Jump to content

Pušenje po kafićima-klubovima ili zdravlje


Recommended Posts

Skroz se vidi ko je pušač, a ko nije. Serendate i jedni i drugi, a istina je negde izmedju, realno :)

Meni kao pušaču smetaju zadimljene prostorije i svim silama ih izbegavam. Štaviše, uopšte nemam želju da zapalim cigaretu na takvim mestima, tako da skroz razumem nepušače u tom pogledu. Sa druge strane, priča da ljudi puše iz hira je lol, jer to može da kaže samo nepušač. Pušenje kao navika se toliko uvuče u skoro sve sfere pušača, da je njemu jednostavno depresivno da nešto radi, a da ne može da zapali. Najjednostavniji primer za to je cuganje u gradu, a verujem da to mogu da potvrde i "vikend" pušači.

Argument sa kolima jeste donekle retardiran, ali je opet to nešto što je opšte prihvaćeno, jer velika većina populacije se vozi kolima i to je onda ok, jel? Da ne bude zabune, i meni se kenja od likova koji neće da izadju napolje da zapale ako nekom stvarno smeta, ali to je već stvar neke kulture. Za klubove i kafiće i najbolje rešenje, tu stvarno nisam pametan, ali recimo da je OK kada odvoje (fizički) pušački i nepušački deo, pa onda čak i kad odeš sa ortacima nepušačima u nepušački deo, uvek možeš da prošetaš do pušačkog da popljugaš :)

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

pusac sam i treba da se zabrani pusenje, ali da se obezbedi napolju mesto za pusenje pa cak i zimi da imaju grejna tela koja ce te ogrejati dok pusis za stolom, napolju

van srbije se na taj rezim naviknes posle 2 dana, i cudno ti kada udjes kod nas gde se pusi ludilo

sa druge strane, omogucio bih kaficima restoranima pusenje ali smao ako imaju odgovarajucu ventilaciju koja moze to sve da pokupi

i treca stvar, u kafani, srpskoj kafani mora da se pusi

znam da je nebulozno i u srbiji neizvodljivo , ali ja bih tako voleo :D

pusenje vise nije drustveno prihvatljivo, takav je trend (zasto, sasvim drugo pitanje)... osim sto kod nas mozes da odes u neku drzavnu ustanovu i vidis sa druge strane saltera da radnica pusi sto valjda dovoljno govori

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Opet netacno. Ne sluzi auto samo iz opravdanih razloga, drugo zasto ne bi koristio javni prevoz koji ako nista drugo smanjuje emisiju istih?

Da se razumemo - imam maks postovanja prema nepusacu jer ne zelim nikoga da smara moja navika ali isto tako ne zelim ni mene da smara necije zvocanje ako je dozvoljeno pusenje na tom mestu.

Edit: nisam hteo da pokrecem argument vozova, tramvaja, troli jer realno ne mozes svuda da stignes kombinacijom ili jednim od to troje.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Onog dana kad ja uteram moj motor u kafic, zatvorim vrata za sobom i ostavim ga upaljenog pored tvog stola, izduvom okrenutim ka tebi ces moci da mi zameris to. Jos cu kao bonus da pojacam smesu da ima onaj benzin ukus. Jer ne secam se da sam pricao o zabrani pusenja na otvorenom?

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Da se razumemo - imam maks postovanja prema nepusacu jer ne zelim nikoga da smara moja navika ali isto tako ne zelim ni mene da smara necije zvocanje ako je dozvoljeno pusenje na tom mestu.

Da me ne razumeš pogrešno, ali sam poprilično siguran da veći broj nepušača kad te zamoli ili ti prosto kaže da iskuliraš cigaru u datom trenutku jer mu smeta kaže upravo jer mu smeta, a ne da bi ti zvocao, srao i brinuo se za tvoje zdravlje i potencijalne ekološke opasnosti i slično ili zato što je jednostavno to sad IN. A smor je što ima dosta opet pušača koji to skapiraju da nepušači namerno smaraju sa tim da bi ih prosto jebali u mozak, što evo, u mom slučaju nije tako. Ako smo napolju ili negde gde ja prosto ne osetim taj dim i propratne efekte (a takvih mesta je veoma malo u zatvorenom), neću ništa reći jer jednostavno, čovek voli da zapali, a eto meni ne smeta jer je provetreno bruka ili tako nešto i kul smo. Stvar je u tome što se to dešava retko i uglavnom se i pušači i nepušači dave u smradu i dimu.

