sound Card with latest drivers

pljk!

Link to comment
Share on other sites

 

Ono što je meni mnogo zanimljivije je da koncept strimovanja igara direktno na smart tv očigledno radi. Prvo Sony, sad i Philips sa svojim televizorima. Kada bi Valve bio malo aktivan i ažuran, a ne da im za svaku glupost treba milion godina pa da napravi neki dil sa recimo Samsungom, Toshibom, Sharpom ili kim već, da im radi steam in home stream preko smart tevea koji ima wifi, to bi bio pun pogodak za dalji razvoj living room gejminga. Ovako je nekako "kul ali štagod". Čak i ne moraju da naprave dil, kontam da mogu prosto da naprave kao 3rd party aplikacije za širi krug uređaja, od smart tevea do telefona i tableta, a ne samo za Win, OSX i Linux.

 

nema veze, gugl će, pa će onda ovi ... a amazon to već svakako radi.

Link to comment
Share on other sites

skroz sam zaboravio na Chromecast, mada nešto ne znam dal može toliko dobro da enkoduje strim video igara u lokalu, ali svejedno, ima opcija, a Valve ih za sada ne rabi. Ok, i dalje je u beti to sve, stoji, jes da je otvorena beta i da svi mogu da koriste ali Valvetime. 

 

Nisam skapirao to za amazon?

pljk!

Link to comment
Share on other sites

interesantno, očekivao sam bar neki i5 kao minimum za Ryse na PC-u, kad ono...

 

http://www.eurogamer.net/articles/2014-09-04-ryse-pc-release-date-revealed

 

Minimum:

OS: Windows Vista SP1, Windows 7 or Windows 8 (64bit)

Processor: Intel Dual-Core 2.8 GHz/ AMD Dual-Core 3.2 GHz or better

Memory: 4GB RAM

Graphics: DirectX 11 graphics card with 1GB video RAM

DirectX: Version 11

Hard Drive: 26GB available space

Sound Card: DirectX compatible Sound Card with latest drivers

 

I naravno revidirali su :) http://steamcommunity.com/app/302510/discussions/0/616187203998948241/

 

 

 

Minimum: 

CPU: Dual core with HyperThreading technology or quad core CPU

Examples: Intel Core i3 2.8 GHz (3220T) or AMD Phenom II X4 3.2 GHz (945)

Memory: 4 GB RAM

GPU: DirectX 11 graphics card with 1 GB video RAM

Examples: NVIDIA GeForce GTX 560 or AMD Radeon HD 7770

OS: 64 bit Windows (Vista, 7, 8)

HDD: 26GB 

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...