Jump to content

HTC Mobilni


Dreadlord

Recommended Posts

Elem neshto gledam da pazarim polovan al skoro nov HTC Sensation, najvishe mi se isplati od obavezivanja na 2dine ili kupovine ganc novog. Ono shto me interesuje jeste kako da proverim dal je stvarno skroz nov, kao ono shto ima kod Nokije da se prikazhe Working Time i tako taj info - kako to na HTC-u/Android-u?

Ako npr oglas kazhe 2 godine garancije, star par dana i sve to - predpostavljam da je kupljen na ugovor kod nekog, al ipak pishe radi na svim mrezhama - jel to znachi da je root-ovan? Shta je tachno root-ovanje i shta se dobije/gubi time? Sem shto skida garanciju? Da li je potrebno za upgrade Androida? Kako mogu da vidim dal je mob root-ovan?

I josh ima nekih oglasa tipa, nov iz Amerike kutija ne otvorena/zapechatjena -> Sim Free, meni se tu naravno odma javlja da je ispao iz kamiona - jel ima neka lista deknutih telefona po onom IMEI-u ili?

Fala unapred :)

P.S. Javite ako znate nekog da prodaje HTC Sensation na ovaj fazon, osetjam se za nijansu sigurnije ako ipak ima neku preporuku sa RUR-a :D

P.S.S. plz bez odgovora idi guglaj i sl :)

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ako u garantnom listu piše da je kupljen tad i tad, onda je kupljen tad i tad, tako ćeš znati da li je stvarno nov. Pošto u garantnom listu piše i IMEI telefona odnosno serijski broj etc, a lako možeš da proveriš sa izdavaocem garancije dal' je fejkovan fon ili šta god.

Kod rootovanja ne gubiš ništa specijalno, jer čak i ta garancija se "vraća" ako posle vratiš na default stock stanje taj telefon, niko neće ni znati da je bio izmenjen na bilo koji način.

U suštini nije potrebno za update telefona, dokle god misliš na zvanični update proizvođača. Za "mahinacije i manipulacije" obično mora biti.

Ne znam nikoga ko prodaje Sensation :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Rootovan znaci da mozes da stavljas na njega custom ROM-ove i mozes malo i da se igras sa hadwareom tipa overclockovanje procesora,ja sam desire hd clockovao sa 1ghz na 1.4ghz,a veruj mi da kolko god ti se to cini sitnim clockom za mobilni telefon dosta znaci.

Sto se kupovine samog sensationa slazem se sa neom ima dosta sjebanih na trzistu,oba ortaka sto ga imaju su imali neki problem.

Prodajem ja moj desire hd star 3 meseca u perfektnom stanju,koriscen jako malo (dobio sam iphone4 jako brzo) ako te zanima...razlika od senstaiona je u boljoj rezoluciji videa (nesto malo) i u nekim nebitnim sitnicama.

A u toj kategoriji ozbiljno razmisli o LG optimus 3D,Samsun Galaxy 2 i htc evo 3D...ako zelis nesto bas skroz novo da pazaris

Link to comment
Share on other sites

Taj EVO 3D je tako deb'o telefon da ne znam ko može da se odluči da ga kupi.

Galaxy S 2 on the other hand je tanak!

A ja sam zapravo mislio da se ovaj Dred i posle tri meseca i dalje nije odlučio za telefon pa došao da kuka. Ovaj prvi deo je verovatno tačan :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam coveka sa ispravnim HTC-om a znam dosta ljudi sa HTC-om :D

Ja imam onaj HTC Smart, koji je doduse low-end telefon, najbagovitije sranje ikada.

Kad se sve lepo root-uje,overclockuje,stavi pravi ROM veruj mi da radi bolje nego bilo koji telefon. Naravno to nije resenje posto 90% ljudi ne radi originalni update a kamoli da se drka sa rootovanjem i ROM-ovima

Link to comment
Share on other sites

Ok Srba nije uzeo preko Telenora, a Mohi i Ivane? Jel Telenor ili u slobodnoj prodaji?

Ljudi o kojima pricam su svi preko Telenora i svi do jednog baguju (telefoni ne ljudi lol), restartuju se, sami zovu, ne primaju poruke, salju poruke po 4-5 puta jednu te istu, dok kucas jednu poruku ako stigne slucajno druga 20 sekundi traje freeze frame dok ne mozes opet da kucas, prikazuje mi normalan signal i da je sve ok a ja nedostupan recimo 4 sata, poruke mi stizu posle 2-3 sata itd...

I svi su(smo) nosili u Telenor na reklamaciju, ne mozes da menjas dok 3 puta nemas problem i to mora da bude isti problem, posle servisa ti vrate, radi 2 dana i opet isto, naravno kada dodjes treci put, zamajavju te dok ne odustanes.

+ sam cuo sa par strana da u Telenoru citave isporuke (serije?) telefona baguju, mozda smo mi to uzeli... Takodje znam par ljudi za Nokia E72, takodje zapucavanje i restartovanje.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

Wildfire S iz VIP-a radi kako valja ... ima problem kad iz "People" ide u meni sa svim opcijama (pozivi, poruke) ali nije problem koliko je jednostavno spor sofver, treba mu sekund-dve da otvori, pored toga šljaka kul.

Sad pokušavam da se presaberem da vidim dal' znam nekoga sa HTC + Telenor kombinacijom i ne znam, ali ne verujem da problem može da bude u HTC-u. A možda u Telenor verziji Androida, mislim, to je u teoriji moguće, kao da nešto softver zeza, ali ne'am pojma, deluje mi "daleko".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...