Jump to content

Klokovanje rama


abohac

Recommended Posts

Kako misliš dobio nešto stavljanjem na 1333, spuštanjem frekvencije možeš samo da izgubiš. Doduše radi se o razlici neprimetnoj u radu i nesintetičkim testovima, ali svejedno nećeš spuštanjem frekvencije dobiti ništa.

Ovo prvo nisam razumeo. Svaka krštena ploča ima setovanje frekvencije RAM-a nezavisno od FSB-a, BCLK-a ili kako god se zvao osnovni klok procesora i čipseta.

Link to comment
Share on other sites

Kako misliš dobio nešto stavljanjem na 1333, spuštanjem frekvencije možeš samo da izgubiš. Doduše radi se o razlici neprimetnoj u radu i nesintetičkim testovima, ali svejedno nećeš spuštanjem frekvencije dobiti ništa.

Ovo prvo nisam razumeo. Svaka krštena ploča ima setovanje frekvencije RAM-a nezavisno od FSB-a, BCLK-a ili kako god se zvao osnovni klok procesora i čipseta.

Ok, drugim rečima: ako mi je bus cpu-a 133, koji ram treba da stavim?

Uostalom ajde da promenimo pitanje, imam 2x2 gb rama i apgrejdovaću, mislio sam da stavim još 2x2 gb istog rama (kingston hyper-x 1600), ali me zanima da li ima neka brža i optimalnija kombinacija, ne bi mi bio nikakav problem da prodam ovaj ram koji imam? proc je i7 950 a ploča je msi pro-e i podržava 3channel. šta da stavim tj da li samo da dodam još 4gb istog?

Link to comment
Share on other sites

Takt RAM-a ne računaš prema frekvenciji procesora, to oću da ti kažem. Ako si kupio RAM na 1600, stavi ga na 1600, Cell Menu -> Memory Ratio.

Optimalna varijanta je da kupiš još 2 GB i formiraš triple channel.

Jel brže da imam 6gb 3kanalnog nego 8gb jednokanalnog? U pitanju je isključivo gaming. Jel misliš da će 6 biti dovoljno za narednih par godina ili će igre možda postati toliko zahtevne da će im trebati 8gb?

Jel može 3kanalni da radi u kombinaciji od 12gb, pošto ploča ima 6 slotova tj podržava 24? Možda je najpametnije da uzmem sada 6gb trokanalnog i da stavim još 6 ukoliko ikad do sledeće mašine igre postanu toliko zahtevne?

Link to comment
Share on other sites

Topic hijack inc!

Vudi imam 2x1gb DDR2 na GA-P35-DS3L u dual channelu. Kontao sam da ih zamenim sa 2x2gb ali mi je naletela odlična ponuda za jedan modul od 2gb, isto 800mhz i isto Apacer.

Ono što me zanima jeste kako da najefikasnije poređam te memorije i koliko će nedostatak dual channela uopšte uticati na performanse?

Fala vi

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

Ne znam cemu tolika frka oko kloka memorije, imam 4x4gb kingston hyper-x 1600mhz, e sad drzao je na 1333 ili na 1600 ne primecujem ama bas nikakvu razliku :)

Naravno to sam sve testirao na programima za render posto se time bavim, za drugo ne mogu da tvrdim sa sigurnoscu.

Edited by sh
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da postoji i neki asimetrični dual channel, kad su popunjena oba kanala ali ne istom količinom, tako da samo zabadaj.

E duvu, ja imam 3x2gb na onoj mojoj ploci verovatno u tripl chenlu. Ako bi uzeo jos 2 oce to onda raditi u 2x dualchenlu?

I ne rece mi nista za one baterije za lenovo.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...