Jump to content

Kulinarske djakonije


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Slane palacinke

potrebno

- 3 jaja

- malo soli (pola kasicice otprilike)

- 2 deci mleka

- brasno

- pavlak

- sunka

- kackavalj

- kiseli krastavci

- persun/origano/whatever

postupak

umutiti 3 jaja, so i mleko, posle u to dodavati brasno dok se ne dobije smesa za palacinke. Sad ne znam kako da opisem koliko ovo treba da bude gusto, ali skontacete po tome da ako se smesa lepi na tiganj onda je pregusta, ako smrdi na mleko onda je retka :) Dok dodajete brasno treba da se sve to dobro muti da ne ostanu grudvice, nego da dobijete homogenu smesu. Ja zbog nemanja miksera, mutim u sejkeru za proteine. Palacinke przite na jacoj vatri, tj ja przim na 5/6 jacini ringle, kontam da ovo zavisi od sporeta do sporeta, ali cela poenta je da treba da se prze na malo jacoj vatri. Posle toga u palacinku stavim pavlaku, seckanu sunku, kackavalj i kisele krastavce, posolim persunom, umotam i voila:

XwmD1.jpg

Ovde me jebe sto mi je tiganj premali, pa su i palacinke male, ne mogu da natrpam onoliko fila koliko zelim :)

Link to comment
Share on other sites

Brate, failsafe smeša za palačinke je 2:1:1 brašno-voda-mleko - zapreminski, znači čašu mleka, čašu vode, 2 čaše brašna, veličina čaše utiče samo na to koliko jaja dodaješ(1 za čašu od 0.25 recimo), ako je u pitanju oštro brašno, ako je meko onda će biti gušće pa se dodaje malo VODE posle (ako dodaš previše mleka, zagorevaju i krte su), bog otac brzog pravljenja je štapni mikser, jer može da razbije kocku maslaca (NE MARGARINA! Ko stavi margarin dabogda dupe njime podmazivao za dakija) i umuti sve za tipa 30 sekundi :p ono, pristaviš tavu i dok se zagreje smeša čeka spremna :p

uf ovaj keramički tiganj deluje imba, ima blag nagib na ivicama za flip :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ma znam, nego kad vidim tu boju, moj mozak odma' baca info "uf ovo je nešto ukusno mnogo", što nije slučaj sa recimo crvenom (ili roze!) jer sam mnogo puta jeo i neke prelive i soseve koji su crvene boje a koji su bzvz.

ja bas tripujem kad je nesto crveno da je dobro

oO

 

Link to comment
Share on other sites

A što ste toliko nenormalni, čovek da vas pita?

Reiseru dopuni taj recept, ti Vićo nemoj penaliti ljude kako stigneš.

Ako već neko (ne odnosi se na vas dvojicu) ne želi da doprinese, neka makar ne odmaže razvoju topica, diskusije, foruma.

Baš ste me razočarali.

Link to comment
Share on other sites

zato sto je okacio RECEPT za PALACINKE i fejlovao je, cak i kada su mu ljudi rekli lepo da napise odnos brasna, mleka, jaja i vode. sta, ovamo mase znanjem i varjacom iz kuhinje, a ovamo podrazumeva da svi znaju kako se prave palacinke - cemu MASTER RECEPT za SPECIJALNE POSOLJENE PERUN SLANE PALACINKE onda???

srsly

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Cokoladna pita.

Mere su za jedan onaj kalup metalni koji ima bilo gde da se kupi

Za testo

125 g margarina za kolace

100 g seceraa u prahu

250 g brasna

2 zumanca

2 kasikice hladnog mlijeka

malo soli

Čokoladna krema:

140 g maslaca

200 g cokolade za kuvanje

100 g mlecne čokolade

8 kasikica kakaa u prahu

4 jaja

200 g secera

3 kaiskice meda

3 kasikice kisele pavlake

Nacin pripreme

Sastojke za testo stavite u posutu umestite u kuglu i ostavite malo u frizideru da se stvrsne

Kada se stvrde oklagijom ga razvucite i stavite preko kalupa

Posle toga ga stavite u rernu na 180 stepeni i peci ga 15 min

Izvaditi iz rerne i ostaviti da se malo ohladi

(testo kada razvucete u kalup probodite na par mesta viljusko da se ne digne)

Za cokoladnu kremu na pari istopiti maslac sve cokolade i kakao u prahu

Zasebno smutiti med jaja secer i pavlaku

Kada se istopi cokolada pomesati ova dva i preliti testo.

Preliveno testo staviti nazad u rernu na 150 stepeni i peci jedno 50 min

Ostaviti da odstojki preko noci u frizideru.

Ko voli cokoladne zajebancije pita je vrh ja sam se udavio juce kada sam je pravio pa sam se setio da podelim i sa vama recept:)

Link to comment
Share on other sites

valja ostaviti da smesa odstoji sat do sat ipo pre pecenja

:yaoming: najbolje da ću da planiram palačinke sat unapred [:D]

T+0:Jedu mi se palačinke -> T+30sec: Tiganj je na ringli -> T+2min: svi sastojci su u zdjeli -> T+3min:štapni mikser završio posao -> T+vreme da se zagreje tiganj+45sec: prva palačinka gotova :tf:

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

behold: njoke sa gorgonzolom

porcija za jednog jakog ili debelog muškarca:

- 500 g njoki

- 100 g gorgonzole

- 100 g šunke (praške, stišnjene ili tako neke)

- čaša pavlake za kuvanje

- malo maslaca

- so, biber

- koca

- teflonski tiganj, šerpa

pre kuvanja poređate sve sastojke, a šunku i gorgonzolu iseckate na kockice.

prvo skuvate njoke tako što ih roknete u ključalu vodu, sačekate da isplivaju na površinu pa onda ili skinete odmah ili, ako volite bolje skuvane, ostavite još par minuta. sveukupno kuvanje njoki traje sedam! minuta.

zatim (ili uporedo na drugoj ringli ako ste >lvl2 kuvar) spremate sos. zagrejete tiganj, bacite na njega malo maslaca i propržite šunku par minuta, dok se ne zarumeni. smanjite vratru, onda dodate pavlaku, so i biber, promešate, pa stavite pola gorgonzole i mešate dok se ona ne istopi. ubacite i ostatak gorgonzole, zamešate još jednom i skidate sa vatre.

njoke prelijte sosom direkt iz tiganja, sipajte kocu, ponesite viljušku i sedite ispred kompa ili TV-a da gledate neku seriju.

O3Oql.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...