Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Drugari, kako da izjednačin snagu i estetiku dve polovine mog tela? Naime, otkako idem u teretanu, desna ruka mi je bila jača od leve. Međutim, u poslednje vreme, počeo sam da primećujem vizuelnu razliku i kod ostalih mišića, npr. levi latissimus mi je manji od desnog itd... Nije to nešto znatno, ali kada se duže posmatra, primećuje se razlika, a ja to hoću da ispravim. Kako?

Edited by Милан

"He who fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster, for when you gaze long into the abyss the abyss also gazes into you." - Friedrich Nietzsche

Link to comment
Share on other sites

Drugari, kako da izjednačin snagu i estetiku dve polovine mog tela? Naime, otkako idem u teretanu, desna ruka mi je bila jača od leve. Međutim, u poslednje vreme, počeo sam da primećujem vizuelnu razliku i kod ostalih mišića, npr. levi latissimus mi je manji od desnog itd... Nije to nešto znatno, ali kada se duže posmatra, primećuje se razlika, a ja to hoću da ispravim. Kako?

 

nikako.

Link to comment
Share on other sites

Mogu da ti preporučim Dymatize, mada ti je manje više svejedno koji od tih brendova koje imaš u prodavnicama.

Svetovao bih te samo jedno.

Pre uzmi ovako nešto:

http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/DY315-Elite-Whey-Pro.html

nego ovako nešto:

http://www.pansport.rs/Proteini/Izolati-proteina-surutke/DY360-Iso-100.html

Razlika u ceni je osetna, a ti tu razliku nećeš osetiti (sem ako nisi pro!)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

vanja drug

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Nisam ni video taj deo :D

Iz nekog ličnog iskustva, protein je najvažnije piti posle treninga, a za to je konventrat/izolat. Ja bih uzimao blend prodžu jedino ako imam pare za oba proteina, pošto je bolji kao zamena za obrok. Ovako bih pre uzeo onaj Dajmatajz npr. koji ti svakako neće škoditi kada ga koristiš kao obrok, ali će ti biti dosta bolji kada ti je protein najpotrebniji.

Moja dva centa!

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Moj post se više odnosio na važnost "običnog" proteina posle treninga :)

Nemoj da te mrzi da praviš večeru... a i ne može prašak da ti zameni pravi has! Ako se ipak odlučiš za ovu svoju varijantu onda uzmi neki kazein, pošto si rekao da ćeš ga koristiti pred kunt.

Moram ti reći, a na osnovu ličnog iskustva, da je uzimanje proteina (van posle treninga perioda) manje - više bacanje para. Posebno kod ljudi koji zamene obrok sa šejkom, a često vođeni time što je 50g proteina = 50g proteina bilo u prahu ili u mesu ili time što gledaju kao uzor profi likove, koji imaju nerealno dobru i tempiranu ishranu, pa im šejk dođe kao samo još jedan u nizu obroka...

edit

Nije bacanje para ako je sređena ishrana, čisto da ne bude zabune. Ali prah ti ne može zameniti večeru, u tvom slučaju.

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ako hoces blend,pokusaj,iako ces tesko naci,da uzmes blend bez soja proteina.Obicno napisu procenat proteina u njemu,ali ne napisu koliko kog proteina ima,sto im je loophole da natrpaju 90% i vise soja proteina u njega.

 

Zasto je protein od soje los: 1.povecava nivo estrogena, 2. uglavnom je gmo (90% soje na svetu je gmo), 3. veci deo tog soja proteina je nesvarljiv.

 

Tako da,neki albumin-kazein-whey mix je ok,ali on ce te i kostati.Obrni okreni,najbolji je whey :/

Link to comment
Share on other sites

Ako neces da ubacujes celo jaje,mozes uzeti belance u prahu,otprilike 5-6g ide na 70-80g ovsenih (to je maksimum na koji moze da se rastegne).Tih 6g racunas kao belance iz dva jaja A klase.Ako se osecas bahato,mozes staviti i malo mleka da zamirise.

 

Prasak za pecivo samo Baki pleb stavlja [:)]

 

Palacinke najbolje idu uz ovo:

 

https://www.proteini.si/rs/bez-kalorija/walden-farms-peanut-spreads-1-casa-340g/

Link to comment
Share on other sites

Sta ste uzimali od waldena i ako moze kratak opis sta je dobro lose itd? Ja narucio od lika iz subotice sa kp.com chocolate dip i chocolate syrup da probam. Tek za 15 20 dana mi rece da ce stici.. 

 

btw nije jeftino uopste... 340g 800din

 

 

Lucky, jeste hemija. Vestacki/prirodni zasladjivaci bez kalorija.. i bezbedni su za svakodnevnu upotrebu.

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...