Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

Одгледао сам серијал и оно, свиђа ми се, кастинг је феноменалан, мени барем (нисам читао књиге). Оно, малог Џофрија бих вероватно задавио негде на улици иако је то само глумац. Џејми Ланистер је толики прототип таквих ликова да би човек помислио да је у питању неки концепт арт за ФРП, а не прави глумац. Кејтлин је исто до јаја. Тирион је до јаја исто. Да не набрајам даље, сви су ми кул. Дизајн је исто добар, фасцинатно ми је да је ово можда прва екранизација било чега где ми чак и геј оклопи пију воду, у смислу да бих их фурао, а да ме не буде блам:)

Супер је што пичи време и што рикњавају људи, то помаже серији да бежи од ''Династије''.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ahaha, tek će da riknjavaju :)

Što se tiče Džejmija, on i jeste prelijepi Uran u početku, ali kasnije njegov lik postaje mnogo kompleksniji i slojevitiji (slojevitiji?). Kejtlin su loše kastovali po mom mišljenju, previše liči na neku matoru baba tetku koja stalno nešto mrači, a ne na gospu i ženu Neda Starka, za kojom šizi gomila plemića pride (Maloprstić pre svega).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Мени она и као лик у серији (чак и да је нека друга глумица) не даје вајб фам фатал него више ''ја сам узвишена кева'', дође ми да јој бежим под скуте кад ме неко дира:) А за то је она риба савршена. Ал добро, можда то није адекватно пренето из књиге... мораћу да узмем да читам, биће ми интересантно да правим компарације нових ликова у серији са ликовима у вугли:)

Навијам за Арју да јебе кеве кад порасте (ал немојте да ми кажете да ли ће лол). Иначе, ето, и то ми је добар кастинг, обично ми те клинке ''ван кухиње'' које се примају около изазивају сличне сентименте као и млађани Џофри, а ова мала ми је баш готивац.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Па не мора, може неко да је одробија:)

А и може да порасте и да буде болид, откуд знам:) Гину прилично главни ликови, што је кул, нисам начисто... Коначно нешто што могу да гледам и да не знам шта ће да буде:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sećam, nikad nije definisano šta se tačno desilo majstoru mačevanja, samo da se šibao sa stražom i da je to poslednji put da ta je Arja videla, tako da možda iskrsne negde još.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Neki castingsi:

Jaqen H’ghar Tom Wlaschiha

tom-wlaschiha.jpg

Roose Bolton Michael McElhatton

302.jpg

Craster Robert Pugh

robert_pugh.jpg

Balon Greyjoy Patrick Malahide

Patrick-Malahide.jpg

Odlican kasting po meni, bas sam ih tako zamisljao, posebno Jaqen-a i Balon-a, jedino mi je Roose nikako ne lici na sliku koju sam imao u glavi

fun fact: lik koji glumi Gregora Clagane-a se zove Conan xD

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro sećam, nikad nije definisano šta se tačno desilo majstoru mačevanja, samo da se šibao sa stražom i da je to poslednji put da ta je Arja videla, tako da možda iskrsne negde još.

ja sam u tripu da je Sirio samo jedan od likova koje je u stvari uzeo čovek bez lica.

kako sam vise citao knjige, toliko mi je serija ostajala u sve losijem secanju do evo momenta da je krajnje prosecna ili i gore od toga :) malo je 10 epizoda, i tu nema sta da se raspravlja dalje

A-ha!

Link to comment
Share on other sites

Sirio je ostao presecenog drvenog maca protiv potpuno oklopljenog viteza Kraljevske garde sa dvorucnom macekanjom koji je odlucio da ga ubije jer ga je upravo sprecio da uhvati jednu od cerki Edarda Starka. Ispashce glup kada bude podnosio izvestaj, najmanje shto je mogao da uradi je da iskali svoj bes prema bravoshaninu.

Tako da postoje dve opcije, Sirio je uspeo da zapali jer je brzi od coveka u celiku, ili ga je ovaj ubio. Shto se tice teorije o coveku bez lica, mnogo njih je bilo u tom fazonu ali to mi se ipak cini kao manje verovatno.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Ok, prvi mač Bravosa - ubijen. Vitez koji ga je ubio ne samo da to ne pominje na dvoru, nego ni njegova braća to ne znaju, a oni se i više nego prže na to, i uz to sve zapisuju u onu njihovu knjigu.

