Jump to content

Ciscenje TFT LCD


Sinistral

Recommended Posts

NAJZAD!!! I ja nešto korisno da kažem.

Elem, najbolji kombo koji sam ja izvalio i isprobao pedest puta do sada minimum i uvek se oduševim rezultatom, a važi i za LCD TFT monitore, LCD teveove, plazme, itd sa takvim ekranima. Lako je i brzo.

Ukratko, trebaće da potrošiš 50 kinti. Možda 100. Ako već nemaš krpicu.

1. U bilo kojoj optičkoj radnji kupiš one fine krpice za čišćenje naočara koje ne ostavljaju dlačice i vlakna. Neke su mikrofiber, neke su bolje tj. neki mikrofiber beyond ali obe rade posao. Treba ti dva komada, može i jedan ali je ovako lakše i brže. Ja sam trenutno našao neke bele HOYA krpice, 50 din komad, savršene su.

2. Isključiš monitor da se ohladi ekran, treba mu minut, dva u proseku. Ako se ne ohladi, skupljaće prašinu dok čistiš što je kontraproduktivno.

3. Prokuvaš vodu do ključanja, mala količina, tipa šoljice za kafu.

4. Ostaviš da se ohladi baš. Ako te to smara, možeš da probaš i sa destilovanom vodom.

5. Jednu krpicu umočiš u vodu, iscediš ljudski i onda lagano sa čisto malo pritiska brišeš ekran, kružno ili pravolinijski, nije toliko bitno, mada je pravolinijski nekako meni bolje.

6. Onda kad si obrisao sve mrlje od kijanja i kašljanja na njemu, a to možeš da čekiraš tako što uperiš svetlo u njega i pogledaš malo iskosa na ekran. Onda suvom krpom lagano prebrišeš preostalu vodu i to je to.

Inače, imamo mi na poslu i neki LCD CLEANER iz gigatrona, oko 250 din košta, mada sam ubeđen da je u pitanju isto neka destilovana voda, tako da je realno bacanje para ali ok radi posao i to.

Bitna je krpa prvenstveno pa onda tečnost, ako brišeš bilo kojom običnom krpom, moguće da ćeš i zamrljati ekran, napraviti fleke, možda čak i izgrebati. A voda ako nije čista, kao destilovana ili prokuvana, ostaviće mrlje po ekranu.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Koristim ja taj Hama proizvod za ciscenje i bas lepo cisti, otiske, kapljice, prasinu itd.

Uz njega sam dobio krpicu, ne ostavlja koncice tako da sam bas zadovoljan.

hamav.th.jpg

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...