Jump to content

General Game News Thread


Slađan

Recommended Posts

Sećate li se Usagi Yojimbo-a? Ukoliko ste voljni, možete podržati ovu igru na Steam Greenlight servisu i doprineti da se pojavi za PC, nakon što je već objavljena za mobilne platforme. Čuveni samurajski zec kreiran od strane dobro poznatog Stan Sakai-ja dolazi na PC ekrane, ali i sa jednim humanim razlogom.

 

Naime, prvih 47 dana prodaje igre (u čast 47 Ronina) svih 100% sredstava od prodatih kopija ići će u fond za plaćanje bolničkih računa porodice Sakai.

Eto prilike da se dobro zabavite ali i da budete humani!

 

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=136112020

 

Link to comment
Share on other sites

novi PS3 hardver koji će da tera PS3 igre za striming preko PS now-a - http://www.polygon.com/2014/1/17/5319370/report-sony-playstation-now-new-ps3-hardware

 

Meni je ovo jako insteresantno, ne iz ugla striminga i tehnologije, koja i dalje nije baš tu ali radi zadovoljavajuće. Već na upotrebnu vrednost, pošto će postojati strimovanje PS3, i starijih naslova na PS4, zar to neće učiniti da PS3 konzola postane totalno nepotrebna? Opet, ne verujem da ih nešto sprečava sa tehnološke strane da se igre strimuju i na PC i druge platforme i nakupe još gomilu novih korisnika i para iako prodaju servis, a ne sistem. To bi kontam dodatno ubilo preostale PS3 prodaje.

 

Zato mislim da se to neće desiti skoro ali za razliku od propalog OnLivea, koji inače i dalje radi  (ja igrao pre neki dan Just cause 2 čisto zajebancije radi i radi ok), Sony ovde ima totalno unikatnu priliku da pioniriše na polju striminga igara, kroz različite platforme i ustoliči se kao THE Streaming servis za igre. Ali Sony kakav je, najverovatnije neće ikada otići dalje od PS4 sa tim. Možda iskuliraju PS5 i naprave tada neki striming servis only ali nešto mislim da će biti kasno.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

naravno da će biti pretplata, zato i kažem da bi se nakupili para samo tako kada bi otišli i na druge platforme, van PS4 (još ako naprave aplikaciju za XBOX ONE, univerzum eksplodira). Ima raznih mogućnosti.

 

Nisam skontao deo oko piraterije šta si hteo reći ali to bi realno sprečilo i pirateriju u ovoj nekoj formi kakva je sada jer ne bi imali ljudi fizički pristup igrama ni u kakvom smislu. Pride, da bi sada furao igru na PC-ju sa PS3, potreban je emulator koji trenutno i dalje ne postoji, a mislim da će haksorzi mnogo lakše da naprave emulator za samo striming i PS operativni sistem na PC-ju za strimovanje tih igara, gde ćeš naravno morati da imaš PSN pretplatu ali ćeš moći da igraš na kompu, nego emulator za same igre. Ovako kada bi izbacili nativno rešenje iz Sonija, u startu bi imali novo tržište samo za sebe. Da ne pominjem da Gaikai od kojeg i prave celu stvar je prvenstveno bio PC cloud streaming servis koji je radio kao ok, lično sam probao Dragon Age i Bulletstorm.

 

Još dodatno bi sabili jer Soni uglavnom ceo svet smatra ciljnim tržištem dok recimo XBox se prvenstveno i dalje putem hard kopija oslanja uglavnom na USA i Kanadu zbog nerealnih problema sa mejnstrim internet provajderima kao što su Verizon, AT&T i ostala bagra, a tamo te digitalne streaming takve stvari nikad ne znaš kako će da prođu pa bi i dalje imali recimo prednost u odnosu na XBox jer imaju veće tržište van USA. 

 

Baš me zanima kako će i da li će to napredovati u narednih par godina, tehnologija je tu, mogućnosti su, dobit je čak veoma tu samo je pitanje volje, pravnih zajebancija i potrebna je želja onih u Soniju da se time bave. Možda bi izgubili stvari kao što PS ekskluziva ali ako neko može da igra tu igru na više sistema, uz manji rizik za piraterijom, to je valjda dobar biznis za sve.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

naravno da će biti pretplata, zato i kažem da bi se nakupili para samo tako kada bi otišli i na druge platforme, van PS4 (još ako naprave aplikaciju za XBOX ONE, univerzum eksplodira). Ima raznih mogućnosti.

