Jump to content

Istorijske pitalice :) take 2


BarcaS take 2

Recommended Posts

jao, mislim da znam...austrougarski izvidjacki avioni su bacali bombe na fabriku oruzja u kragujevcu, pocetkom ww1...tu je cak i oboren jedan avion, sto je prvi slucaj obaranja aviona sa zemlje u istoriji...e sad nisam siguran da li je to bilo i prvo vazdusno bombardovanje

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

da vidis, baloni mi nisu pali na pamet:)...btw, ovo moje pitanje je malo teze, al ajde mozda ce neko znati...u pitanju je bio jedan od najboljih vojskovodja prvog svetskog rata, posebno se istakao na italijanskom frontu na reci sochi, bio nosilac dva ordena marije terezije i jedini juzni sloven koji je dogurao do cina feldmarsala u austrougarskoj vojsci

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

jao, mislim da znam...austrougarski izvidjacki avioni su bacali bombe na fabriku oruzja u kragujevcu, pocetkom ww1...tu je cak i oboren jedan avion, sto je prvi slucaj obaranja aviona sa zemlje u istoriji...e sad nisam siguran da li je to bilo i prvo vazdusno bombardovanje

jesu austrijanci i, sto neko rece, jeste cepelin, ali mnogo pre nego ovo tvoje vreme dule :)

Link to comment
Share on other sites

ajde da odgovorim da se ne mesaju pitanja.

1849 austrijanci bombardovali veneciju iz cepelina.

to je bilo u eri budjenja nacija u evropi. italijani su se kurobecali austrijancima.

izvinjavam se shto smaram, samo da napishem-cepelin je izmishljen(napravljen) 1900-te, pa je ovo bombardovanje bilo iz balona(i to bez posade)

My link

nishta zlonamerno, naravno

a za generala opet nemam pojma :)

Edited by nikola kralj
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...