Jump to content

Softver za "video nadzor" kroz webkameru laptopa


Lucky

Recommended Posts

Znam da je ova tehnologija, da tako kažemo, odavno prisutna, ali se dugo nisam bavio njome i ne znam dokle je dogurala.

Ukratko, potreban mi je softver koji na remote zahtev "pali" kameru na laptopu i omogućava da vidiš ono što ta kamera vidi.

Podrazumeva se da je komp na stalnom netu, da je uključen i da je "poklopac" podignut tj. da je kamera uperena u ono što se snima.

Idealno je da se ono što kamera "vidi" ne vidi na samom računaru ako neko gleda u njega (mada nije nužno, može se uvek ugasiti kompletan ekran laptopa).

I uslov je da bude za OS X, ali ne mora.

Ne mora da bude ništa skriveno, komp se ne koristi, što znači da može i neka "seljačka" varijanta, tipa pokreneš običan program za snimanje webkamerom pa remote pristupiš računaru i vidiš standardni prozor za komunikaciju (ako se to strimuje preko VNC-a ili sličnog) ili pak ne znam, instalira se Skype i nekako stavi da automatski prihvati video poziv od strane nekog drugog korisnika pa uključi kameru, tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

Da, pošto su zaposleni u redakciji debili, ono, laptop stoji okrenut ka njima u nekom neprirodnom položaju za bilo koga da na njemu radi :))

Nije zbog toga.

U krajnjoj liniji imam ja neku IP kameru koju mogu da montiram, ali ne bih se sa time zezao ako postoji neko eleganci rešenje.

Link to comment
Share on other sites

pazi sad

pre godinu-dve je bilo u kratkom vremenskom rasponu nekoliko reportaža o ukradenim laptopovima koji su pronađeni zahvaljujući tom softveru, i svaki put su spominjali ime softvera (pretpostavljam da su bili plaćeni članci). mekovi su bili u pitanju. probaj da nađeš preko nekih "stolen laptop thief webcam found" upita, jebem li ga :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

skype i nov acount na tom kompu koji ima samo tebe u kontaktima

options - calls- advanced options - answer incoming calls automaticly i start my video automaticly

lupi mute na laptopu, smanji brightness na minimum i iskljuci screensaver, hybernate i slicno

mozes i da dignes neki livecam, al mnogo je vece drndanje

na pola posta videh datum, al aj mozda ti jos treba :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

skype i nov acount na tom kompu koji ima samo tebe u kontaktima

options - calls- advanced options - answer incoming calls automaticly i start my video automaticly

lupi mute na laptopu, smanji brightness na minimum i iskljuci screensaver, hybernate i slicno

mozes i da dignes neki livecam, al mnogo je vece drndanje

na pola posta videh datum, al aj mozda ti jos treba :D

dobra jeftina fora :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...