 

Nisam skontao deo oko piraterije šta si hteo reći ali to bi realno sprečilo i pirateriju u ovoj nekoj formi kakva je sada jer ne bi imali ljudi fizički pristup igrama ni u kakvom smislu. Pride, da bi sada furao igru na PC-ju sa PS3, potreban je emulator koji trenutno i dalje ne postoji, a mislim da će haksorzi mnogo lakše da naprave emulator za samo striming i PS operativni sistem na PC-ju za strimovanje tih igara, gde ćeš naravno morati da imaš PSN pretplatu ali ćeš moći da igraš na kompu, nego emulator za same igre. Ovako kada bi izbacili nativno rešenje iz Sonija, u startu bi imali novo tržište samo za sebe. Da ne pominjem da Gaikai od kojeg i prave celu stvar je prvenstveno bio PC cloud streaming servis koji je radio kao ok, lično sam probao Dragon Age i Bulletstorm.

 

Još dodatno bi sabili jer Soni uglavnom ceo svet smatra ciljnim tržištem dok recimo XBox se prvenstveno i dalje putem hard kopija oslanja uglavnom na USA i Kanadu zbog nerealnih problema sa mejnstrim internet provajderima kao što su Verizon, AT&T i ostala bagra, a tamo te digitalne streaming takve stvari nikad ne znaš kako će da prođu pa bi i dalje imali recimo prednost u odnosu na XBox jer imaju veće tržište van USA. 

 

Baš me zanima kako će i da li će to napredovati u narednih par godina, tehnologija je tu, mogućnosti su, dobit je čak veoma tu samo je pitanje volje, pravnih zajebancija i potrebna je želja onih u Soniju da se time bave. Možda bi izgubili stvari kao što PS ekskluziva ali ako neko može da igra tu igru na više sistema, uz manji rizik za piraterijom, to je valjda dobar biznis za sve.

 

Mislio sam da ćeš imati PS3 i dalje da bi pikao piratske igre :)

Link to comment
Share on other sites

Pa ja sam mislio konkretno na ove što nemaju PS3 i situaciju od PS4 na dalje jer ovim oni nekako ubijaju dalju prodaju trojke jer onaj ko nema ni jedan PS će možda radije dati malo više para na PS4 gde će imati nove igre plus stare uz pretplatu nego da kupuje PS3 da bi piratizovao. Tu naravno mislim na retail-soniju-pare-u-džep prodaju, ne polovne PS trojke. Neće se to naravno još primetiti ali kontam da ide u tom smeru da pređe na strim, to je ultimativni DRM.... khm, ovaj "feature".

 

Kako od da bude, mislim da su "onto something there" i baš me zanima kako će to sve izgledati za godnu, dve, tri.

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

koji deo tačno... ili sve? :D

 

Ovaj deo gde se vraćamo na Mainframe paradigmu i da će za igranje možda već u sledećoj generaciji biti dosta streaming dongle i kontroler za smart TV ali nećeš moći ništa lokalno da radiš samo da plaćaš i plaćaš i plaćaš koliko god se service provideru digne :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

sve stoji. A možda će biti i da ne plaćaš ali moraš da odgledaš reklamu između svakog nivoa ili tako neka zajebancija. Mada mislim da lokalne igre neće odumreti skoro ali za desetak godina od sad, ko zna kako će to sve izgledati. Najveći problem u strimingu vs. digitalnom downloadu je što za striming su veći troškovi i konstantniji provajderu. Pa mislim da čisto da kupiš igru i strimuješ koliko ti mila volja dok njihovi serveri trokiraju za tvojih 100+ sati Skyrima XIV neće da može i da je pretplata najverovatnija u nekoj formi.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

GTA su ispatchovali proper ali opet za max treba machinerium.

 

Moderi su ispravili sve probleme(30 FPS cap makli,bolje teksture,bolji lightning,dodali mouse kontrole,dodali xbox360 button promptove i jos masu drugih stvari) sa RE4,pa ae da su dodali dynamic lightning/shadow,fog efekat i druge PC stvarčice nego ništa.

 

Prevarise ljude za PC release Dragons Dogme,izjavili kao ako bude trazena izbacicemo,nema problema.Pisane peticijie,napravljen thread na crapcom forumu i ostade sjajna RPG igra na konzolama.Imali su dosta failova (Remember ME,RE6,racoon city,lazno reklamirali onaj Deep Down,sad je na f2p verovatno sto je igra sranje pa hoce preko microa da nesto pokradu),jedino onaj DmC nije bio loš.

 

Oni izgleda kao da su zaboravili kako se prave dobre igre.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...