Opet, ako izađem negde i ima pušački i nepušaki deo, iz mog iskustva na većini mesta su pušački delovi loše provetreni i ventilacija ne radi svoj posao, pa je nekako svejedno gde sedneš/ staneš. Što se tiče toga što sam delio prostoriju sa skoro trideset pušača i pušačica, jebiga, em tuđ stan, em bi izgledao ko budala da ja sad pričam trideset odraslih ljudi da olade malo. Stanem pored prozora i šta bude, bude. Na njihovom terenu sam, što bi se reklo. Najlepše bi bilo da su oni sami bili u fazonu da ne puše toliko ali to prosto nije tako i ja tu realno nemam nikakvog uticaja i sve ostaje na savesti i volji pušača.

Ne mogu da verujem kakve primere i poređenja prave neki ovde, koja prosto nisu na mestu, stvar je jednostavna, kao što je rečeno više puta - Ok, neko puši, ako time ugrožava nekog drugog, to nije ok, bar u onoj meri ako se taj ugroženi požali, a pušač iskulira. Da ne pominjem samoinicijativno da neko iskulira cigaretu na javnom mestu, što ljudi rade ali nedovoljno. Jer relano je sve na volji onog ko puši, a ne obrnuto. Ja ne pušim, niti sam pušio nit ću pušiti, pa me lično baš briga da li će zabraniti cigarete generalno ili slično, ali imam razumevanja da pušač mora da dobije svoju dozu. Samo ono, molio bih da kad već ne može da je dobije intravenozno i da to iskustvo ostane 100% njegovo lično, već ga deli i sa nama kojima smeta miris duvana itd, malo ima obzira. Mislim da je to mnogo realnije, nego zabrane - edukacija pre zabrane.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

do jaja ti je argument

Nije nikakav argument, samo molba, pošto ne želim da me truje :)

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

I sva ova prica dok ljudi u smederevce trpaju, pored ovogodisnjeg posecenog drveta, stare gume, plastiku, karton itd itd.

I sva ova prica dok ljudi na vlasti gledaju kroz prste fabricetinama, uglavnom otkupljenih za male pare od strane inostranih firmi ili domacih posteno-steceno bizMismena, koje u vazduh izbacuju svakojake otrove, a mere zastite su im npr dimnjaci isarani cvecem i leptirima.

I sva ova prica dok kotlovi centralnog grejanja na mazut izbacuju u vazduh smesu koja u dodiru sa vodom bukvalno topi oluke.

I sva ova prica gde ljudi ne mogu da odu do obliznje prodavnice/trafike a da ne upale kola.

I sva ova prica gde ne sme da s javno kaze koliko je radioaktivnih materija uslo u okruzenje i gde se zbog toga nista ne radi po tom pitanju.

Zadnju besmislicu u vezi ovoga sto sam cuo je to da su uveli zabranu pusenja unutar livnice, kraj velikih peci, gde je "fenomenalno" uradjena filtracija otrovnih materija koju izbacuje topljenje bojenog aluminijuma.

Ah da, nama su naredili, usmeno, da moramo da stanemo dok purnjamo iza zgrade - "da nas gosti ne vide". Zgrada od 400 m2, a niti 1 prostorija, makar par kvadrata, odvojena za pusace. Cisto da se ne smrzavamo na 700 m nadmorske visine... serem, nemamo ni grejanje u zgradi, te ko ga jebe.

