Jump to content

Kreditna sposobnost bez placanja doprinosa?


Recommended Posts

Verovatno znam vec odgovor na pitanje, no hajde.

Postoji li nacin da postanem kreditno sposoban bez placanja doprinosa? Koliko znam jedini nacin je da imam tekuca primanja, a na sva tekuca primanja se placaju doprinosi.. no ovo je Srbija, i svakakvih kombinacija ima. Zna li neko za neku kombinaciju koja bi meni pomogla?

Razlog zasto ovo pitam je to sto ne mogu da dobijem kreditnu karticu u srbiji ako nisam zaposlen ili ako im ne polozim 100% depozita.. sto bi znacilo da kad bih hteo da mi plata od 30.000 recimo bude osnov za kredit, morao bih za tu kreditnu karticu da platim.. oko 35.000 u tromesecnim doprinosima i porezima otprilike.. plus troskovi prijave odjave radnika i sta vec ide..

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Banca Intesa je svojevremeno nudila i minus i kredit i ostalo za onoga ko nije prijavljen i nema redovna primanja. Pozovi ih, vidi da li to i dalje rade.

Mada verujem da su kamate sulude na to, ali proveri.

A skoro sam negde čitao na sajtu neke banke kao "kredit za nezaposlene" nešto tako, ali to sad ne mogu da se setim gde je bilo.

Link to comment
Share on other sites

Moj drugar je uzimao kola na lizing i posto je rata bila veca od one norme od trecine njegove prijavljene plate onda su mu racunali i nekakvu babinu deviznu penziju koja leze na njegov racun svakog meseca, plus jos neku nadoknadu koju je dobijao. Ne znam da li bi mu doduse odobrili da je imao samo to...

Plus sto tako nesto mora da ti odobri neki onaj sef, mislim da u vecini banaka to diskreciono pravo nema onaj low level sluzbenik.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...