Jump to content

Deus Ex: Human Revolution


Kaurin

Recommended Posts

videh neki lik se hvali da je presao igru za 12h bez i jednog ubijenog i bez apgrejdova ?

http://www.youtube.c...h?v=PO0pDzSMnGs ending spojler pa ko je presao moz da baci pogled

p.s. sto se mene tice jensen i zvuci opasno... malo tu ima i do toga i sta se kaze i kada se kaze a ne samo kakav je ton .... ako lik non stop prica kroz igru, moze da smori :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 173
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

videh neki lik se hvali da je presao igru za 12h bez i jednog ubijenog i bez apgrejdova ?

http://www.youtube.c...h?v=PO0pDzSMnGs ending spojler pa ko je presao moz da baci pogled

p.s. sto se mene tice jensen i zvuci opasno... malo tu ima i do toga i sta se kaze i kada se kaze a ne samo kakav je ton .... ako lik non stop prica kroz igru, moze da smori :)

Pa ima puno animacija i cutscena, ali nije baš preterano... Meni čak i glas osim što je truo odudara od lika, kako su ga grafički uradili i kako su mu uradili ličnost, ne ide zajedno... Najbolji su mu momenti kada priča sa Pričardom, tu još i legne a i lik pročita po koju rečenicu dobro. :)

Silent nije loše samo nema razloga sebe da lišiš masakr-zabave osim ako se baš ne ložiš na šunjalice.

Spojlori bi išli samo za izbor augmentacija:

Za hakzeraj uzmi stealth do kraja, fortifaj ne treba uopšte kao ni ono četvrto. Kontrola kamera je ok, tureti su isto ok (mada ima fora za turete) a dominacija robotića je isto korisna, ovde ne vredi štedeti mnogo. Aug za transport teških kutija, veš mašina i ostale tehnike je jako koristan, još od početka igre, skakutanje je isto ok. No recoil isto dobra stvar, tajfun je majka.

fora za turete je dotrčati do njega, pokupiti ga i odneti u ćošak, funkcioniše skoro svugde.

Link to comment
Share on other sites

Ja isključivo igram stealth, i nisam ni jednog lika još ubio (ne računajući prvog bossa), i nije preterano teško. Samo malo da se izvidi teren i odmah postaju uočljive putanje koje su zamislili da služe za zaobilaženje protivnika, plus što se i sami neprijatelji tako nameštaju da može da se prošunja pored njih. U drugom prelasku (pošto sam video da se neki questovi drugačije odvijaju) ću u Rambo fazonu

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Pređoh igru pre 2-3 dana, meni je skroz legla, zabavna je, možda nije kao kec, ali šta sad, nisam ni očekivao da bude kao kec, već nešto između dvojke i keca. Imam par pitanja za drugare koji su prešli, mada se sto posto neću setiti svih:

1. Da li mogu da ne zamenim onaj čip u Limb-u kad kreću da se baguju svi sa augmentacijama i da li to posle nekako utiče na boss battle?

2. Malik nisam ni ja uspeo da spasim a probao sam, deluje kao da nisu predvideli spasenje jer nema teorije da u onih 10-15 sec nešto uradiš.

3. Ako na kraju ubedim Hugh-a da mi da pass, šta se tačno promeni nadalje, pošto ja nisam uspeo da ga ubedim, sišao dam dole, našao Sarifa i Taggarta, posle uleteo kod "kraljice" i to je to

Što se tiče oružja, auga itd:

- mahom sam ubijao sa revolverom koji ima eksplozivne metke

- posle njega sa običnim pištoljem

- i naravno tranquilizerom

Heavy, assault, laser itd sam pokupio i koristio 1-2 puta, snajper sam imao isto ukupno 5 metkova ako sam ispalio, peps, stun gun, rocket launcher nisam ni uzimao.

Od augmentacija sam nabudžio hack na 5, razbijanje zidova i recoil, skok sa većih visina i ono za energiju. Da budem imun na struju i gas sam tek pred kraj uzeo. Na kraju sam ostao sa tipa 9 praksisa koje nisam ni upotrebio.

Link to comment
Share on other sites

Pređoh igru pre 2-3 dana, meni je skroz legla, zabavna je, možda nije kao kec, ali šta sad, nisam ni očekivao da bude kao kec, već nešto između dvojke i keca. Imam par pitanja za drugare koji su prešli, mada se sto posto neću setiti svih:

1. Da li mogu da ne zamenim onaj čip u Limb-u kad kreću da se baguju svi sa augmentacijama i da li to posle nekako utiče na boss battle?