Link to comment
Share on other sites

Da me ne razumeš pogrešno, ali sam poprilično siguran da veći broj nepušača kad te zamoli ili ti prosto kaže da iskuliraš cigaru u datom trenutku jer mu smeta kaže upravo jer mu smeta, a ne da bi ti zvocao, srao i brinuo se za tvoje zdravlje i potencijalne ekološke opasnosti i slično ili zato što je jednostavno to sad IN. A smor je što ima dosta opet pušača koji to skapiraju da nepušači namerno smaraju sa tim da bi ih prosto jebali u mozak, što evo, u mom slučaju nije tako. Ako smo napolju ili negde gde ja prosto ne osetim taj dim i propratne efekte (a takvih mesta je veoma malo u zatvorenom), neću ništa reći jer jednostavno, čovek voli da zapali, a eto meni ne smeta jer je provetreno bruka ili tako nešto i kul smo. Stvar je u tome što se to dešava retko i uglavnom se i pušači i nepušači dave u smradu i dimu.

Opet, ako izađem negde i ima pušački i nepušaki deo, iz mog iskustva na većini mesta su pušački delovi loše provetreni i ventilacija ne radi svoj posao, pa je nekako svejedno gde sedneš/ staneš. Što se tiče toga što sam delio prostoriju sa skoro trideset pušača i pušačica, jebiga, em tuđ stan, em bi izgledao ko budala da ja sad pričam trideset odraslih ljudi da olade malo. Stanem pored prozora i šta bude, bude. Na njihovom terenu sam, što bi se reklo. Najlepše bi bilo da su oni sami bili u fazonu da ne puše toliko ali to prosto nije tako i ja tu realno nemam nikakvog uticaja i sve ostaje na savesti i volji pušača.

Ne mogu da verujem kakve primere i poređenja prave neki ovde, koja prosto nisu na mestu, stvar je jednostavna, kao što je rečeno više puta - Ok, neko puši, ako time ugrožava nekog drugog, to nije ok, bar u onoj meri ako se taj ugroženi požali, a pušač iskulira. Da ne pominjem samoinicijativno da neko iskulira cigaretu na javnom mestu, što ljudi rade ali nedovoljno. Jer relano je sve na volji onog ko puši, a ne obrnuto. Ja ne pušim, niti sam pušio nit ću pušiti, pa me lično baš briga da li će zabraniti cigarete generalno ili slično, ali imam razumevanja da pušač mora da dobije svoju dozu. Samo ono, molio bih da kad već ne može da je dobije intravenozno i da to iskustvo ostane 100% njegovo lično, već ga deli i sa nama kojima smeta miris duvana itd, malo ima obzira. Mislim da je to mnogo realnije, nego zabrane - edukacija pre zabrane.

Управо је проблем томе што нема забране. Цигарете су легална дрога. Као што не можеш да објасниш неком невином како је то кад гураш курац у пичку и свршаваш од јебања, а не од дркања, исто тако пушач не може да објасни непушачу колико је њему фрка. Ја знам да ће непушач УВЕК да мисли да је пушач осион и бахат, са подсмехом да гледа на ''треба ми доза'', да буде у фазону ''брате ај се искулирај два сата, значи ми много'' итд. Веруј ми да знам људе који крену да се тресу и да добијају несвестице и нападе ако не запале типа сат времена. И то, не оно фејк, него стварно. Сад, зашто се неко довео до тога, да ли је знао да ће се довести, колико су цигаре зајебане, а колико нису, на коју страну иде пропаганда итд итд итд, то је нека друга прича, само хоћу да бацим мало светла на тај уврежени трип да су пушачи бахати. Није ствар у себичности или бахатости, то је као када би пајдомана теретио за себичност што је сео на степенице између првог и другог да се одради, а није у својој соби. Није му добро брате:) Е, а овај што пуши није улетео у нешто ''неваљало'' него отишо човек у проџу и пазарио цигаре. Пушење је до недавно било апсолутно друштвено прихватљиво, законски, морално, како год.

Мој пример, престао сам да пушим пре неких три године, пушио сам неких петнаестак година, али никад нисам имао проблема да се искулирам, па чак и типа 24 сата ако треба. Али ја сам мање-више феномен.

