Jump to content

HDD preporuka


zexon

Recommended Posts

Sinoc mi se odjednom sam restartovao komp, i smara sa porukom da izaberem boot device. Drndao sam nesto tamo po biosu, ali nema mu leka, crk'o hdd. Imao sam WD3200AAKS, SATA/16MB Cache. Zanima me sta mi preporucujete da uzmem kao neki best buy. Inace nisam neki manijak za brzine, samo zelim da mi zavrsi posao i da prodjem sto jeftinije, a opet da ne uzmem nesto sto ce da mi crkne za par meseci... I da napomenem da mi je hitno jer sam bez kompa, dok ovaj ne osposobim. Hvala unapred.

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Probaj da skines neki HDD Tool i da odradis Low Level Format, mozda ti on ispegla bad sector-e ;)

A inace, s obzirom na veliku cenu, bilo sta sto je povoljno ce ti odraditi posao.. Ja sam uzeo polovnu Samsung F2 i radi lepo :)

Mada, ako bi zeleo malo vise performansi, uzmes 2 hardica spojis u Raid0 - Stripping i da te Bog vidi :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Probaj da skines neki HDD Tool i da odradis Low Level Format, mozda ti on ispegla bad sector-e ;)

A inace, s obzirom na veliku cenu, bilo sta sto je povoljno ce ti odraditi posao.. Ja sam uzeo polovnu Samsung F2 i radi lepo :)

Mada, ako bi zeleo malo vise performansi, uzmes 2 hardica spojis u Raid0 - Stripping i da te Bog vidi :)

/facepalm

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Slažem se sa SpC-om, evo ti još jedan predlog koji može da pomogne pre nego što uradiš LoW LeWel Format**. Uzmi običan produžni kabl i izvuci žice, sprovedi ih u HDD i uključi u struju. Neka stoji tako jedno 5 minuta da elektroni dođu u sve delove HDDa (em što je 320 GB, em što je struja slaba ovih dana, ima padova u naponuima). Posle toga ćeš sigurno moći da prepoznaš HDD u biosu, nemaš brige. Onda skini Hirena i odradi format i bog da te vidi.

Имају и они фазони за замрзивач, нешто типа ставиш у замрзивач на не знам колико времена и он се као обрише :) Пробао ортак, али нисам сигуран колико успешно :)

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Ma jok brate, ovo sa strujom radi provereno. Taman da digne HDD iz mrtvih pa onda BIOS, sigurica štos.

А чекај, ја изводим обичне жичице из обичног кабла и качим их на шта ? На пауер конектор или ? На АТА диску и могу да га прикачим на оне пинове па да тражим комбинацију, а шта онда у С-АТА случају? :confused:

Ћирилизација интернета!

Link to comment
Share on other sites

Inace ovakav WD hdd mi je vec jednom crkao, ali imao sam garanciju pa su mi dali novi. A i jedan drugar je imao slicni problem sa WD. I nesto sam u fazonu da promenim proizvodjaca, a jos su mi neki predlagali samsung kao dobro resenje. Zahvaljujem na savetima, iscimacu se do gigatrona, winwina da vidim sta nude...

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...