Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Racunam da moze sklekove,cucnjeve,iskorake, zenske zgibove pa dok ne udje u neku formu :D..a moze i da nadje taman jos nekog ortaka za motivaciju i pomoc pri vezbama( npr da mu drzi noge).

 

Ja nisam mogao da verujem kad sam gledao druga kako radi iskorak u teretani pre neki dan.Nikad nije radio noge u teretani osim nesto sa svojom tezinom (kao lose je za kicmu) a do pre 3 nedelje 6 godina nije bio u teretani.Radio je 7-8 staticnih iskoraka prvo jednu nogu pa drugu i to jedva.Nisam mogao da verujem da neko moze da bude tako slab,ali eto.Mogu misliti kako li je tek debelim ljudima,oni u startu imaju 30-40 kila opterecenja u vidu sala.

 

Jedino sto bih ja mogao da preporucim pocetniku je da ne izostavlja compound vezbe (mrtvo,cucanj,benc,presa) i da masteruje dobro tehniku istih te da prvih par meseci radi supstitute osnovnih vezbi kako bi lakse naucio formu.Na primer umesto cucnja sa olimpijskom sipkom raditi cucanj sa bucicom od 10kg npr ili raditi cucanj sa sipkom od 10kg i klupicom iza na koju se sedne.

 

Ali ubedljivo najvaznija stvar je citanje teorije.Jasno mi je da ima 1000 foruma sa 1000 teorija o svemu,ali ako se provede dovoljno vremena u istrazivanju materije,uvidece se sta se ponavlja najvise i sta predstavlja osnovu i od toga treba krenuti.E tu dolazimo do elementa volje jer ljude mrzi da citaju i hoce da im neko istrese za dz sta treba da rade i da to bude pro.Ako neko zeli dovoljno snazno da promeni sebe,on ce naci nacina za to.Sve sto mu treba je internet.

  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

ja bi ti rekao da ne ides za pocetak u teretanu (zasto - sludeces od debila, molim lepo izvinite, ima ih u svakoj, bice te sramota da stojis tako mrsav pored onih gromada, otaljavaces vezbe itd itd)

Idi na trcanje/plivanje/ulicne vezbe. Sad je lepo vreme. Kad steknes neku disciplinu, odredjenu snagu i kondiciju, i kad steknes malo mentalne snage, onda poslusaj odavde celu, dendea i ivketa i posebno pesmu, deluje mi da su oni sa sobom uradili nesto kul, a da nije trpanje bencha.

 

Za 2 meseca neces nista uraditi.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Već nekih nedelju dana umesto standarne serije sklekova/trušnjka, radim ovaj set, radi se bez pauze, jedno za drugim.

 

941768_547256521997548_1932096299_n.jpg

 

 

 

I moram da  kažem da sam oduševljen, za nešto manje od 11 minuta uradim više za kondiciju i mišiće nego da uradim milion sklekova/trbušnjaka u običnim serijama sa pauzama.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Naravno da ne treba trening da se svede na ovo, ja sam set pomenuo kao neku zamenu za standarne duge serije sklekova/trbušnjaka.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Uf uf... evo vec nedelju dana svaki dan trcim ko antilopa... kondicije imam ko konj izgleda (srce/pluca kondicije)... ali me jebu misici, malo ledja i listovi, i pokosnice mrtve. Al bice bolje.

 

Smrsao 7 kg za 2 meseca, u jednom trenutku za malo dudarim stotku... bio sam na 97, sad 90.

 

Kako sam smrsao? Izbacio sve sto sam pio a da nije voda... jako retko popijem mlekce i jogurt. Ne jedem vise pekaru za dorucak nego zrnevlje i ne pada mi tesko uopste. Rucak kuvano, vecera normalno... zbudzim neko voce za uzinu tu i tamo... i gg. Lakse nego sto sam mislio, hea.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...