Ово причам јер могу да говорим и са становишта пушача и са становишта непушача. Јер пази, иако сам био ЕКСТРЕМНО некако, па нећу рећи независан, али ајде, опуштен што се тиче могућности да се запали, опет знам који је трип кад негде нисам смео да запалим, тако да могу да се идентификујем са неким пушачем кога то много више ради него што је мене. Ти што те бахато искулирају су, веруј ми, али веруј ми, у фазону ''брате, ниси ваљда озбиљан, умрећу ако не запалим, ма шалиш се ти, брате извини али виша сила, зато ћу искулирати твој захтев, па макар ме упуцао на месту и наљутио се сто пута'' и ту је проблем билатералан јер ниједан не конта искуство овог другог, тј. како се овај други осећа и ту настаје кратак спој.

И сигуран сам да је до тога, јер ето ја сам ретко видео да је непушач уљудан у таквим приликама. Сто пута сам присуствовао реченицама типа ''нећеш ваљда да запалиш то говно'', а седе људи усред кафане, или оно кад крене прича ''ја бих пре ставио курац у уста него цигару хохохо'', ''јеси ишо на трафику да узмеш гудро'' па још ако је више непушача, онда тај пушач може само да оде кући или да се осећа ко црнац у Америци у деветнаестом веку.

Зато причам о забрани цигарета пер се. Не можеш од неког лика који је навучен до коске очекивати да се понаша, ајде да кажемо, нормално, поводом тога. Он је пазарио цигаре на трафици, пропушио у неком друштву где те цигаре нису биле толико анатемисане ко сада и навуко се МНОГО, кажу људи да је јача никотинска од хероинске зависности. И онда му кажеш ''ај немој да дуваниш молим те'' и он се осети ко дете коме су убили родитеље отприлике, то је фрка паника, збун у глави, плитко дисање и томе слично. Јеботе, знам лика кога су морали да смирују и држе у авиону јер не сме да се пуши, а лик типа ишао до Тивта. И не, не плаши се висине:) Ја мислим да су га пустили, да би он лепо искочио из авиона, испурњо два дима у ваздуху и разбио се о земљу без проблема:) На крају су му дали да жваће цигаре, па се МАЛКИЦЕ смирио, чру стори. А човек је на киоску пазарио пљуге, није куповао од дилера и гледао да не наиђе пандур. Мислим, држава сама намеће неке двоструке стандарде. Код нас се много пурња, људи су навикли да је то нормално, некад је било потпуно нормално, ово оно Хамфри Богарт курци палци. Форсирање неког страног тренда не пада лако људима, јебига, ко што не можеш да држиш геј параду у Русијама, тако и ово... Гомили пушача није ни јасно што их смарају. Непушачима није јасно колики је цим пушачу да не запали. И тако у круг.

А зависност јесте гадна. Ја сад после три године немам потребу за пурњањем, као такву. Али рецимо на некој блеји, још ако је пиво, кавана и то, понекад ми се толико пурња да морам да окупирам мозак жешће другим стварима да ме прође. А то је после три године (или четири јебига заборавио сам). Престајање је исто било грозно иако никад нисам био ни десетину навучен (иако сам количински солидно пурњао) колико регуларан пушач.

А сад, то је друга тема, али кад бих ја овде написао шта мислим колико је пушење заправо штетно, шта мислим о штетности пасивног пушења, о наглом тренду анатемисања цигара, фармацеутским компанијама, дрогама, пропаганди, истраживањима, Кори би ми реко да одјебем са теоријама завере:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Istina je ovo što kažeš, i znam ljude opet koji prosto proganjaju pušače samo zato što puše, a ne jer im smeta. Ali takvih nema mnogo, bar za sada. Ja lično to ne radim niti imam želju i smatram da i nije u redu, a nije da očekujem, koliko evo zvanično vršim apel pušačima da to nekako dovedemo do zlatne sredine ako je moguće umesto beskorisnog skakanja za vrat jedni drugima. I trudim se da ako već moram da nekome kažem da iskulira, da to bude uljudno, a ne da ga smatram nižim bićem zato što puši. Imao sam i ja ortaka koji sedi kod mene i svakih pola sata dobija napad, ono, brate, jebiga... izađi na terasu ili u hodnik, ja ti društvo možda neću praviti jer mi ne prija, ali jebiga, sam si to izabrao pa ako ti je tako ok, i meni je. Mislim, ćale moj koji purnja već 40-50 godina po bar paklu dnevno puši napolju ili u hodniku svojevoljno već neko vreme.

