Jump to content

Pušenje po kafićima-klubovima ili zdravlje


Recommended Posts

Pusac sam bio 11 godina i prestao sam za stalno pre mesec dana. I pre nego sto sam prestao sa pusenjem podrzavao sam svaku restrikciju istog jer ljudi na ovim prostorima jednostavno nisu svesni kolko stete sebi i okolini dok ne bude kasno.

Sve bi bilo lepse bez cigareta, ali kuj gi jebe. Smrad se vetri, gace se peru, pluca se regenerisu ...

U tome je sustina problema. Za neke bolesti na koje se verovalo da nemamo mnogo uticaja sada sa sigurnoscu znamo sta utice na njih. Neki doktor ce bolje znati statistiku ali je u danskoj na primer stopa oboljevanjai od raka mozda cak i duplo manja nego nas.

Ka zabranjivanju cigara se ide ali se ne moze preko noci ugasiti industrija koji je maltene oslonac mnogim zemljama.

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

Suma sumarum - ako postoji kafic u kome je zabranjeno pusenje, ja necu pusiti u tom kaficu. A ako je dozvoljeno pusenje - ja cu pusiti sem ako nekome to bas izricito ne smeta., tj. trudicu se da ne duvam u njega i da "krijem" cigaretu da ne bi dim isao u njega/nju.

I da, smetaju mi moroni koji pale u liftu, haustorima, smetaju mi takodje i oni koji dovedu svoje 2godisnje dete u kafic gde ima vise dima nego vazduha i sl.

Ali isto tako mi smetaju "cistunci" koji bi da mi koji pusimo pocrkamo tako jerbo sam siguran da rade hiljadu drugih stvari koje ja ne radim i koje unistavaju njihovo zdravlje, mozda i gore nego cigarete (masno, alkohol, trava etc etc). Svaka vam "cast" na logici. "Nadam" se i ja da ce se vama zagaditi noga i da ce vam je odseci kad je slomite na ovogodisnjem ledu i snegu, jer trebalo je malo vise racuna da povedete o tome kako hodate i da ne trcite, jer tako ugrozavate svoje zdravlje. A mozda i sledeci put naletite na nekog pa ga ozbiljno ozledite.

...

No comment da budem precizniji... jedan deo vas me je skoro ostavio bez teksta.

Link to comment
Share on other sites

Suma sumarum - ako postoji kafic u kome je zabranjeno pusenje, ja necu pusiti u tom kaficu. A ako je dozvoljeno pusenje - ja cu pusiti sem ako nekome to bas izricito ne smeta., tj. trudicu se da ne duvam u njega i da "krijem" cigaretu da ne bi dim isao u njega/nju.

I da, smetaju mi moroni koji pale u liftu, haustorima, smetaju mi takodje i oni koji dovedu svoje 2godisnje dete u kafic gde ima vise dima nego vazduha i sl.

Ali isto tako mi smetaju "cistunci" koji bi da mi koji pusimo pocrkamo tako jerbo sam siguran da rade hiljadu drugih stvari koje ja ne radim i koje unistavaju njihovo zdravlje, mozda i gore nego cigarete (masno, alkohol, trava etc etc). Svaka vam "cast" na logici. "Nadam" se i ja da ce se vama zagaditi noga i da ce vam je odseci kad je slomite na ovogodisnjem ledu i snegu, jer trebalo je malo vise racuna da povedete o tome kako hodate i da ne trcite, jer tako ugrozavate svoje zdravlje. A mozda i sledeci put naletite na nekog pa ga ozbiljno ozledite.

...

No comment da budem precizniji... jedan deo vas me je skoro ostavio bez teksta.

odlican zakljucak, nepusaci pizde zbog nemarnosti pusaca prema sopstvenom zdravlju :fp:

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Ajd ovako.

Cigare se koriste uglavnom zbog imidza. Ja sam poceo da pusim kao klinac jer sam mislio da je to gotivno cim mnogi stariji i pametni ljudi rade isto. Posle nekog vremena mi je to jednostavno preslo u naviku. Prijao mi je dim, voleo sam da pravim kolutice, voleo sam cigaru posle jela, kenjanja itd. Pusenje mi je preraslo u naviku i sve manje sam razmisljao o svom zdravlju.

Vremenom je i dosta mojih prijatelja propusilo u mom drustvu, naravno misleci da ce biti kul. Ja sam kao prvo totalno zaboravio koliko je ta navika ruzna/jednostavno nezdrava a bogami nisam ni obracao paznju na to kako uticem na ljude bliske sebi.

Sada smatram da sam uradio pravu stvar za sebe i svoje zdravlje a samim tim dajem pozitivan primer pusacima koji ne mogu/zele da prestanu jer "to je jace od njih". Ne zelim da popujem drugima, zelim da pomognem onima kojima treba pomoc. Oh wai...

salt wat fish fresh wat fish?

Link to comment
Share on other sites

@doolio

Pade mi na pamet nesto vezano za ono tvoje kako gazde kafica treba da imaju slobodu politike za svoj kafic.

Sta cemo sa restoranima i sanitarnom inspekcijom? Jel vlasnik restorana treba da ima slobodu u odlucivanju koliko ce da sredjuje svoju kuhinju?