Znači, ili nije ubijen ili je podmuklo ubijen, tipa joša vojnika utrčalo, zajedno sa jednim od kraljeve garde i koknuli ga. Čak i tako, to bi bilo nekad pomenuto kao hvalisanje.

Nikad ga ne pominju ni Maloprstić, a ni Pauk?

I ostaje samo to da je živ.

Onda dalje, prvi mač Bravosa da obučava neko dete, i što je najgore devojčicu, pa makar bila i ćerka Desnice... Koliko bi to uopšte koštalo? Za čoveka koji i ne leži baš preterano na parama, a čast mu nalaže da ih koristi za pametnije stvari?

Ostaje samo to da je Sirio priča samo žvaka za sve osim - Neda. I onda dolazimo do Neda. Previše prost, jednoslojan lik, predvidiv, naivan. Previše. Malo se više očekuje od čoveka koji je vladar na severu i čovek koji je učestvovao, tj organizovao pobunu protiv "zmajeva". Uz to se družio sa onima iz Močvare, tj njihov vođ mu je bio prijatelj. A oni imaju one tripove o predviđanju budućnosti, makar u tragovima.

Zaključak, moj, jbga, mogu da sanjarim valjda:

Ned je znao, delimično, šta se može dogoditi ili šta će se dogoditi kad ode na poziciju Desnice. Sa strane časti i prijateljstva je to morao da uradi, ali nije otišao nespreman. Što se Arije tiče, njoj je predviđeno da završi na Bravosu. Ned je mislio da će se to pokriti preko "Siria" direktno iz Kraljeve luke, međutim je sudbina odredila drugačiji put (uveliko potpomognuta opet "Siriom"), ali sa istim krajem u nekom trenutku.

I opet oko para. Ako je Ned znao, ipak teško da bi samostalno mogao da plati samo trening ili sudbinu do dela da ode na Bravos. Dakle, neko je još učestvovao u celoj priči, gde Arija uzima u jednom trenutku, po te koji su to organizovali, značajnu ulogu.

Opet pretpostavka - Robert nije bio volina, i provalio je on onu kuravu i njenog brata jebača odavno. Zato je i pio (ne plačipička varijanta, nego da ne gleda kurvu), a ne zbog bahatosti ili šatro mu nedostaje borba. I zbog toga on i prethodna Desnica, a potom Ned, prave plan za događaje u budućnosti kako da se jedan od kopiladi (kovač) oženi sa Sansom, a Arija da "pobriše" neke bitne likove koji su smetnja tom planu. A Arija je slučajno upala iz razloga što je to bilo namenjeno Brenu, no je imao "peh".

Link to comment
Share on other sites

Za čoveka koji i ne leži baš preterano na parama

Odakle ti vadis ovaj info leba ti? :D Covek je liege lord CELOG SEVERA, koji je najveci deo Westerosa i pride Hand of the King i nema pare da plati instruktora macevanja? :D

Cast mu nalaze da ih koristi za pametnije stvari... I onda ih iskoristi da neuspesno podplati City Watch.

Link to comment
Share on other sites

@G Stvarno ti je serija sve u losijem utisku? Ja sam prvo pogledao seriju, onda sam ponovo procitao sve knjige i onda sam ponovo pogledao seriju i moram reci da u fenomenalno prikazali sve. U nekim trenucima mi deluje pomalo jeftino, i malo me nervira sto su neke krucijalne dijaloge(a krajnje kratke izostavili) ali se u svemu mi je sjajno.

Mnogo me iznerviralo sto su izostavili pricu sa Tyrionovom prvom zenom, tj kraj te price, "kad su je svi Tyvinovi gardisti iskarali za jedan srebrenjak poslednji je morao da je jebe sam Tyrion i da joj da zlatnik jer Lannister vredi vise".

Sto se teorije Sirio i Covek bez lica, timeline se ne poklapa. Ned je dao dozvolu da onaj baja obidje tamnice i da pokupi koga hoce za Zid, on je to odmah uradio i u trenutku kada ih je sve spremio desila se Nedova pobuna i onda je ostao u kings landingu zato sto mu je Varis rekao da ce da vodi i Neda na zid. U svakom slucaju, i da je Sirio preziveo susret sa ovima, i da ga Meryn nije ubio vec zarobio(sto deluje unlikely jer ga je ponizio besno) nikako ne bi dopustio da ga puste na zid.