A to šta država radi i šta planira, jebiga, neko će poštovati, neko ne. Ako će to uticati da vlasnici lokala i slično montiraju bolje ventilacije, a to jeste moguće inače - dobro ventilirati prostor da nikome ne smeta dim, ok kul. Ali ne bi trebalo da baš ekstremno porede pušače sa bombašima samoubicama... iako je ta reklama spot on, opet je nekako nehumana prema nekom ko puši, a sumnjam da je nešto delotvorna na svest pušača. I verujem da su namere nepušača većinom mirnodopske prirode, a da sam pušač ne bi trebalo da se oseća proganjanim i vređanim ali je to tako jer mahom izgleda se dosta pogrešno pristupa celoj tematici. Jesu cigarete navlaka i kontam donekle tu frku ali ako si već takav, moraćeš da istrpiš sranja jer je istina da je pušenje nezdravo i nekome smeta dok je nepušenje zdravo i nikome ne smeta pa te niko neće ni smarati.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Onog dana kad ja uteram moj motor u kafic, zatvorim vrata za sobom i ostavim ga upaljenog pored tvog stola, izduvom okrenutim ka tebi ces moci da mi zameris to. Jos cu kao bonus da pojacam smesu da ima onaj benzin ukus. Jer ne secam se da sam pricao o zabrani pusenja na otvorenom?

Ne - nego onog trenutka kad ne budes emitovao lose gasove po okolinu tako sto ces prestati da prdis motorom po ulici (pesaci, ljudi koji zive u okolini) imaces pravo da komentarises, ako cemo pravo, jer ne secam se da vozenje motora "vozenje" u zatvorenom ima ikakve veze sa icim. Pusenje MOZE biti dozvoljeno negde i ako ti se ne svidja ti lepo gtfo i nadji drugo mesto za bleju. A kad budes bio normalan (like that's gonna happen) mozes me zamoliti da ne pusim dok sedis sa nama za istim stolom jer ti smeta i ja necu.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo redom.

Ono sto je otrovno u izduvu, ugljen monoxid novija kola ne proizvode dovoljno da se otrujes ako se zatvoris u garazi sa upaljenim autom (kazu stara fora iz filmova vise ne radi)

Carbon monoxide poisoning is the most common type of fatal poisoning in many countries.[3] Historically, it was also commonly used as a method to commit suicide, usually by deliberately inhaling the exhaust fumes of a running car engine. Modern cars with electronically controlled combustion and catalytic converters produce so little carbon monoxide that this is much less viable.

Ugljen monoxid je laksi od vazduha, tako da sve sto izadje iz mog auta/motora ide bogu na ispovest jer ja jelte ne turiram masine u zatvorenim prostorijama gde otrov ne moze da izadje.

Niko ni u jednom trenutku nije pominjao pusenje na otvorenom, a meni nikad nije zasmetalo necije pusenje na otvorenom pa cak bio masovni koncert protest ili sta god.

Ali ako smo u kaficu/klubu koji nema odvojene prostorije za pusace i za nepusace onda ima u celom klubu da bude zabranjeno pusenje.

