Jump to content

Zanimljivi video klipovi


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.youtube.com/watch?v=vIDbcqFbMZs&feature=player_embedded

Ово је фасцинантно колко неко може да промаши тоналитет. Мислим, баш оволико, то оперски певачи умеју кад се сконцентришу, пошто ма колико био без слуха и контроле гласа, опет те нешто вуче да га тражиш, па се потрефиш бар случајно... ал ово је стварно запањујуће. Чак сам и коментар ставио лол

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па ти мош да погађаш тоналитет у било којој октави:) Обично људи погоде, бар случајно, ко она Фадила што пева Цецу литл браон чикен [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Мени је обрнуло круг, иако ЈАКО често имам трансфер блама и не могу да гледам овакве ствари (рецимо оне бламовите идоле и таленте нисам гледао, не могу), али ово је толико царски да ево гледам већ трећи пут цело:) Јеботе, на крају ће да ми постане готивна овако ретардирана:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pazi Dule, slazem se sa Lakijem po pitanju doticne, da ona sebe negde predstavlja kao pevacica ili nesto drugo sto ima veze sa muzikom, pa da je izbombardujemo komentarima da nema pojma, kako je nije sramota i slicno. Ali kapiram da je ona osoba cija profesija ili hobi nema nikakve dodirne tacke sa muzikom. Meni je recimo smesnije sto ona pravi nenormalne ritmicke i metricke greske, jer da kazemo ovo sto nije nabola nijedan tacan ton (iako je pesma laka, da ne kazem recitacija) je nedostatak sluha, ali svaki normalan covek se rodi sa osecajem za ritam :)

Inace, sad sam preslusao i onu Fadilu sto si pomenuo na prethodnoj strani... talentovani antitalenat! :D

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

mislim da niko ovde nije spominjao njenu muzičku pozadinu i obrazovanje, tako da nema potrebe za tom političkom korektnošću da nije pevačica i to radi za pare itd, već je average Joe / Jane. Poenta je da zvuči užasno, pevala za pare (ne bih joj propručio) ili pod tušem (ne bih joj preporučio).

icon_smile.gif

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Da, ali ona nema percepciju o tome, mozda ona iz svog ugla gledista peva sasvim ok, ili je mozda u fazonu "bitno je da je meni do jaja i da se dobro zabavljam"... Imas gomilu takvih likova, samo sto nemaju svi video zapis svojih interpretacija :D

Kad se rodimo, tad placemo, jer smo na veliku pozornicu budala stupili. - W. Shakespeare

Link to comment
Share on other sites

Превише ме анализирате:)

Нисам никакву позадину укључивао, само имам трансфер блама на те ствари, небитно да ли је певачица или било ко, просто сам догађај ми је трип, сам клип без додатних информација. Али овај ми није, то сам хтео да кажем, симпатична ми је колко је блентава:)

То је мој лични ирационални трип, нисам у фазону ''што јој дајете мајк'' или ''умри козо'', напротив, нек се она забавља.

Што се тиче слуха и ритма, то што ти кажеш ипак није тачно:) Има особа које су антиритмисти, као и међустепенова. Фазон је у томе што је слух, као и утилизацију гласа, могуће левеловати малтене исто колико и, не знам, баскет, дакле тотални антисвемир може да стигне до просечног певача БАРЕМ. Са ритмом је то мало другачије, тј. МНОГО је теже. Дакле, ако немаш никакав ритам, можда си ћао за бифлање ритма. Можда ниси, али и ако ниси, пропишаћеш крв док не дођеш до исподпросечног ритам лика. То су неке релације.

Међутим, као и сви екстреми, заиста је ретко наићи на потпуног антислухисту исто као и на потпуног антиритмичара. Нпр. чак и највећи дудук за певање неће омашити ако је неки тон сигнификантли виши/нижи од суседног, па ће да иде више или ниже по потреби (наравно, ти интервали неће имати везе са песмом, али ће за виши тон подићи глас, а за нижи спустити осим ако нису блиски тонови). Ова мала је сваки аспект погађања било чега бацила низ ријеку:) Можда ме зато и није блам јер је обрнула пет кругова:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...