Jump to content

Game of Thrones - zvanični topik o TV seriji i knjigama


Recommended Posts

I meni ce trebati prevodi na srpskom,cale i keva odgledali prvu epizodu i sad me smaraju da im skinem prevode za ostale :)

@śavke

Ma opusteno,ja na forume gledam kao na okupljanje ljudi koje zanimaju iste/slicne stvari...ne znam zasto ljudi uopste krecu da se peglaju online...meni je to retardirano :)

EDIT: Skinuo sam msn jer sam nasao dl link za sve 4...mislim da nije po pravilima da kacim ali ako nekome trebaju engleske verzije pusticu mu na PM.

Edited by Insomnia
Link to comment
Share on other sites

3. knjiga spoilers

vi sto niste citali knjigu, ne citajte spojler:

meni je najvise bilo sranje zbog roba starka njega sam zgotivio.. al neobjasnjivo je kako neki karakteri prave sumnjivo glupe odluke - rob ozeni neku random no level kurvu, deneris primi k sebi vesticu sto su je silovali i spalili joj selo da izleci coveka koji je na celu vojske koja ju je silovala i spalila joj selo, ket je glupa pa je glupa, pa ajde mogu da razumem sto je oslobila dzejmija, zbog cega je rob direktno izgubio karstarkove.. al jednostavno neke odluke mi ne prilice osobama koje ih donose.

Catelyn je otisla u kurac jer je majka koja bi uradila sve za svoju decu i onda gubi racionalno razmisljanje. Rob boluje od iste bolesti kao i njegov otac - retardiran lawful good lik. Pukli ga hormoni, sprcao ribu i onda je morao da je ozeni.

Momenat sa Khal Drogom jeste malo tanak i neuverljiv, ali ako pogledas to treba da je neki medieval setting, ljudi su umirali i od jace prehlade cesto, a od rana u borbi kao dobar dan. Inace davno citah prvu knjigu, ne secam se da li je vestica direktno kriva za to, nesto mi u glavi da je samo "pomogla", u fazonu on bi svakako dumro.

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Jebeni Dzofri....

i mrtvi HBO

mater im jebem stekarsku i mrtvu, jedva sam docekao da vidim kako ih je rob zajebao i sjebao kraljeubicu, i oni mi daju kurcinu, toliko veliku i gorku, jebem im seme neopevano. I glupost nad glupostima, jebeni cekic u tirionovu glavu. EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEJ

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Catelyn je otisla u kurac jer je majka koja bi uradila sve za svoju decu i onda gubi racionalno razmisljanje. Rob boluje od iste bolesti kao i njegov otac - retardiran lawful good lik. Pukli ga hormoni, sprcao ribu i onda je morao da je ozeni.

Momenat sa Khal Drogom jeste malo tanak i neuverljiv, ali ako pogledas to treba da je neki medieval setting, ljudi su umirali i od jace prehlade cesto, a od rana u borbi kao dobar dan. Inace davno citah prvu knjigu, ne secam se da li je vestica direktno kriva za to, nesto mi u glavi da je samo "pomogla", u fazonu on bi svakako dumro.

ona mu je previla ranu i stavila neku mast, pa je svrbelo, pa je on pokidao povez, rana se inficirala i gg no re. sad naravno, pitanje je da li je vestica namerno stavila nesto u zavoj, al posto je sjebala deneris kad joj je uzela dete, nije iskljuceno. generalno, zamisli da je ratko mladic uzeo neku zenu iz srebrenice da mu previja rane, yea right :)

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

@trooper

Vestica kasnije pita Dany kako je mogla da ocekuje da ona pomogne coveku koji je spalio sela njenog naroda,ubio ljude i silovao zene...tako da jeste ona smuckala tu svasta.Izjebala je naivnu Dany mnogo,pa je ova spalila kada je skontala kako i sta da radi sa zmajevim jajima.

Link to comment
Share on other sites

Pazi u knjizgi se jasno kaže da je Drogo skinuo zavoje i lekarije koje je MMM napravila jer su mu bili neudobni kada jaše, i da je uzeo tradicionalnu dotračku medicinu od njihovih vidara, koja je tako "dobra" da znaš koliko je najebao čim je navedu.

Tek posle toga, kad je Deni krenula da traži nemoguće je MMM odlučila da je full zajebe.

A što se manjka bitaka tiče. To košta. I u Rome koje je bio skuplji po epizodi su se jako prenemagali da izbegnu prikazivanje što više mogu. Žao mi je što Tirionovu bitku bar nisu prikazali jer to je bilo sitno koškanje po obodu bojišta pa su mogli da uglave nešto. Robova bitka je u knjizi preskočena i ispričana iz druge ruke. GRRM sam dosta izbegava direktne opise bitaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...