Jump to content

USA travel visa


Recommended Posts

ne kapiram ovo sa SSN? Jel tebi treba SSN jer želiš da radiš tamo ili ideš da blejiš?

mislim da je sada daju na 3 godine turističku, mada valjda po "pravilima" ne smeš da ostaneš duže od 6 meseci bez prekida, ali ako planiraš da zapališ tamo i ostaneš u ilegali onda ti to i nije toliko bitno :)

što se tiče same turističke vize, ja ne znam nikoga da je odbijen, mada su svi imali neki upisan fax, ali jedan ortak je već N godina bio na prvoj godini faxa i opet su mu dali bez cimanja.

moj predlog, ako ti nije preterano hitno: upiši što pre neki fax, pa posle par meseci zakaži za standardnu turističku vizu

also, što više stvari imaš kojima možeš da dokažeš da te nešto "vezuje" za Srbiju to bolje. Npr: nepokretnosti na tvoje ime, automobil na tvoje ime, firma na tvoje ime, deca (:tf:), debeo iznos na štednoj knjižici ( :tf::tf:) itd ...

Edited by trooper
Link to comment
Share on other sites

Takodje sam cuo za one kombinacije da upishem fax pa se onda prijavim za onu kombinaciju da radim na bazenu u washingtonu ili gde vec, i cim dobijem social sec. nr da zapalim za chicago.

Ta work and travel šema prolazi kod svakog, ja znam gomilu Jagodinaca studenata koji su išli tamo na tu foru.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Work & travel preko faksa ti je najbolja opcija, tj, s njom imas najvise sansi da dobijes vizu. Mada moj ortak (doduse stariji), nije zaposlen, nije ozenjen glatko dobio vizu bez ikakve veze, i sad mu odobrili i zeleni karton pa evo putuje ponovo za 2 nedelje tamo...

:v

Link to comment
Share on other sites

Hm... Meni su dali vizu na 10 godina u Moskvi, ali ja imam sve shto ti nemash - stalan posao, zenu i decu, kola i firmu. I to su mi dali da me skoro nishta nisu pitali - bilo je samo:

- Chime se bavish?

- 3D filmovima

- Gde zelish da idesh u Americi?

- Idem da vidim malo kako izgleda NY i LA, mozda odem do Disneylanda :tf:

- OK, daj pasosh i dodji sutra da pokupish vizu.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

koliko znam turisticka viza se sada dobija na 10 godina. u ovome sto kaze Marko^^ ima istine, ali nisu bas toliko rigorozni, vec je dobijanje vize(J1) veliki random. desavalo se da ljudi koji su tek upisali fax dobiju vizu, a sa druge strane odbijeni su oni koji su bili sasvim ok na faxu.

informisi se malo po netu o H2B vizi, to je radna viza koja se dobija na godinu dana i mislim da za nju ne moras biti student. nisam toliko upucen u taj program, ali mislim da je prolaznost veca nego kod J1(w&t).

Link to comment
Share on other sites

informisi se malo po netu o H2B vizi, to je radna viza koja se dobija na godinu dana i mislim da za nju ne moras biti student. nisam toliko upucen u taj program, ali mislim da je prolaznost veca nego kod J1(w&t).

likovi ovde sa faxovima polomise vrat za radnu vizu i da ostanu u usa malo duze, a sad ce njemu da daju. bolje da ne gubi vreme.

@kaurin

ne znam shto si istripovo da ako dobijes SSN pa mozes u chicago? mozes i ovako, shta ce ti ssn.da im placas porez? ne kontam.

viza se dobija na 10 godina ali sluzbenik na aerodromu ti kaze koliko mozes da ostanes ili da li mozes uopste da udjes (ne desava se cesto)

1. upisi fax u usa, to mogu ja da ti posavetujem gde shta kako, imali smo slucajeva ovde na ruru gde su ljudi isli na godinu pa se vracali

2. probaj da se ufuljis na turisticku, nadji nesto da te veze, nek ti tvoji prepisu stan, kola... neki kurac, pa tamo probaj da objasnis da ti je to oduvek bila zelja. cisto sumnjam da bi te odbili. kad udjes tamo, onda te boli kurac shta ti je carinik rekao i shta viza kaze, mozes da probas da sredis papire i gotova pricha. ako ne uspes shto bi reko laki barem ti je dupe videlo puta

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

mislim da ljudi koji pokusavaju da izgrade neku karijeru(pretpostavljam da ti likovi sa faxom imaju takve ambicije) ne ciljaju na h2b vizu, jer je ona max godinu dana, i daje se za kojekakve sezonske poslove. moguce da gresim za prolaznost, verovatno sam nacuo pa mi ostalo u glavi. postojali su pre domaci forumi vezani za vize, zelene karte itd. pa je najbolje da zakljucis sam iz veceg broja iskustava(ovo se odnosi na kaurina, formija verujem da ne zanima :) )

Link to comment
Share on other sites

@trooper: SSN zbog varijante ako hocu legalno da radim, da pokrijem troskove za las vegas :tf:

buraz moze svakako da mi nadje dobru sljaku, sa ili bez SSN-a, tako da mi to nije bitno. nisam trebao da pominjem, samo sam zakomlikovao request :)

u vezi imovine i toga, to je takodje izvodljivo, ali ovo sto je formi napisao mi izgleda primamljivije (a i izvodljivije)

@lawl_, @marko: hvala

@zerbah: a jebi ga :D

@formi: mozda cu te iscimati u vezi saveta na pm, hvala

@sinistral: hvala

Edited by Kaurin
Link to comment
Share on other sites

@trooper: SSN zbog varijante ako hocu legalno da radim, da pokrijem troskove za las vegas :tf:

@formi: mozda cu te iscimati u vezi saveta na pm, hvala

samo SSN nema veze sa tobom da budes legalan radnik. ja imam ssn i ne mogu da se zaposlim legalno.

slobodno. tu sam shta god ti treba.

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

što se tiče same turističke vize, ja ne znam nikoga da je odbijen

update: sad znam jednu osobu koja je odbijena :) I to je odbijena odmah pri predavanju dokumenata. Pri tom lik ima papire da na svoje ime ima: 2 stana, automobil, preduzetnicku firmu i pasos sa milion prethodnih viza (including turisticku US vizu od pre 6-7 godina).

omgwtfbbq ...

elem, zna neko mozda koja je procedura kada te odbiju i koja je sansa da se to ne desi opet ako za par nedelja proba ponovo?

Link to comment
Share on other sites

verovatno je naisao na retarda na salteru, a mozes sutra odma opet da pokusas, ali ce se videti da su te vec odbili.. i mene su bili odbili za turisticku, ali ja nisam imao ni posao ni nekretnine kad sam predavao zahtev

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...