Jump to content

gradski nomad


Guest

Recommended Posts

http://www.politika.rs/rubrike/Kultura/Aca-Simic-gradski-nomad.lt.html

Gradski-nomad.jpg

Gradski-nomad-3.jpg

Muzej grada Beograda svoj dan, 15. oktobar, obeležiće simbolično, u podne, otvaranjem prve izložbe u novom prostoru njemu namenjenom – zgradi bivše Vojne akademije u Resavskoj ulici. Istovremeno, reč je o premijeri – fotografije Aleksandra Ace Simića, legendarnog fotografa i fotoreportera našeg lista, biće prvi put viđene na ovaj način, objedinjene pod imenom „Gradski nomad”.

videćete neke poznate fotke, poput one sa svinjom na trgu republike ili sa benzinskom pumpom ispred skupštine, i gomilu manje poznatih i gotivnih. izložba nije velika, treba oko sat vremena da se sve pogleda i pročita, manje ako se preleće.

resavska 40b je na uglu sa nemanjinom, prekoputa generalštaba, dijagonalno od parka. ulaz je džabe i otvoreno je do 20h. mapa.

Link to comment
Share on other sites

Ja mnogo volim "stare" slike ne samo Beograda već i drugih mesta, a Beograda me svakako interesuju još više pošto me baš iznenadi kako je nešto izgledalo pre nego što pamtim. Kao tipa parking ispred Doma Sindikata :)) I super mi je kad neka od zgrada i dalje postoji (ne računam monumentalne) sa nekim starim reklamama koje su nekim čudom ostale sačuvane.

resavska 40b je na uglu sa nemanjinom, prekoputa generalštaba, dijagonalno od parka. ulaz je džabe i otvoreno je do 20h

Jedino što pojma nemam gde je ovo? Odnosno ovako opisano znam gde je, ali uopšte ne znam 'de tu postoje neka vrata da se uđe u tu zgradu, iz sećanja mi deluje kao da su samo prozori čitavom dužinom ulice :)

Link to comment
Share on other sites

trupsi, nema slika novog beograda, al kao što reče atomić, imaš u onoj fb grupi brda. slike su od poznih dvadesetih do ranih šezdesetih, a najviše ih je iz tridesetih. za vreme rata je slikao za novine koje su naravno bile pod kontrolom okupatora tako da tu nema skoro ništa pametno, prave užase naravno nije smeo da slika.

zapravo te ratne fotografije su me podsetile na onu sliku nemačkih vojnika sa UPT-a, ko prati zna o čemu pričam ;)

evo vam mapa sa obeleženim ulazom u muzej.

Link to comment
Share on other sites

А да отворимо нов топик за те старе слике? :) Мени се чини да имам материјала, само мало времена да уграбим.

То под условом да није већ било таквог топика, а, ако јесте, молио бих за линк. :)

Mislim da sam frustriran zbog svega od navedenog, kako si me procitao, ciganmala frojdovac.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...