Jump to content

Teretana topik!


nikita_

Recommended Posts

Drugovi,

posto se od sedenja i ucenja osecam kao glista, odlucih da malo idem u teretanu. E sad, posto blage veze o vezbanju u teretani nemam hteo bih da postavim par pitanja.

Cilj mi nije da nabildujem ruke/noge/stomak nego da se jednostavno malo dovedem u red. Imam 72 kile a visok sam 173 tako da nemam problem sa kilazom.

Mozda bih malo vise trebao da radim na nogama koje su kao cackalice i, posto sam kao klinac isao na plivanje, imam potencijala za man boobs i zelim to da sprecim, znaci malo grudi da ojacam.

Koliko poseta teretani je potrebno za ovako nesto? Kontam da mogu izdvojiti nedeljno 4x1h.
Ima li u svakoj teretani neki instruktor koji bi mi pokazao kako da radim vezbe?

Koje vezbe su adekvatne za ovo sto ja zelim da postignem?

Link to comment
Share on other sites

dosta ti je tri puta, al će ti verovatno trebati 75-80 minuta

 

svuda ima instruktora ali po pravilu pokažu dve i po vežbe preko kurca i brže bolje pobegnu nazad iza pulta, tako da ti je bolje da uhvatiš nekog ortaka koji zna i/ili da gledaš na youtube-u kako se šta radi. sa programom ćemo ti pomoći mi ovde, to nije frka.

Link to comment
Share on other sites

 Секира је ко нека жена !:) Мисли ако иде у теретану  и диже тегове да ће обим руке за два месеца да му нарасте на 45 ! 

Edited by Kal1mero
  • Upvote (+1) 1

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da znash da bez redovnih jedno 6 meseci necesh videti nekog napredka na telu.

 

Imam jedno relativno tupavo pitanje. Vezbam aktivno vishe od godinu dana i pre toga sam vezbao dosta dugo u naletima. Od tih godinu dana trchim 2-4 puta sedmichno po oko pola sata, a prethodnih pola godine radim aktivno vezbe i za noge. Uvek su mi one bile najslabija tachka i do skora su bile bash mrshave. Da li je moguce da i posle 6 meseci kad uradim samo 4 serije chuchnjeva sa 20-40kg noge krenu da mi otkazuju? Znachi, krenu da klecaju k'o nenormalne i pored chuchnjeva jedino imam snage za vezbe za listove sedeci. Naravno jedno 2-3 dana posle treninga imam upale. Jel' moguce da i posle 6 meseci imam isti problem kao i kad sam pocheo da ih vezbam?

.

Link to comment
Share on other sites

Nadam se da znash da bez redovnih jedno 6 meseci necesh videti nekog napredka na telu.

 

Imam jedno relativno tupavo pitanje. Vezbam aktivno vishe od godinu dana i pre toga sam vezbao dosta dugo u naletima. Od tih godinu dana trchim 2-4 puta sedmichno po oko pola sata, a prethodnih pola godine radim aktivno vezbe i za noge. Uvek su mi one bile najslabija tachka i do skora su bile bash mrshave. Da li je moguce da i posle 6 meseci kad uradim samo 4 serije chuchnjeva sa 20-40kg noge krenu da mi otkazuju? Znachi, krenu da klecaju k'o nenormalne i pored chuchnjeva jedino imam snage za vezbe za listove sedeci. Naravno jedno 2-3 dana posle treninga imam upale. Jel' moguce da i posle 6 meseci imam isti problem kao i kad sam pocheo da ih vezbam?

Имаш неки проблем очигледно :))

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Nemam teretana ortake, svi su čiviluci kao ja. Youtube će mi biti glavni izvor tih informacija. Planiram od sledeće nedelje da krenem ba bi bilo lepo da mi napravite neki program uzimajući u obzir moje potrebe.


@Kali

Puno mi je dva meseca, mora to brže!

 

Što se tiče ishrane, mislim da nema potrebe za nekom regulacijom, jedino da ubacim redovni doručak u ishranu.