Blago nama ako su nam svi normalni kao ti ... Hocu i ostalih 50 ljudi u kaficu da zamolim uctivo da ugase cigaretu? Ja vas treba da molim da me ne trujete? Ne brate, uctivo bi bilo da vi pitate nepusace da li im smeta pa ako ne smeta onda pripalite.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

koja je to firma u pitanju Brue? Hotel neki?

aham. hotel, tj mesto za vecni boravak i oporavak ali otpada :)

Deponija je u pitanju, a objekat je administrativna zgrada. "Da nas gosti ne vide" se misli na poslovne partnere koji jedva cekaju da dodju gore na udaljenu lokaciju. Proseravanje cisto, u paketu sa drugim stvarima.

Mali dodatak. Donesu zakon o zabrani pusenj u zatvorenim prostorijama, a to ne proprate sa odgovarajucim kantama po ulici - vidjali ste one sto imaju makar neki oblik "piksle" tj mesta gde moze da se baci cigara ili da se ugasi, da se ne bi kanta zapalila. Sta su mislili da ce se dogoditi? Naravno da je rezultat da sad ima vise pikavaca po ulici nego sto ih je ikad pre bilo.

Slicno je i sa tom famoznom regulativom oko pola-pola. Sta pola-pola. Ili je potpuno zabranjeno ili nije zabranjeno ili ima fizicka barijera izmedju dela za pusenje i dela za nepusace. Koja je poenta da skoro sto do stola, za jednim ima za drugim nema, zato sto upadaju u neke zamisljene polovine.

Sa druge strane, u sadasnjoj situaciji, svako preterano insistiranje na borbi protiv pusenja uz akcenat na pasivnom pusenju, iz razloga koje sam naveo u prethodnom postu, je veoma neumesno i samo skrece vodu na pogresnu vodenicu, udaljavajuci razmisljanja ljudi od mnogo ozbiljnijih stvari. A odbrana jednog stava ili drugog dovodi do toga da se potezu veoma sebicni argumenti.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo redom.

Ono sto je otrovno u izduvu, ugljen monoxid novija kola ne proizvode dovoljno da se otrujes ako se zatvoris u garazi sa upaljenim autom (kazu stara fora iz filmova vise ne radi)

Ugljen monoxid je laksi od vazduha, tako da sve sto izadje iz mog auta/motora ide bogu na ispovest jer ja jelte ne turiram masine u zatvorenim prostorijama gde otrov ne moze da izadje.

Niko ni u jednom trenutku nije pominjao pusenje na otvorenom, a meni nikad nije zasmetalo necije pusenje na otvorenom pa cak bio masovni koncert protest ili sta god.

Ali ako smo u kaficu/klubu koji nema odvojene prostorije za pusace i za nepusace onda ima u celom klubu da bude zabranjeno pusenje.

Blago nama ako su nam svi normalni kao ti ... Hocu i ostalih 50 ljudi u kaficu da zamolim uctivo da ugase cigaretu? Ja vas treba da molim da me ne trujete? Ne brate, uctivo bi bilo da vi pitate nepusace da li im smeta pa ako ne smeta onda pripalite.

Ajmo "redom" si hteo da kazes?

Od celog "reda" si izvukao naravno samo ono sto tebi ide u prilog, a i to si interpretirao kako tebi odgovara. Od "less viable" si izvukao da ne proizvode dovoljno. Zar ne bi trebalo onda da tu stoji "not viable"? Drugo, to sto mozda ne moze da se lako razvije dovoljna koncentracija da od nje umres, to ne znaci da je nemoguce da se otrujes. Ili si mozda zeleo da napravis poredjenje tipa "CO u nedovoljnoj kolicini da od nje instant umres i cigareta koja ce te SIGURNO ubiti za to isto vreme"? Trece, nije CO jedino sto je otrovno - ali kako bi uopste spomenuo CO2 koji je tezi od vadzuja kad ti to ne ide u prilog, silly me?

Ne ti nas ne treba da molis da te ne trujemo. Ne brate, uctivo je da ti ne ides u kafic u kome je dozvoljeno pusenje ili da sedas u deo gde je dozvoljeno pusenje i da onda kenjas po tome sto te neko truje. Kao sto samo vec rekoa ali , etp, ponovicu se - ne trujem te JA, nego se trujes sam svojim namernim dolaskom. S toga - GTFO. Tvoj "bes" bih razumeo da NEMAS gde da odes, pa eto smeta ti. Ovako - ti imas problema sa hirovitoscu, a ne ja.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo redom.

