Jump to content

Megaupload ugašen


~JungleBoY~

Recommended Posts

pa poenta SOPA+PIPA komboa je da im omogući upravo da sjebu sajtove koji nisu na NATO teritoriji. a i nije da je rusija neki svetionik slobode, pa da se tamo baziraš. da postoji neutralna skandinavska zemlja, to bi bio posao :)

cek, ali realno sta mogu da urade nekom serveru koji je u rusiji ili kini recimo i firma ciji je, nema nikakve kancelarije, predstavnistvo u usa?

mogu da im traze da obrisu recimo to nesto sto krsi sopu, ovi im kazu lol, pali, i sta amerikanci mogu da urade dalje? mogu da blokiraju taj server za sve korisnike u usa i to je to?

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Да поновим, овде је на прост начим објашњено којим методама планирају да се служе како би сврсисходно деловали ван територије САД-а.

http://youtu.be/tzqMoOk9NWc

Једино ако не знате шта су DNS сервери, пре горњег видеа баците поглед овде http://www.youtube.c...h?v=oN7ripK5uGM

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

cek, ali realno sta mogu da urade nekom serveru koji je u rusiji ili kini recimo i firma ciji je, nema nikakve kancelarije, predstavnistvo u usa?

mogu da im traze da obrisu recimo to nesto sto krsi sopu, ovi im kazu lol, pali, i sta amerikanci mogu da urade dalje? mogu da blokiraju taj server za sve korisnike u usa i to je to?

Koliko ja znam serveri za MU nisu u USA vec u Hong Kongu.

Edited by Gavralol
Link to comment
Share on other sites

Да поновим, овде је на прост начим објашњено којим методама планирају да се служе како би сврсисходно деловали ван територије САД-а.

http://youtu.be/tzqMoOk9NWc

Ja ne vidim nista lose u ovome osim mozda sto ce prvo skidati sajtove pa tek posle dokazivati. To bi trebalo da se obrne, nevin si dok se ne dokaze suprotno, a ne obrnuto. A za ostalo se slazem.

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja znam serveri za MU nisu u USA vec u Hong Kongu.

[root@giedi-prime ~]# for i in `host -t ns com | awk '{print $4}'` ; do whois `host -t a $i | awk '{print $4}'` | grep Country ; done

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

[root@giedi-prime ~]#

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

[root@giedi-prime ~]# for i in `host -t ns com | awk '{print $4}'` ; do whois `host -t a $i | awk '{print $4}'` | grep Country ; done

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

Country: US

[root@giedi-prime ~]#

Megaupload is an online Hong Kong–based company established in 2005 that ran a one-click hosting online service of the same name, along with its sister services. The site was shut down by the U.S. Justice Department on January 19, 2012 during an investigation into alleged copyright infringement,[2][3][4] leading to what activist group Anonymous calls "the single largest Internet attack in its history".

Znaci njima je headquaters u Hong Kongu, a servere imaju u Virdziniji , kao i Hong Kongu, Novom Zelandu, Filipinima.... Ovaj sto si ti je u Ashburn, Virdzinija verovatno, mozda imaju jos po US. Tako da mega upload nije iz US kao sto si ti mislio.

Edited by Gavralol
Link to comment
Share on other sites

Juzna koreja odlcne ali kontam da si mislio na severnu koja nema javno dostupan internet.

Реално, колико су пара зарадили, могу да купе омању државу и тамо направе себи шта 'оће :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Filesonic, Fileserve i svi sajtovi u njihovom vlasništvu. Ovo je kraj "udobne" piraterije što je realno i plan, da se onemogući buljsonima i neznalicama koji bi inače kupili novi album Đoke Kurcopušača da isti nabave online pre datuma izlaska...

Kako ide ona emo priča...

Kad su došli po file hosting sajtove boleo me kurac jer ne koristim file hosting sajtove

Kad su došli po torrent trekere boleo me kurac jer ne koristim torrent trekere

Kad su došli po news servere boleo me kurac jer ne koristim news servere

...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Oh jao vidi ...

Ja znam zasto sam postavio upitnik.

Oduzeli su domen i pointovali ga na svoj fbi msg server.

ne seeeeri da su to uradili. nisam ni mislio da fbi ima hakere koji difejsuju sajtove i pisu d3f4c3d by tR00d3m0n vec sam hteo da napravim foricu :(

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...