2. Malik nisam ni ja uspeo da spasim a probao sam, deluje kao da nisu predvideli spasenje jer nema teorije da u onih 10-15 sec nešto uradiš.

Paaa...

1. Nisam ni ja zamenio ali još nisam skontao dal ima efekta.

2. Možeš. ja sam sam spasao, ali bez nekog hevi oružija + nekog što onesvešćuje. Teško. U principu, meni je super išlo štosam imao EMP granate plus sačmara plus tranq. rifle za udaljenije. Ali moraš odmah da kreneš, desnom stranom, i iz prvog pucnja sačmarom da skidaš sve koji ti se prepreče, pa skočiš dole i taman kad krene da se rastvara onaj robot, baciš emp. On se šlogira i eksplodira pa ubije oba hevija koji se nalaze tu pored, a onda natenane ,ove sa snajperima i ostale sjebeš.

PS: saundtrek je odličan :D

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Predjoh i ja pre par dana, uspeo sam da preskocim onaj bag tako sto sam nashao na forumu da treba da se loaduje jedno par sejvova u nazad i to tacno kod odredjenog momenta sa odredjenim ne uradjenim kvestovima, a ja sam sasvim slucajno imao taj jedan tako da sam generalno i imao srece u vezi sa tim :)

Elem, ja sam jako zadovoljan igrom, generalno je dugacka, nije prekratka al nije ni predugacka, onako bas kako treba da bude.

- U pocetku sam krenuo da citam sve sto nadjem, sve email-ove i one novine i one plave tab-ove gde pise sve i svasta, ali to mi ubrzo preselo posto opasno puno toga pise pa me smorilo.

- Igrao sam stealth fazon, ali mi pri kraju igre i to preselo posto sam imao skoro sve nabudzeno sa praxisima da nisam vise ni hteo da imam neke dodatne xp (a to da li ih ubijash ili ne nema nikakve veze dalje sa igrom) tako da sam krenuo u opsti pokolj sa granate launcherom koji sam dobio na onoj bonus misiji sa Tongom :D

- Cloaking, baterije, skokovi, hacking i typhoon su mi bili na max, i bez problema sam svugde prolazio.

- Onaj padobran sam trebao odmah na pocetku da budzim da sam znao da tako pomaze, jebote secam se u Shangaju stalno se veram po zgradama i onda moram da silazim stepenicama dole, ovako samo skochim :D

e sad spojleri i par pitanja i zapazanja

1. Kome je umrla Malik a igrali ste tu bonus misiju sa Tongom, je l' ste skontali da njeno telo lezi u onoj operacionoj sali tamo desno od njegove kancelarija na dnu te garaze ? Ja sam prvo do njega otisao i tek kad sam prihvatio misiju da mu spasem sina tamo u onom zatvoru kao onda sam provalio tu drugu sobu sa Malik u njoj. Interesuje me da li je neko mozda prvo isao u tu sobu pa tek onda do njega, i da li tada moze da se spomene ona u konverzaciji ili ne ?

2. Sta ste uradili ono kad vam Sarif ponudi da frejmujete Human Front ili kako se vec zove, na onoj misiji pri kraju kad treba da nadjete onog doktora sto se krije u bunkeru ? Ja sam izabrao ne, je l' ima neke razlike posle ako se izabere sa da ?

Lale,

1. Ako zamenish cip, u predzadnjem boss battle-u sve ce da ti bude sjebano i neces moci augmentacije da koristish. To sam ja retard uradio, a znao sam da ima neka fora posle sa time :)

3. Ja sam ga ubedio, dao mi je tu karticu ili sta je vec za dole, i onda imas ona cetiri ponudjena kraja, znaci da birash njegovo, sarifovo ili taggartovo, ili da unistis celu stanicu. Kontam da je i tebi tako bilo ?

Link to comment
Share on other sites

2. Možeš. ja sam sam spasao, ali bez nekog hevi oružija + nekog što onesvešćuje. Teško. U principu, meni je super išlo štosam imao EMP granate plus sačmara plus tranq. rifle za udaljenije. Ali moraš odmah da kreneš, desnom stranom, i iz prvog pucnja sačmarom da skidaš sve koji ti se prepreče, pa skočiš dole i taman kad krene da se rastvara onaj robot, baciš emp. On se šlogira i eksplodira pa ubije oba hevija koji se nalaze tu pored, a onda natenane ,ove sa snajperima i ostale sjebeš.