Ono sto je otrovno u izduvu, ugljen monoxid novija kola ne proizvode dovoljno da se otrujes ako se zatvoris u garazi sa upaljenim autom (kazu stara fora iz filmova vise ne radi)

Ugljen monoxid je laksi od vazduha, tako da sve sto izadje iz mog auta/motora ide bogu na ispovest jer ja jelte ne turiram masine u zatvorenim prostorijama gde otrov ne moze da izadje.

lepa paralela. znaci co te nece ubiti iz kola ni motora, ali te nece ubiti ni co iz cigareta. oba se jednako safe. ti mohi, zapravo, si na nasoj strani?

ili si zaboravio da pomenes i druge gasove?

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

Ajmo "redom" si hteo da kazes?

Od celog "reda" si izvukao naravno samo ono sto tebi ide u prilog, a i to si interpretirao kako tebi odgovara. Od "less viable" si izvukao da ne proizvode dovoljno. Zar ne bi trebalo onda da tu stoji "not viable"? Drugo, to sto mozda ne moze da se lako razvije dovoljna koncentracija da od nje umres, to ne znaci da je nemoguce da se otrujes. Ili si mozda zeleo da napravis poredjenje tipa "CO u nedovoljnoj kolicini da od nje instant umres i cigareta koja ce te SIGURNO ubiti za to isto vreme"? Trece, nije CO jedino sto je otrovno - ali kako bi uopste spomenuo CO2 koji je tezi od vadzuja kad ti to ne ide u prilog, silly me?

Ne ti nas ne treba da molis da te ne trujemo. Ne brate, uctivo je da ti ne ides u kafic u kome je dozvoljeno pusenje ili da sedas u deo gde je dozvoljeno pusenje i da onda kenjas po tome sto te neko truje. Kao sto samo vec rekoa ali , etp, ponovicu se - ne trujem te JA, nego se trujes sam svojim namernim dolaskom. S toga - GTFO. Tvoj "bes" bih razumeo da NEMAS gde da odes, pa eto smeta ti. Ovako - ti imas problema sa hirovitoscu, a ne ja.

I ti uporno preskaces onaj deo gde na otvorenom prostoru ne smetaju ni cigare pa samim tim ni izduvni gasovi. Taj deo je sustina zasto tvoj primer ne stoji, a ti ga uporno ignorises. I cemu dalja prica sa tobom?

Drugo prica je bila kada javno mesto na koje cu ja mozda morati, a mozda hteti jarko da dodjem nema prostoriju za nepusace.

(za slucaj da pozelis opet biti retard kao sto jesi, ovi slucajevi moranja i jarke zelje su na primer, moras tu na poslovni sastanak, tu izlazi riba na koju se lozis i posto je covek u sustini neodgovorno bice drzava mora da uspostavi neke norme, tu je izmedju ostalog i zakon o eko standardu kola itd itd jer da pitas ljude oni bi i dalje uvozili golf 2 dizel)

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

znaci tebi ne smeta dim zbog zdravlja jer da brines za zdravlje zagovarao bi i da ljudi prestanu da koriste vozila na motorni pogon gde je pogonsko gorivo nastalo iz nadtnih derivata vec ti smrdi pljuga i odeca.

jebeni hipsteri

i meni smrdi luk kad neko maklja

"Odvajali se mi ili ne, mi smo vec odvojeni!" - Dj. Balasevic

Link to comment
Share on other sites

ne, nego matori lepo kad blejiš deset sati na terazijama pored ulice i dođeš gajbi, ne smrdiš na duvan od glave do pete i od duše na spolja. Dok 5 minuta u zagušljivom prostoru od cigareta ćeš morati dva puta da opereš odeću. A ako ćemo tim retard, green, eco metodama, koje spominjete ovde, a realno nemaju veze sa životom ni sa cigaretama, već kao kontre i loši primeri, eto, štetiš okolini tako što trošiš vodu, struju, hemikalije koje se izlivaju u našu pijaću vodu i šta sve ne da bi oprao odeću. I kad tako pogledaš, to zvuči retardirano.