  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

@jasamnepismen

 

mozda si konstantno pretreniran?

 

trcanje ti odmaze u napretku u svakom slucaju.. hodaj umesto trcanja.(ako moras)

 

Probaj jednom nedeljno da radis noge samo i to 3 serije cucanj/leg press, 2 3 serije iskorak i listovi. Koliko god da ti je retardirana ishrana sa ovim moras doci do 60 70kg cucanj barem :D

Edited by primo
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, ovo sto sam ja nabrojao je okej za kondiciju/snagu i vecina ljudi moze da radi neke vezbe ako ne i sve, ali ako hoce treninge u teretani(vezbe sa vecim tezinama) ja bih mu prvo preporucio ovo neko vreme.
Ovo sto sam te ja savetovao, mozes da radis bilo gde gde mozes da nadjes sipke za zgibove, propadanja i neku stazu za trcanje sto je po meni bolje od bilo koje teretane. Planiram sam da krenem da vezbam tako kad se preselim za bg zbog faksa cisto da se ne bih usvinjio od ucenja,studentskog zivota :P.

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

postoji jedan problem na ovom topiku, kad neko pita za misljenje ili savet, automatski dobije 25 totalno razlicitih odgovora, koji zbunjuju apsolutno sve, ne znam kako to da popravimo. Sekira mnogi ljudi imaju trip da odu sami u teretanu prvi put, osecao bi se kao kreten tamo, video bi milion ljudi na milion sprava i imao bi veliki problem sta/koliko/kako da radis, a da gledas na youtubu pa da to pokusavas kasnije u teretani ne znam bas kako bi uspelo. Nemoguce je da nemas bar jednog drugara koji ide u teretanu, tako su svi poceli koje ja poznajem. Ti treneri po teretanama kurcu ne rade, a personalni trener (koji ce da te nauci sve) kosta 100E mesecno minimum. Ovde na topiku dobices milion planova treninga, nacina ishrane u gram itd a iskreno ne znam dal ce ista da ti pomogne dok ti neko uzivo ne objasni najosnovnije stvari.

  • Upvote (+1) 1

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Ćelo, moja ideja je bila da ovde dobijem neke savete, tipa koje vežbe raditi i koliko. Posle toga sam planirao da malo više informacija o izvođenju vežbi nađem na youtube-u ili da priupitam još nekog ovde. Zatim sam hteo da odem u teretanu i da se malo upoznam sa tim spravama i vežbama uz pomoc trenera u teretani, a onda da sam nastavim sa vežbanjem u onoj meri koliko meni odgovara.
Tako sam ja to zamislio, a sad koliko je to izvodljivo, vreme će pokazati :)

Link to comment
Share on other sites

Evo ja cu ti reci :) Trening treba da ti izgleda na primer ovako kad bi se iscimao da ides 4,5 puta nedeljno....

 

Jedan dan radis 2 vezbe za grudi, 2 ledja, 1 noge , 1 biceps, 1 triceps, 1 ramena , stomak ..... sledeci put radis 1 grudi, 2 ledja, 2 noge , 1 biceps triceps ramena, stomak ... i treci put radis 2 grudi, 1 ledja, 2 noge , triceps, biceps , rame stomak.... i takve treninge rotiras, uvek radis druge vezbe, tipa... danas si za grudi radio benc i razvlacenje... sutra uradi kosi benc/sklek i neki potisak.

 

Ovo sam ti dao samo kao primer, ne znaci da je najbolji trening, ali te tera da treniras sve grupe misica nonstop, moje licno misljenje i licno iskustvo je da je za neki overall health najbolje nakon nekih netertanskih treninga. Za pocetak mozes 3 puta nedeljno, par nedelja dok se uhodas da radis kruzni trening, i generalno se preporucuje cak i ako neces da nastavis tako da treniras nego da radis vise vezbi i manje grupa misica po treningu.

 

I naravno kod ovakvog treniranja treba da pazis da te ne povuce da gruvas maksimum koji mozes zato sto ces se pretrenirati i neces moci da izdrzis tempo.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...