A šta je benefit? Mislim, gde se ona posle pojavi, o čemu se radi?

1. Kome je umrla Malik a igrali ste tu bonus misiju sa Tongom, je l' ste skontali da njeno telo lezi u onoj operacionoj sali tamo desno od njegove kancelarija na dnu te garaze ? Ja sam prvo do njega otisao i tek kad sam prihvatio misiju da mu spasem sina tamo u onom zatvoru kao onda sam provalio tu drugu sobu sa Malik u njoj. Interesuje me da li je neko mozda prvo isao u tu sobu pa tek onda do njega, i da li tada moze da se spomene ona u konverzaciji ili ne ?

Ja sam tako odigrao, ništa nisam primetio. Niti kad uđeš u tu prostoriju Adam nešto kao monologiše tipa "Jao, jadna Malik, jadna, jadna" već samo prođeš tuda (možeš da joj skloniš telo sa onog operacionog stola, što sam i ja uradio kao "fore" radi) a posle nema nikakve dalje priče sa Tongom oko toga.

2. Sta ste uradili ono kad vam Sarif ponudi da frejmujete Human Front ili kako se vec zove, na onoj misiji pri kraju kad treba da nadjete onog doktora sto se krije u bunkeru ? Ja sam izabrao ne, je l' ima neke razlike posle ako se izabere sa da ?

Ja sam frejmovao, nisam primetio razliku, osim što posle ne pričaš sa Taggartom već ideš direktno u "gajbu" onog hispanoa što mu zaboravih ime.

1. Ako zamenish cip, u predzadnjem boss battle-u sve ce da ti bude sjebano i neces moci augmentacije da koristish. To sam ja retard uradio, a znao sam da ima neka fora posle sa time :)

I ja sam zamenio, zanima me kako je kad ne zameniš? Jel onda nemaš taj bag HUD-a i to sve?

3. Ja sam ga ubedio, dao mi je tu karticu ili sta je vec za dole, i onda imas ona cetiri ponudjena kraja, znaci da birash njegovo, sarifovo ili taggartovo, ili da unistis celu stanicu. Kontam da je i tebi tako bilo ?

Imam i ja četiri kraja, ali sudeći po ovome što si napisao, ti onda nisi imao finalni boss battle? Pošto i meni to deluje logično da samo upišeš kod i dolaziš do kraja igre, a da ne moraš da se smaraš sa fajtom.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam cak odvukao telo do Tonga, kao da sam hteo da je primeti i bacio je pored njega ali nije reagovao :)))

Ako ne zamenish onda nema tog svetleceg hud-a, sve ti je normalno i nomralno koristish augs

Ne ne imam final boss fight naravno, sto znaci da to nema apsolutnog uticaja na kraju ako ga ubedis ili ne :(

Link to comment
Share on other sites

pa čudno mi je da nema uticaja, moralo bi biti neke poente, ali šta ga znam ... ako ništa a ono ja moram tu to nešto da hakujem a ti imaš šifru :))

za čip ... zanimljivo je to što onda znači da su oni odradili i one sinematike različite, pošto onda verovatno nema dela sa kineskinjom koja te killswitchuje. To je zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

Pređoh igru pre 2-3 dana, meni je skroz legla, zabavna je, možda nije kao kec, ali šta sad, nisam ni očekivao da bude kao kec, već nešto između dvojke i keca. Imam par pitanja za drugare koji su prešli, mada se sto posto neću setiti svih:

1. Da li mogu da ne zamenim onaj čip u Limb-u kad kreću da se baguju svi sa augmentacijama i da li to posle nekako utiče na boss battle?

2. Malik nisam ni ja uspeo da spasim a probao sam, deluje kao da nisu predvideli spasenje jer nema teorije da u onih 10-15 sec nešto uradiš.

3. Ako na kraju ubedim Hugh-a da mi da pass, šta se tačno promeni nadalje, pošto ja nisam uspeo da ga ubedim, sišao dam dole, našao Sarifa i Taggarta, posle uleteo kod "kraljice" i to je to

Što se tiče oružja, auga itd:

- mahom sam ubijao sa revolverom koji ima eksplozivne metke

- posle njega sa običnim pištoljem

- i naravno tranquilizerom

Heavy, assault, laser itd sam pokupio i koristio 1-2 puta, snajper sam imao isto ukupno 5 metkova ako sam ispalio, peps, stun gun, rocket launcher nisam ni uzimao.

