Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Meni je Kraster nekako previse ugladjen, zamisljao sam nekog smrdljivog zaraslog starkelju. I Davos mi je malo zapostavljen, a i nisam video da drzi vrecu oko vrata, niti da je dira. Bice glupo ako to izbace. Mada generalno ova epizoda je bila ok, nisam ni ocekivao mnogo vise.

Edited by psaras
Link to comment
Share on other sites

melisandra treba da bude žena vatra puna mistike, ova je frigidna matora popadija ...

Lolujem na ovo....

Pogledaj kraj epizode 2.

A sto se tice "zena vatra puna mistike"... NIGDE u knjizi nije opisana tako, nigde nije opisana "suprotno od frigidne" na primer... cak seks izmedju nje i Stania je samo hintovan tu i tamo... a na primer u seriji je eksplicitno prikazan.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

dobra je melisandra...btw, zar nije trebalo jednom nedeljno da izlazi epizoda, nece valjda sve da zbrzaju u par nedelja?

Ovo, druga epizoda je Webrip, anomalija koja se dešava ponekad

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovu drugu epizodu HBO pustio za HBOgo pretplatnike, to je valjda neki njihov VIP servis. To su jednom i prošle godine uradili dok je išla prva sezona. Jel neko spominjao da ima nekih subtitlova za ovu drugu? Aj bacite neki link ili okačite prevod, ne nalazim ga nigde.

Link to comment
Share on other sites

Уууу, ова нова сезона откида. Дубровник, пустиња, змај, ратник на коњу и утврђење у магли... ефекти и сцене просто откидају и остављају без даха...

Станис екстра избор, није могло боље...

Глумац у улози Џозефа Фицла исто екстра избор, баш сам га тако замишљао... тачно се види да је прави северњак, који успева да живи са оне стране зида...

Link to comment
Share on other sites

Lolujem na ovo....

Pogledaj kraj epizode 2.

A sto se tice "zena vatra puna mistike"... NIGDE u knjizi nije opisana tako, nigde nije opisana "suprotno od frigidne" na primer... cak seks izmedju nje i Stania je samo hintovan tu i tamo... a na primer u seriji je eksplicitno prikazan.

pa ovo sve zakljucujem na osnovu prve, nisam gledao drugu. A sto se tice knjige, nemam pojma, davno sam citao, moguce da sam se malo istripovao i prepustio masti vise nego inace al meni je mnogo "zivlja" ona Melisandra iz knjige nego ova iz prve epizode.

I nije poenta u seksu, nego u tom osecaju da nesto "gori" iz nje, ne znam kako jasnije da opisem na sta mislim... jebiga, previse ocekujem da serija ekranizuje osecanja i trip koji u sustini samo knjiga moze da izazove

Link to comment
Share on other sites

Lolujem na ovo....

Pogledaj kraj epizode 2.

A sto se tice "zena vatra puna mistike"... NIGDE u knjizi nije opisana tako, nigde nije opisana "suprotno od frigidne" na primer... cak seks izmedju nje i Stania je samo hintovan tu i tamo... a na primer u seriji je eksplicitno prikazan.

нема секса између свештенице Рл'Ора и наследника Гвозденог престола. није хинтовано.

нешто мислим да серију нећу ни гледати. како читам књиге тачно видим да нема те серије која би испратила раскош и детаљност и ширину радње и ликова и описа у књигама, сем да се не улупа више стотина милиона долара по сезони.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Немој је ни гледати Драле. Само ћеш изгубити живце. Серија је у бити крш, а вади се искључиво на хајп који долази од стране фанова књиге.

Тј лажем, Џофри је одрађен за 10, тачно ми дође да утрчим у екран и да од њега направим крваву флеку на поду.

Уз карактер Станиса НЕ иде да он вара своју жену и то са свештеницом. Он њу (свештеницу) види као средство за испуњење њему правичних циљева, док му она подгрева снове о ратнику који ће победити таму.

Link to comment
Share on other sites

нема секса између свештенице Рл'Ора и наследника Гвозденог престола. није хинтовано.

нешто мислим да серију нећу ни гледати. како читам књиге тачно видим да нема те серије која би испратила раскош и детаљност и ширину радње и ликова и описа у књигама, сем да се не улупа више стотина милиона долара по сезони.

Mozda nisi ti stigao dotle, ali je definitivno hintovano. Mozda jednom ili dva puta doduse, cak te momente ne bih okarakterisao kao neke uber mega vazne, ali ima ih.

Inace, ovaj seks izmedju Stanisa i Melisandre znam tacno zasto je napravljen ovako u seriji.... ko ne zeli uber spojler neka ne chita

Da bi objasnili kasnije u seriji kada Stanis hoce da zauzme "Storm's End" , zamak sedishte kuce Baratheon.... Melisandra "radja" senku koja posle ubije trenutnog kastelana zamka Ser Cortnay Penros-a.

Edit:

Evo nasao sam i tacan dijalog gde se objasnjava zasto Melisandre sprca Stanisa.

Davos: "You are the mother of darkness. I saw that under Storm's End, when you gave birth before my eyes."

Melisandre: "Is the brave Ser Onions so frightened of a passing shadow? Take heart, then. Shadows only live when given birth by light, and the king's fires burn so low I dare not draw any more to make another son. It might well kill him. With another man, though... a man whose flames still burn hot and high... if you truly wish to serve your king's cause, come to my chamber one night. I could give you pleasure such as you have never known, and with your life-fire I could make..."

Davos: "... a horror."

Edited by Pesma-mrtve-dece

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

стигао сам.

такође, следећи редови су ужасан спојлер, тичу се чак треће сезоне.

мислим да се ради о пренесеном значењу. порађање сенке је магија, пре мислим да се догађај под Крајолујем односи на продају душе старог Станиса, као и код убиства Ренлија. касније, у тамници на Змајкамену, Мелисандра директно нуди Давосу од Празилука да замени Станиса. тражи искру у њему, која је згаснула у Станису. мислим да се не мисли на телесни однос, она тражи искру у срцу, снагу воље, која је напустила Станиса после тешког пораза под Краљевом Луком, када ју је отерао са бојног поља на наговор својих вазала.

мени је такође јасно зашто је у серији приказан секс - секса ради - то продаје серију широком пучанству.

слажем се са Бруом.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Већ сам помињао. Превише ми је позоришна, не у смислу глуме, него уложених пара у сцену(е). А борбе су... у ствари нема их, те нису потребни епитети.

Подилажење "широј" публици са нпр тим "еротским" садржајем итд, а са друге стране избацивањем битног чиниоца борбе за престо - а то су јебене битке (јер не може све да се заврши само са подмићивањем и закулисним радњама), не улива ми поверење да ће у будућности то променити... а замислите, 21. век је, те за то не треба сад не знам колики кеш и време (у поређењу са пре пар деценија). Да, ок, ради се о серији, али нисам их ја терао да праве серију из жанра епске фантастике.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...