Jump to content

tetovaze


boku

Recommended Posts

Aj kad ste vec krenuli, barem da ovo bude konstruktivno.

Od svoje 10. do ~14. godine sam ziveo u Limi. Grad je bio krcat psihoaktivnim supstancama (trava, ekseri, lepak,itd), i klincurija mojih godina i malo starija je konzumirala iste, tj, prvenstveno travu. Ja to nisam mogao sebi da priustim, zato sto sam bio u velikom sranju, tako da nisam hteo da pravim jos vece sranje.


Od 15ak klinaca koji su bili u toj ekipi sa kojom sam provodio vreme, jedan je zavrsio na lecenju. Pricam o svakodnevnom konzumiranju marihuane od svoje ~14. godine i onda prelazenje na razne tablete, praskove, pa na pajdo. Decko je zaista otupeo od iste, i ono, droga je kontrolisala njega. I to je klasican primer "glupog drogiranja". Na stranu sve to, decko sad ima dvoje dece, izasao je iz celog tog pakla, ali se vide osetne posledice u ponasanju.

 

Avaj, ja sam u tom periodu stekao gadan strah na bilo kakav vid konzumiranja istih.

Travu sam prvi put probao u 21. godini i to je bila vise posledica prevelike kolicine alkohola i "zajebancija" pristupa. Nikada, od tada, nisam imao potrebu da duvam, vec je sve vodjeno principom, "haj' da dunemo" i vise zato sto budem u drustvu ljudi koji to rade. Imam vecu potrebu da popijem koje pivo posle stresnog dana, dok, drugi ljudi imaju potrebu za travom, a necije tetke, bake, za brufenima, itd.


E sad, neka mi Dule kaze, da li je "zdravije" popiti koje pivo u odredjenim stresnim situacijama ili cak i duvati ili je bolje rokati brufene, bromazepane, itd?

Tj, po cemu se razlikuju te iste bake, deke i tetke, odnosno, "tabletomani na recept", od nas "alkoholicara" i "drogosa", osim u legalnosti, naravno.

avaj, evo jedan zanimljiv clanak

http://www.guardian.co.uk/commentisfree/belief/2011/mar/22/lsd-acid-trip-self-knowledge

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

ja sam za proslu i pretproslu novu godinu uzimao amfetamine, a katkad mesam alkohol sa marihuanom. Kolikom mi je vremena ostalo do pajda? molim za brz odgovor

 

 

samo nastavi i ne zuri nigde, ima vremena za sve

Link to comment
Share on other sites

samo nastavi i ne zuri nigde, ima vremena za sve

 

Da li ti mislis da ja imam dovoljno muda da se igram sa horsom?

Ne znam u kom si ti stadijumu bio, i nemoj pogresno da me shvatis, skidam kapu svim ljudima koji mogu da izadju iz toga, ali, umerenost je umetnost i postoje neke granice koje bas ne bih da prelazim

 

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Ja sam gruvao dve godine, do pre mesec dana po 10ak dzointa dnevno, sam. Vec mesec dana sam cist jer mi buduca supruga zabranila, a ja sam papucar.

okej, ajde sad ne lazi. dve godine (730 dana ffs) pusiti dnevno sam deset dzointa ne mozes.

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...