Od augmentacija sam nabudžio hack na 5, razbijanje zidova i recoil, skok sa većih visina i ono za energiju. Da budem imun na struju i gas sam tek pred kraj uzeo. Na kraju sam ostao sa tipa 9 praksisa koje nisam ni upotrebio.

Pa mozes da ne odes u LIMB kad ti Pritchard kaze da odes. Ima itekako veze za kasnije, treci boss, u sobi sa statuama, kineskinja ti onemoguci sve auge i vid, nije da je boss tezak, vise smeta jer moras da chkiljis da bi video.

Malik nisam uspeo da spasim iako sam odma krenuo da pucam na njih. Mislio sam da je mozda moguce ko u kecu kad mozes da spases brata od MiBs, ali su je roknuli bukvalno u 5 sekundi, + sto se nisu obazirali na mene kao obicno, osim npc-ja na kog sam zapucao, niko drugi nije prestao da puca na vozilo.

Ja sam ubedio Hugha da mi da pass, da budem iskren nisam siguran na sta to utice. Pretpostavio sam da na kraju dobijes 4 dugmeta svakako, ti cinematici su toliko losi da sam prvi prekinuo u pola, a druge nisam ni imao volje da loadujem da ih vidim.

Praxis poene su neuko odradili, tacno se vidi da su u prvih par misija forcovali neke auge za prelazak, a posle ih ima bespotrebno mnogo.

Oruzje isto tako, previse, a premalo prilika da ih koristis. Ili posle nekoliko sati igranja naidjes na jednu situaciju gde bi rocket launcher bio koristan i onda se zapitas sto si zrtvovao silne barove i ammo zarad pola iventara.

Btw, jeste skontali kako je prelak zadnji boss, ako uopste zasluzuje da ga tako zovemo. Pridjes blizu i cucnes, turreti ne mogu da te nanisane. Posle toga hakujes, imas zastitu od struje, a botovi ne mogu da te nisane. I katkad izadju poludeli vojnici bez oruzja. I sve vreme mi je bilo WTF je sa ovim superkompjuter robotom, koja je njegova uloga/svrha, kako je kineskinja postala mocnija time sto se spojila etc. Traljavo do bola.

Jedini boss da nije los je ona riba sa cloakom.

Mi smo zaista srecni sto smo odrasli na igrama kao sto je Deus Ex kec.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Jedini boss da nije los je ona riba sa cloakom.

Ja nisam imao zaštitu od struje kao augmentaciju u tom trenutku, ne znam što jer sam je realno mogao imati, ali da sam imao ta riba bi bila do jaja laka. Ne znam kako si je ti ubijao, jer sam pričao sa Čilijem i on je drugačje, ali kad uništiš one kompjutere sa strane oni šibaju struju u vodu i oštećuju je. Ja sam imao problem jer sam ostajao na 10 helta nakon toga pa čekam da se napuni, da sam imao štit protivu struje skenjao bih je u roku od pola minuta.

Ni meni nije najjasniji finalni deo igre tj. "kraljica" ali kineskinju kapiram, ona hoće da postane deo tog računara da bi kontrolisala čitav "svet".

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam imao zaštitu od struje kao augmentaciju u tom trenutku, ne znam što jer sam je realno mogao imati, ali da sam imao ta riba bi bila do jaja laka. Ne znam kako si je ti ubijao, jer sam pričao sa Čilijem i on je drugačje, ali kad uništiš one kompjutere sa strane oni šibaju struju u vodu i oštećuju je. Ja sam imao problem jer sam ostajao na 10 helta nakon toga pa čekam da se napuni, da sam imao štit protivu struje skenjao bih je u roku od pola minuta.

Ni meni nije najjasniji finalni deo igre tj. "kraljica" ali kineskinju kapiram, ona hoće da postane deo tog računara da bi kontrolisala čitav "svet".

Imao sam stit za struju, ali mi je trebalo da umrem par puta dok nisam cuo svaki savet sto ti ona riba novinarka kompjuter govori tokom borbe, i dok nisam naucio paterne kretanja od bossa. Problem mi je isto bio sto u pocetku igre nisam imao borbene augove niti upgrejde na mocna oruzja, jer sam isao na stealth/no kill, pa mi onda bio shok kad me bace u vatru gologuzog. Posle sam skontao da ti kompjuteri sa strane + emp + sacmara iz blizine u lice = win (ima dosta i municije za magnum u jednom od ormarica, na kraju sam samo trcao u krug dok ih nisam sve otvorio). Tako da eto, bar taj deo dok ne provalis je bio zanimljiv. Kod svakog drugog bossa je ili trula fora(prvi boss recimo sam se sakrio iza poluspustenih vrata na navijanje, nije mogo da me dohvati, ubio sam ga pucajuci mu u noge i bacajuci granate, jer sam opet bio nespreman za borbu prsa u prsa a ne daju druge stilove prelazenja bossova osim prsa u prsa) ili prelako.

