Jump to content

Mali kucni aparati :)


Recommended Posts

ovako,

gledam vec neko vreme da kupim aparat za espreso/kapucino i sl.

pa me zanima, da li neko od vas to ima kod kuce?

i da li ima neku preporuku sto se toga tice?

takodje,

hocu da kupim i elektricni bokal za caj/neskafu,

da ne moram svaki put da grejem vodu na sporetu :)

neko?

dao bih recimo 100e zajedno za ova dva uredjaja.

(2k z cajnik, i do 8k za aparat za kafu)

gledao sam na sajtu tehnomanije, ovi mi se ne cine lose...

aparat za kafu: http://www.tehnomanija.rs/katalog/de_longhi_aparat_za_espresso_ec_5.html

elektricni cajnik/bokal: http://www.tehnomanija.rs/katalog/first-bokal-5410.html

poz

radim iskljucivo po preporuci

Link to comment
Share on other sites

Jedino što mogu da ti za čajnik preporučim jeste da zadovolji sledeće uslove:

- da se odvaja od "baze" koja pak ide u struju

- da ima sa strane merač koliko si vode sip'o

- i da pod obavezno unutra ima celu površinu grejnu tj. ono da nema onaj izuvijeni grejač u bilo kojoj formi.

Ovo poslednje specifično zbog hvatanja kamenca i kasnijeg lakšeg čišćenja, koje se naravno obavlja tako što prokuvaš sirće ili vodu sa dodatim sirćetom :)

Aparati za espreso mi nisu jača strana, ali ono što znam je da bi trebalo ganjati neki cenovno oko 200-300 eur, to je kao neka preporuka, jer ovi što su skuplji ne opravdavaju cenu ničim, a jeftini su pak isuviše jadni, nećeš imati ni "e" od espreso ukusa kojeg bi možda želeo da imaš.

Link to comment
Share on other sites

Jedino što mogu da ti za čajnik preporučim jeste da zadovolji sledeće uslove:

- da se odvaja od "baze" koja pak ide u struju

- da ima sa strane merač koliko si vode sip'o

- i da pod obavezno unutra ima celu površinu grejnu tj. ono da nema onaj izuvijeni grejač u bilo kojoj formi.

Ovo poslednje specifično zbog hvatanja kamenca i kasnijeg lakšeg čišćenja, koje se naravno obavlja tako što prokuvaš sirće ili vodu sa dodatim sirćetom :)

sve je na mestu, pogotovo trece. Imam neki gorenje kurac ni godinu dana a fi grejace se uvecao trostruku od kamenca.

Link to comment
Share on other sites

Pazite sta mu preporucujete, inace ce da dovede neku dobru drugaricu koja voli internet i socijalne mreze!

hahahhahahaha :)

morao sam malo da se iskur*im :)

@laki, tnx, gledacu da uzmem u obzir ovo sto si napisao...

@supyoyo, da da. svidja mi se ovaj tefal, pa dobro i cena je ok

ja sam okvirno napisao koliko bi dao :)

btw.

ja imam neki aparat koji je odlican (zove se Jede40)

koji je star cirka 15ak godina ( http://www.n-a.cz/english/na-automaty-jede-40.shtml )

ali nigde u bg-u ne mogu da nadjem ove "kutije" sa kafom/kapucinom/neskafon/toplom cokoladom i sl.

kad smo ga uzel jos pre 15ak godina, dobili smo punu kutiju razlicitih ukusa,

kafe, cokolade, cajevi, cak i supe :)

nasao sam neku firmu iz varazdina koja to prodaje,

cekam odgovor na mail da vidim da li shalju za srbiju :)

ako neko slucajno zna da li imaju negde ovi ukusi nek javi :)

pozdrav golem

Ima nespresso krenuo je u Srbiji, baš im je sad aktuelna kampanja, ali ne znam koliko su dopune, čuo sam da su 50+ din, što je suludo, ako je istina.

http://www.tehnomanija.rs/katalog/krups-aparat-za-kafu-dolce-gusto-circolo-red.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/krups-aparat-za-kafu-dolce-gusto-piccolo-red.html

http://www.tehnomanija.rs/katalog/dolce-gusto-kafe-aparat-melody-2-red.html

jel to ovaj program?

Edited by dMan

radim iskljucivo po preporuci

Link to comment
Share on other sites

Ima raznih alternativnih, dosta jeftinijih kapsula za te Nespreso aparate, pa pretpostavljam da će se pojaviti bar na buvljaku čim se javi minimalna potražnja.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ne kapiram kupovinu aparata i onda stekati pare na nekim socijalnim kapsulama, jedino sto ima smisla je puniti kapsule nekom dobrom kafom pa to moze da izadje mozda jeftinije..

Mada bilo je po netu nekih tekstova da je kafa u toj kapsuli u stvari ona obicna neskafa u granulama, onda lepo nabavis aparat za pravljenje kapsula, kupis neskafu na buvljaku i pravis sam :tf:

Ima nespresso krenuo je u Srbiji, baš im je sad aktuelna kampanja, ali ne znam koliko su dopune, čuo sam da su 50+ din, što je suludo, ako je istina.

Ovo sam i ja cuo, u Nemackoj su oko 30 centi.

Edited by De1
Link to comment
Share on other sites

Који лол, па то треба да буде дес кинти најмаксималније и то бруто за једну каву и то поготово егспресо:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

naleteo sam na promociju tog krups+nestle aparata (nije nespresso već nešto novije). kertridži koštaju 34 dinara, ima nekoliko varijanti od kojih sam probao obični i jaki espreso (imaju neke marketing nazive kojih se ne sećam). ukus je malo lošiji od jacobs monarch instant kafe koju spremam sebi na gajbi, al je bolji od obične nes. nije ni prineti espresu iz profi aparata.

kertridž već rekoh da je 34 dinara, s tim što idu u pakovanjima od ne znam koliko (a ne pojedinačno), a sam aparat je valjda 8k, 12k i 16k, u zavisnosti od veličine. po meni to ne vredi tih para.

edit: vidim sad da su cene u tehnomaniji naduvane, po običaju. ovo što rekoh je u merkuru, i 90% sam siguran da se nisam zajebao sa pamćenjem brojeva :)

Link to comment
Share on other sites

Мени то другари уопште није прихватљиво:)

Мислим, ако сам добро схватио, ти за 35 кинти добијеш кафу коју сам направиш?

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па то кажем, скупо ми је. И још за ту од 35 имаш и додатни ван тајм трошак јер ти треба тај апарат, ову од двајс правиш како ош.

Мислим, геј еспресо из апарата је 30 кинти или мање, у лолкаванама права негеј кафа је 50 или мање, а ја гајби правим кафу у фенси апарату који сам платио - за 35 кинти, зајеби:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...