Al opet good point za to, sta ce prvi mac Bravosa u kings landingu da obucava cerku Ned Starka?

EDIT: nije Ned potplatio City Watch, vec Littlefinger

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Odakle ti vadis ovaj info leba ti?

A zašto neuspešno? Jer svota nije bila dovoljna, uz uplitanje Maloprstića.

Pa uporedi njegovo ponašanje sa drugim lordovima, koji imaju kinte. Drugo, sever je prostran i - pust. Nema ljudi - nema trgovine - nema kinte. Da je bogat, ne bi se Crna straža, pored njega živoga, raspadala, zar ne?

Opet, prvi mač Bravosa - instruktor mačevanja devojčici? :)

Link to comment
Share on other sites

@joeker

da losa mi je, tj kako odmice vreme sve vise imam razloga protiv serije nego li za nju :)

verovatno je do toga sto si prvo odgledao seriju :) nije do jeftinoce nekih scena (ipak nije to holivud), vec ne moze toliko toga da se napakuje sto u knjizi citas izmedju redova ili tvoje sumnje koje stices tokom citanja, silni detalji opet banalno izgledaju na sceni... pogubljivanje neda je banalno brzopleto izvedeno, dok si u knjizi ipak imao nadu da ce se nesto desiti do poslednjeg pasusa jer zaboga kako da ubiju bajomira tek tako... kasting je u krajnjem slucaju vise los nego dobar, s tim sto je dobar deo zapravo perfektan :) toliko likova prodefiluje kroz seriju a stignu da kazu mozda recenicu ili dve ako i toliko.... mnogo toga bi bilo drugacije da sezona traje duze (ili ne daj boze nekakav filmski serijal od 6 delova :))

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bogat je sever, ne toliko kao Castlery Rock ili Highgarden, ali opet white harbor sere srebro, a to je nedov bannerman.

Ja i ti imamo kompletno drugacije utiske G, ja sam odusevljen i castingom i serijom i svim :)

Pogubljenje Neda mi nikako nije brzopleto uradjeno, cim je ovaj dao komandu odma kraljica vristi na sina, dotrcava Varis i Littlefinger, ne znam bas mi je utisak iz knjige u potpunosti prenesen u seriju

glavni problem bilo kog filma i serije u odnosu na knjigu je to sto ne mozes da prikazes necije misli i razmisljanje, a dz.r.r. bas veliki akcenat stavlja na unutrasnje monologe. I sad ti treba da provalis da kad je lupam Tajvin rekao Tirionu da vlada, ovaj ga pita kao pa zasto "You are my son!" i onda sekunda tirionovog pogleda tebi treba kaze "on smatra dzejmija vec mrtvim i gleda me kao da sam mu jedini preostali sin. skot"

Edited by JoeKerr

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Opet, prvi mač Bravosa - instruktor mačevanja devojčici? :)

Sjajan način da podmetneš špijuna u dvor Vesterosa.

Pa uporedi njegovo ponašanje sa drugim lordovima, koji imaju kinte. Drugo, sever je prostran i - pust. Nema ljudi - nema trgovine - nema kinte. Da je bogat, ne bi se Crna straža, pored njega živoga, raspadala, zar ne?

Sever jeste siromašniji od juga, ali nikako ne možeš reći da je siromašan. Što se tiče Noćne Straže, problem nije u zemlji već u ljudima - čitava teritorija pod kontrolom Straže je skoro pusta, jer je seljanima dojadila konstantna borba sa Divljanima. A Divljani prolaze jer skoro niko neće svojevoljno u Noćnu Stražu, pa se zid ne čuva ni približno dobro kao nekad.

Link to comment
Share on other sites

Da je bogat, ne bi se Crna straža, pored njega živoga, raspadala, zar ne?

Ned i Benjen su pravili planove kako da nasele taj deo blizi Zidu i malo poboljsaju Strazu, ali nista od toga se nije desilo iz ociglednih razloga.

Vi zaboravljate da je Syrio EX First Sword of Braavos. Ne znamo nista vise o tome ni pod kojim je okolnostima on napustio Braavos i dosao u Westeros.

Sjajan način da podmetneš špijuna u dvor Vesterosa.

King's Landing je vec prepun spijuna i to dosta onih koji rade za istok (Varys), ne verujem da bi bilo potrebno da se smislja takav neki elaborate scheme za jos jednog od njih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...