Za taj zadnji kompjuter, koliko sam shvatio, on nema moc kao recimo Echalon iz keca, da kontrolise sve zivo na planeti, vec je u pitanju neki experimentalni prototip kompa koji ni nema neke veze sa borbenom infrastrukturom? (bicu iskren, dok sam stigao do kraja vec sam prestao da citam knjige, samo sam hteo da vidim cinematike). Tako da i dalje ne vidim veci znacaj u spajanju, pogotovo sto su ga ugurali na silu pred sam kraj, bez nekog uvoda i postepenog razrada. U kecu si tacno znao za svaki superkompjuter sta radi, ko je i odakle je i koje su moci/posledice/agenda.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Za taj zadnji kompjuter, koliko sam shvatio, on nema moc kao recimo Echalon iz keca, da kontrolise sve zivo na planeti, vec je u pitanju neki experimentalni prototip kompa koji ni nema neke veze sa borbenom infrastrukturom? (bicu iskren, dok sam stigao do kraja vec sam prestao da citam knjige, samo sam hteo da vidim cinematike). Tako da i dalje ne vidim veci znacaj u spajanju, pogotovo sto su ga ugurali na silu pred sam kraj, bez nekog uvoda i postepenog razrada. U kecu si tacno znao za svaki superkompjuter sta radi, ko je i odakle je i koje su moci/posledice/agenda.

Pa ni ne pojavljuje se pre toga, manje više, taj komp se pojavi prvi put tokom tih poslednjih scena, tako da nisi ništa propustio time što nisi čitao prethodne "spise".

btw, vi što ste prešli, jel ste sačekali do kraja creditsa? :)

Link to comment
Share on other sites

Pa čuješ Bob Pejdž i Morgan Everet koji pričaju o Morfeus projektu :) Megan radi na Gray Death-u, a nakon što to odgledaš dobiješ D Project achievement koji u suštini kazuje da su Dentoni bazirani na Adam-ovom DNA.

In a post-credits scene, Bob Page is heard talking to Morgan Everett about the "Morpheus project." Megan Reed is revealed to be working for him on a "nanite-virus chimera." It's also implied by the achievement unlocked by viewing the scene ("The D Project") that Adam's DNA will be used as the basis for the creation of the Denton brothers.

Link to comment
Share on other sites

Za ovako nešto još nisam čuo, moram priznati. Outsource boss bitki :)

Paul Kruszewski, president of Grip Entertainment, explains that his company created the boss battles in Deus Ex: Human Revolution. He describes the challenges they were faced with in creating these confrontations for the game, while admitting that as a "shooter guy," he was not very familiar with the Deus Ex franchise before undertaking the project. One of the often heard criticisms of Eidos Montreal's well-received action/RPG prequel was how the boss encounters seemed a little out of place compared with the rest of the game, and this provides an explanation for why that would be

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Haha, i ja sam isto kod prvog bossa prvo šetao okolo i gledao jel ima neki prekidač, nešto kao da mu oborim na glavu plafon ili tako nešto, kad ono ništa. Pošto sam i ja inače išao na stelt. Ali srećom napakuju ti oni gomilu municije i dodataka tamo, plus imaš one buriće da ga gađaš, pa one boce sa gasom etc, ali generalno potpuno ista reakcija :)

Link to comment
Share on other sites

Lol, ja isto obrisao i instalaciju i imidže. Što se tiče tog bossa, pošto sam isto išao na stelt celu igru (nisam nikog ubio do kraja igre, osim bossova i vojnika u prologu), u početku je bilo zaguljeno, ondak sam mu samo nabacao par stun i frag granata pod noge i onda sas puškom po njemu dok se kao oporavljao od bombi, pao je za manje od deset sekundi (i to na hard težini). Za ostale bossove ipak treba mnogo više municije i što više tih granata (i tizer je dobar da ih privremeno onesposobi, iako je animacija vađenja nekog drugog oružja posle toga preduga). Za one ogromne sentry botove takođe samo jedna emp granata i odmah eksplodiraju.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...