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

odlican zakljucak, nepusaci pizde zbog nemarnosti pusaca prema sopstvenom zdravlju :fp:

A ti si izvukao poslednji deo mog posta i to predstavio kao kompletan zakljucak. Gj mate! Sto nisi izvukao jednu rec npr "pusim" i onda izvukao zakljucak "olololo trololo pusi kurceve ololo!"?

A sad lepo ponovo procitaj ceo moj post, a onda skroluj iznad i procitaj recimo Docin post, pa ce ti biti jasnija paralela o snegu, masnocima i univerzumu. Samo tesko ces uspeti dok fejspalmujes, nezgodno je citati dok si slep. Oh wait...

@skrimke: Prijatelju i ti procitaj ovo iznad posto ni tebi nije jasno odakle moj revolt. A onda opet procitaj prvi deo mog posta, narocito onaj gde i JA pizdim na nepostovanje pusaca prema ostalima.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Niko nije pominjao te slucajeve.

Ti si rekao da je licemerno da neko sam sebe truje, a smeta mu kad ga neko drugi truje sto je jednostavno GLUPOST.

Niko ne spori ako kafic ima odvojeno za pusace i nepusace. Pricali smo ranije o javnim mestima koja nemaju prostor za nepusace.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Niko nije pominjao te slucajeve.

Ti si rekao da je licemerno da neko sam sebe truje, a smeta mu kad ga neko drugi truje sto je jednostavno GLUPOST.

Niko ne spori ako kafic ima odvojeno za pusace i nepusace. Pricali smo ranije o javnim mestima koja nemaju prostor za nepusace.

Pod jedan jeste licemerno.

Pod dva to nije bila poenta mog posta. Poenta je bila da se Doca i dr. s istim misljenjem zapitaju da li bi voleli da imaju isti tretman kao taj koji bi oni imali prema pusacima u slucaju njihove neke bolesti. Oces da procitas ili da ti kvotujem?

Link to comment
Share on other sites

a ko se danas ne truje na ovaj ili onaj nacin?

mrzim dim, necu da mi ide u lice, necu da ga udisem, necu da mi odeca/kosa/sve jebeno smrdi na jebeni dim

a pogotovo mrzim pusace koji su u fazonu 'daj ne seri sta ti smeta'...voleo bih da mogu na silu u tim trenucima da prdnem najgadnije moguce i da ih gledam u oci dok ih taj smrad tera da bace peglu i da ih pitam 'ma sta ti smeta koji ti je'

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Pod jedan jeste licemerno.

Pod dva to nije bila poenta mog posta. Poenta je bila da se Doca i dr. s istim misljenjem zapitaju da li bi voleli da imaju isti tretman kao taj koji bi oni imali prema pusacima u slucaju njihove neke bolesti. Oces da procitas ili da ti kvotujem?

Nije jer nije ista kategorija.

Bilo bi licemerno da ja tebe smaram sto mene trujes pusenjem, a da ja recimo bacam toksicni otpad u reku iz koje ti pijes vodu.

Da ponovimo kao u skolici, JA SEBE MOGU DA TRUJEM, TI MENE NE SMES DA TRUJES.

I kakve veze ima sta si ti jos rekao u svom postu kad si rekao i ovo na sta sam ja odgovorio. To je samostalna konstatacija i uopste se ne razlikuje od tvog stava te nije ni izvucena iz konteksta jer evo i u ovom drugom postu branis tu stavku.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Nije jer nije ista kategorija.

Bilo bi licemerno da ja tebe smaram sto mene trujes pusenjem, a da ja recimo bacam toksicni otpad u reku iz koje ti pijes vodu.

Da ponovimo kao u skolici, JA SEBE MOGU DA TRUJEM, TI MENE NE SMES DA TRUJES.

I kakve veze ima sta si ti jos rekao u svom postu kad si rekao i ovo na sta sam ja odgovorio. To je samostalna konstatacija i uopste se ne razlikuje od tvog stava te nije ni izvucena iz konteksta jer evo i u ovom drugom postu branis tu stavku.

Kad ne budes trovao svoje okruzenje izduvnim gasovima iz svog motora vec budes vozio bicikl imas pravo da to kazes. Posto verujem da sumpor oksid co i co2 sigurno povoljno uticu na sve nas.

It works both ways.

Link to comment
Share on other sites

Nek mi se jave svi koji voze kola, a smeta im pušenje, da znam da ih zamolim da ne voze ulicama kojima se krećem.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Kad ne budes trovao svoje okruzenje izduvnim gasovima iz svog motora vec budes vozio bicikl imas pravo da to kazes. Posto verujem da sumpor oksid co i co2 sigurno povoljno uticu na sve nas.

It works both ways.

ne, ne radi tako...

automobil i motor sluze da bi se prevezo iz tacke a u tacku b i u danasnje vreme je sasvim neophodan. jer jelte, dok ne naprave prevozno sredstvo bez izduvnih gasova (a da je brze od bicikle), moracemo da udisemo sumpor.

dok je sa druge strane, pusenje cigare totalno izdrkavanje i ne sluzi nicemu, osim ispunjenju nekog tvog hira.

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...