Jump to content

RAGE


fatboy

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam imao net dan i po, sbb umire i raspada se. Tako da sam uspeo da nabacim 12tak sati gejmpleja.

Ono sto mogu reci.

+ Grafika je dobra (nije nista spektakularna, ali je kvalitetna)

+ Animacija odlicna

+ Voice acting bih rekao da je prilicno dobar

+ Gameplay je odlican, oruzja se dobro "ponasaju", i ceo trip sa vozilima se dosta dobro ponasa, iako nije razradjen previse, ima se osecaj da je podjednako vazan kao i shuterski deo.

+ Dosta sitnica i detalja u vidu "minigamesa"

+ Ni na jedan bag nisam naisao.

- Ono sto me nervira ali JAKO ! i to je meni ubedljivo najveci fejl ove igre.... je takozvani "invisible wall" kompleks. Da ga jebes, ne mozes cesto da preskocis nesto ili da cak prodjes negde gde izgleda prohodno, totalno linearan gameplay. U principu, svaki "dungeon" je tacka A > tacka B > tacka C.

- Nema worldmap, kolko smara ovo nekad, ne mogu opisati.

- U nekim delovima je ta grafika posto dosadna i repetitivna.

Eto , toliko..... uglavnom, da nema tih nevidljivih zidova i linearnosti... mislim da bi igra bila odlicna, ovako je samo ok.

EDIT:

I nakon sto sam je presao.. izgubio sam erekciju. Totalni antiklimaks na kraju. Gejmplej je super i sve to... ali nekako .. meh, jebote... ID igra koja nema GLAVNOG BOSS-a na kraju, neko uber chudovishte, ili mega robota ili sta ja znam... umesto toga, poslednji encounter se sastoji iz toga da ubijes 30tak nekih mutanta koji skakucu, koje si ubijao kroz ceo nivo, pri tom dolaze po dva ili tri komada odjednom, a ti imas PULSE BFG MAMOJEBACHKU PUSHKU koju si dobio od quest givera specijalno za taj nivo, koja i na najvecem difficulty levelu kida kroz mutante u roku od odmah.

Izgleda ko da su se smorili odjednom i zbrzali kraj igre.

Nek mi se nasisaju penisa. RAGE se s pravom zove igra, posto te natera da rejdzujes od gluposti na kraju. FU, i iD software... nasisajte mi se penisa.

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Kmee, spucavala mi se igra kod druge posete ghost skrovištu (kad treba da pronađem nekog lika iz Wellspringsa) i rešio da stavi crachfix i taj update. Posle crashfixa i dalje puca na istom mestu (lol), ali sa novim updateom prolazi tu tačku, ali mi je sad grafiku supersjebana, sve je na onom najnižem mogućem nivou (a da nije wireframe), znači nema tekstura, detalja, ničega, samo nijasne crne, bele i braon boje. Jel ima neki lek za ovo (probaću još sa 11.10 preview 2 drajverima)?

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

skinuo kojekakve vrste drajvera, i smorio se...

igra mi puca na wasted garage.

nakon dodavanja +jobs_numThreads 0 opcije u shortcut pocela je glatko da teche, medjutim iskachu mi kojekakvi artifakti kad god se priblizim neim vatrama, prasinama i ostalim sranjima, cenim da ga jebe neki particle system.

so far utisak (nakon svega 20-30 minuta igranja):

- jebeno linearna

- ne mozes preskociti kamen od 20 cm zato sto tuda JEBENO NE TREBA DA IDES!!!

osim toga prilicno lepo izgleda i mogu reci da mi deluje prilicno kompleksno, sto me dovodi do drugog problema. ne zelim da se iskreno posvetim bilo kojoj drugoj igri koja ima prilicno kompleksan sistem bilo cega. ja imam mog djavola i to je to [:p]

Ko je nub ne budi mu drug.

I mean you harm.

Link to comment
Share on other sites

igra je pravljena za trziste konzola pre svega, ne znam sta ste se toliko isprimali da ce biti nesto toliko dobro...

multiplajer sa voznjom vozila i 2p coop... roflkopter. bethesda je to kupila ljudi (tj zenimax), nije to vise ID koji je pravio doom i quake

mene cudi samo sto ima toliko problema po pitanju engine-a (mada tu je i ati zasro dobro jer nije nista ubacivao u drajvere vezano za opengl ko zna koliko dugo)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Termin za tehnologiju gde GPU radi deo posla CPU-a? Ako imas jaku graficku a slab procesor a zahtevi za CPU u igri su veci negu za GPU onda se ukljuci GPU transkoding da pomogne radu. Onaj vikani superkompjuter, sto smo se raspravljali ranije u vezi njega, primenjuje tu tehnologiju pa recimo ima neznam koliko GPU jedinica pored CPU-a. Racunam da nisam pogresio onako laicki mi je znanje o tome.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jel ima neko problem sa Gearheads nivoom (tamo se stiže iz onog drugog, podzemnog grada, kada ti glavni baja da ključ za neki sporedni ulaz). Krene nivo normalno, napucavam se sa likovima, ali kad god probam da quicksejvujem ili pritisnem ESC, igra pukne ili se resetuje (ponovi se ponovo RAGE skrin sa press Enter porukom). Sa druge strane, ako probam da nastavim igranje nivoa, u jednom trenutku se pojavi protivnik sa bakljom, igra se naglo uspori i FPS padne na jednocifrene vrednosti i onda se opet zakuca. Probao sam sve moguće dostupne patcheve i apdejte koji su izašli u međuvremenu, uključujući i nove drajvere za ATI (sad čak mogu i hi-res teksture da uključim), ali ne pomaže. Hilfe ako zna neko, oću da pređem igru pa da je zbrišem sa harda.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...