Jump to content

Pričajte šta ste gledali u poslednje vreme


Recommended Posts

Ako vam je Debt bio dosadan, onda ne gledajte Apollo 18, pašćete u komu :)

Ja sam odgledao oko pola filma, i ubih se do ujutru na kauču, plus što mi se ne završava film nikako.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Bunraku - Odlican film koji sam tek sad stigao da odgledam. Na foru je Sin City-ija u vizuelnom/style smislu (doduse daleko od toga da je ovde ista crno-belo:), prica je ok nista spektakularno ali i vise nego dovoljna da vozi film, scene borbe takodje, ali sam nacin kako je snimljen i montiran film je, po meni, do jaja.
Link to comment
Share on other sites

THE THING (2011)

Thingprequelfairuse.jpg

Mnjih, nije da nešto specijalno ne valja film, al je toliko inferioran u poređenju sa originalom, koji je ostario bolje nego što je iko mogao i da očekuje. Napetost, tenzija i osećaj izolovanosti se ovde traže na kašičicu, gomila scena je direktno iskopirana (ili modifikovana, testiranje je lol lol) iz originala tako da je film većim delom i rimejk, neki aspekti priče su u startu usrani (ajd što dosadni Amerikanci nemaju šta da traže u Norveškoj bazi, nego je i jedno od njih smarajuća ženska), cela struktura i poenta stvora je tu ali nekako mlaka i više podređena akcionim scenama, kraj glup, mlak i u stilu loših Resident Evil klonova, na brzinu i neuverljivo ispovezane najbitnije scene između dva filma i sl. Jedino što je iznad proseka (i to ne stalno) su izvrsni specijalni efekti na momente (kada nisu preočigledni CGI), koji predstavljaju odličnu imitaciju fantastičnih praktičnih efekata iz originala.

Sve u svemu, vidi se da im je srce bilo na mestu kad su pravili film, al da su numeli da sve odrade kako je trebalo. Da su angažovali strogo Norveški cast (bez reči izgovorenog engleskog), potkresali tamo gde škripi (a škripi na mnogo mesta), smanjili taj "juri me čudovište, joj" fokus u par scena (što nikad nije bila poenta Stvora), moglo je da ispadne nešto stvarno kvalitetno (ali sa druge strane, bar nije uvredljivo glup film kao novi Konan u poređenju sa starim).

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

In Time

in-time-poster.jpg

Lose. Gluma Timberlejka ziv ocaj. Ok, nisam previse ni ocekivao od njega, ali su mu onda mogli dati neku drugu ulogu... tipa 2-3 min...

Za razliku od njega, par poznatih faca ima bas bas male uloge, a voleo bih da je obratno (da nije ovoga ispod).

Prica... tema nije losa uopste, ta inicijalna ideja, ali sve ostalo je budalastina, tj. besmislena i nabacana ljuta naiva.

Tako da ko zeli da gleda smece, od ovog filma ce ga dobiti u kompletu.

Link to comment
Share on other sites

Bunraku - Odlican film koji sam tek sad stigao da odgledam. Na foru je Sin City-ija u vizuelnom/style smislu (doduse daleko od toga da je ovde ista crno-belo:), prica je ok nista spektakularno ali i vise nego dovoljna da vozi film, scene borbe takodje, ali sam nacin kako je snimljen i montiran film je, po meni, do jaja.

vizuelno je super, bolji od sin city-ja tj prvi put vidim bas ovakav film, mada je prica obicna

inace, glavnog lika u filmu glumi Gackt - jedan od najpoznatijih japanskih pevaca [:D]

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Jel gledao neko mozda mini seriju The Pillars Of The Earth ?

Slucajno naleteh sad na rtl-u se prikazuje, ali generalno mi je mrsko da gledam serije na tvu, pa bih skinuo ako valja...

Znam da ima i knjiga, ali za nju sam previse lenj iako je sigurno veca zabava od ekranizacije. :)

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Jel gledao neko mozda mini seriju The Pillars Of The Earth ?

Slucajno naleteh sad na rtl-u se prikazuje, ali generalno mi je mrsko da gledam serije na tvu, pa bih skinuo ako valja...

Znam da ima i knjiga, ali za nju sam previse lenj iako je sigurno veca zabava od ekranizacije. :)

Zabavno ako voliš istorijske serije, ali ni blizu Rome po kvalitetu

Link to comment
Share on other sites

Zabavno ako voliš istorijske serije, ali ni blizu Rome po kvalitetu

Nisam neki 100% fan tih medieval serija i filmova, ali negde otprilike posle Rome sam i krenuo aktivnije da pratim ono sto izlazi, mada vecinom filmove...

Stavio sam download, 8 epizoda ako nekog zanima, tako da ono laganim tempom po epizoda dnevno za par dana moze da se zavrsi sve sa gledanjem.

Taman da se popuni praznina dok ne dodje novi serijal Game Of Thrones-a. :)

@Kemp.

Rome je ekstra u najmanju ruku, daj ti njoj jos jednu sansu za svaki slucaj :))

"I think that gay marriage should be between a man and a woman."

Arnold Schwarzenegger

Link to comment
Share on other sites

Kemp, Rim je jedna od najboljih istorijskih serija ikada.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...