I Molim vas iskluirajte sa tim prepucavanjem već dajte neki konkretan predlog da:

- šta da radi pušač ako se zabrani pušenje svuda? I kako najbezbolnije da nastavi da puši, a da to što manje ima uticaja na druge.

- šta ako ne zabrane i kako onda pušač i nepušač da obojica stisnu i prdnu i budu hepi.

Ima ovde i pametnih ljudi koji verujem imaju nešto da kažu i predlože ali neće jer se prepucavate kao da imate pet godina i gađate se tramvajima, pa ne žele da se upuštaju u vaša sranja.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

- šta da radi pušač ako se zabrani pušenje svuda? I kako najbezbolnije da nastavi da puši, a da to što manje ima uticaja na druge.

- šta ako ne zabrane i kako onda pušač i nepušač da obojica stisnu i prdnu i budu hepi.

Dok sam bio nepusac, nikada mi dim nije toliko smetao kao sto vi ovde navodite, pogotovo mi je glupavo ovo da se odeca usmrdi. Ima toliko nacina da se odeca usmrdi... Prekjuce sam se ceo usmrdeo zadrzavanjem duze od 5 minuta u jednom fast-food restoranu... Ali dobro, sta znam, mozda vam je taj smrad najjaci, ali generalno, posle svakog dana se osecas na nesto i verovatno neces to isto obuci sutra, sad da li je to smrad cigara, hrane, znoja, necega treceg...

Ono sto je bitnije je zdravstveno ugrozavanje drugih, tu nema rasprave, pusac ne sme da ugrozava drugu osobu. Kao pusac se slazem da se ne sme pusiti na svim mestima na kojima se vec i ne pusi, ono sto je najspornije ja bih rekao su ugostiteljski objekti. S jedne strane zvuci razumno da gazda objekta ima pravo da proglasi svoj objekat pusacki/nepusacki, problem je sto u pusackom mogu da budu nepusaci koji bivaju trovani od stane pusaca, dok u nepusackom mogu samo da budu nezadovoljni pusaci koji se nerviraju jer ne mogu da puse, a u tom slucaju niko se ne truje.

Uprkos celoj raspravi, mislim da bi podela na pusacke/nepusacke lokale donekle resila situaciju. U tom slucaju hardkor nepusaci ne bi morali da imaju ikakav dodir sa dimom i mogli bi da uzivaju u cistom vazduhu u lokalu koji ne dozvoljava pusenje, dok znam veliki broj nepusaca kojima ne smeta toliko duvanski dim i nastavili bi da bleje u pusackim lokalima.

A jedini sledeci korak je zabrana na svim javnim mestima i pusenje iskljucivo kod svoje kuce.

pusac sam i treba da se zabrani pusenje, ali da se obezbedi napolju mesto za pusenje pa cak i zimi da imaju grejna tela koja ce te ogrejati dok pusis za stolom, napolju

van srbije se na taj rezim naviknes posle 2 dana, i cudno ti kada udjes kod nas gde se pusi ludilo

sa druge strane, omogucio bih kaficima restoranima pusenje ali smao ako imaju odgovarajucu ventilaciju koja moze to sve da pokupi

i treca stvar, u kafani, srpskoj kafani mora da se pusi

Ovo zvuci kao vrlo dobro resenje naravno. Moje "resenje" je bilo vodjeno realnim mogucnostima ovde.

Kada je uveden ovaj zakon o pusenju, secam se da sam pricao sa jednim ugostiteljom oko te ventilacije, znam da je on spominjao cifru od 500.000 - 1.000.000 E za ventilaciju koja radi posao kako treba, ako je to istina, to je vrlo nerealno za ugostitelje ove zemlje.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...