Jump to content

Probna vozacka dozvola


Recommended Posts

a kako to tačno funkcioniše "ne smeš da voziš napolju"? Jel novi format vozačkih neki "univerzalni", pošto, iz iskustva, osim ako ne piše velikim fluorescentnim slovima "Ovaj ne sme da vozi van Srbije" panduri preko neće to ni gledati.

Naši graničari nekad traže nekad ne vozačku, pa eventualno oni mogu da budu kao ta "kontrola", mada iskreno više puta nisu tražili dokumenta nego što jesu.

pa cela vozacka je na cirilici, sta mislis da ce da ti kaze pandur u eu ako mu izvadis plastificirani karton na cirilici kad ti zatrazi dozvolu?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Како се неке ауто-школе циганишу са наплаћивањем те потврде да си положио, ја сам полагао и за Ц и за Е, обе потврде сам добио бесплатно, најнормалније.

A ovde u autoskoli gde sam ja bio je 1500 samo ta potvrda..

Inace da li je i sa ovom novom dozvolom potrebna medjunarodna ili moze ova nova da prodje? Posto sam nesto negde citao da kad imas novu dozvolu ne treba da vadis medjunarodnu?

Link to comment
Share on other sites

Tako sam i ja cuo. To je valjda ova nova sa cipom shto lici na licnu?

edit - a mozda sam i lupio...pitacu devojku ona je sad izvadila novu vozacku, istekla joj stara :).

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Znaci jednostavno, imas 18 godina mozes bez pratnje nekog ko ima polozeno 5 godina da vozis od 05:00 do 23:00, nemas osamnaest non stop pratnja. Imas preko 21 godine, dobijas normalnu dozvolu, bez ogranicenja, bez zabrana :)

Nazalost, svi koji su polozili posle 1.1.2011. dobijaju probnu, bez obzira na godine...

U planu su i nalepnice sa slovom P, koje ce morati biti zalepljene sa prednje i zadnje strane automobila (znaci ako saobracajci vide kola sa nalepnicom, posle 11, odmah ce da zustavljaju). Za voznju posle dozvoljenog vremena dobija se jedan negativni bod, a ako se skupi 6, mora ponovno polaganje. Mislim cak da su ostale kazne povecane za po jedan bod, ali nisam siguran.

U policiji kazu da su u preko 70% saobracajnih nesreca umesani vozaci sa manje od dve godine vozackog iskustva, ne znam da li je ta cifra tacna, ali ako se ispostuje ovaj zakon verovatno ce se smanjiti. Sa te strane je dobra stvar, ali da je smor, smor je :)

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

pa cela vozacka je na cirilici, sta mislis da ce da ti kaze pandur u eu ako mu izvadis plastificirani karton na cirilici kad ti zatrazi dozvolu?

Шта ти лупаш, живота ти? Пише ћирилицом "Република Србија" и "возачка дозвола", а испод тога лепо пише "Republic of Serbia" и "driving licence", пандур ће да ти каже "Хвала, срећан пут".

Ако имаш нову возачку, не треба да вадиш међународну, седи и вози докле год имаш горива :)

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

a kako to tačno funkcioniše "ne smeš da voziš napolju"? Jel novi format vozačkih neki "univerzalni", pošto, iz iskustva, osim ako ne piše velikim fluorescentnim slovima "Ovaj ne sme da vozi van Srbije" panduri preko neće to ni gledati.

Naši graničari nekad traže nekad ne vozačku, pa eventualno oni mogu da budu kao ta "kontrola", mada iskreno više puta nisu tražili dokumenta nego što jesu.

Verovatno ne mozes da izvadis medjunarodnu vozacku, mada ove nove bi trebalo po difoltu da budu medjunarodne tj da vaze u eu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Ma svako ko polozi bi trebao prvo da se vozi sa nekim ko ima vozacko iskustvo, polazim prvo od sebe...

Sa 19 sam uzeo dozvolu i posle pola sata voznje sa calom sam mogao da uzmem kola kad god mi zatrebaju. Proshlo je 3 godine bez ikakve nezgode, a imam vecu kilometrazu od bilo kog mog vrshnjaka, vozio sam po Srbiji uzduz i popreko gomilu puta. To shto su sadashnji klinci blago retardirani je druga stvar...

.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno ne mozes da izvadis medjunarodnu vozacku, mada ove nove bi trebalo po difoltu da budu medjunarodne tj da vaze u eu.

To je kul, pošto je vađenje međunarodne ionako do sad bio samo nepotrebni dodatni trošak od ne tako malih 2000 dinara, plus imaš onu "knjižurinu" koja predstavlja vozačku.

Link to comment
Share on other sites

Шта ти лупаш, живота ти? Пише ћирилицом "Република Србија" и "возачка дозвола", а испод тога лепо пише "Republic of Serbia" и "driving licence", пандур ће да ти каже "Хвала, срећан пут".

Ако имаш нову возачку, не треба да вадиш међународну, седи и вози докле год имаш горива :)

Šta ti lupaš, života ti?

Evo ti OVDE link ka trenutnom pravilniku koji sadrži skrinove.

Na prednjoj strani privremene piše ćirilicom "Republika Srbija / Probna vozačka dozvola / za upravljanje motornim vozilom kategorije X" a na zadnoj uslovi korišćenja privremene dozvole.

Link to comment
Share on other sites

Шта ти лупаш, живота ти? Пише ћирилицом "Република Србија" и "возачка дозвола", а испод тога лепо пише "Republic of Serbia" и "driving licence", пандур ће да ти каже "Хвала, срећан пут".

Ако имаш нову возачку, не треба да вадиш међународну, седи и вози докле год имаш горива :)

sedi jedan :)

probna vozacka ne vazi u inostranstvu (zato i jeste samo na cirilici).. eventualno cete moci da ubedite rentacar u grckoj da vam iznajmi auto na par dana, ali dalje od toga tesko..

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje mislim da nekog italijana / nemca zabole da se informiše u tom nekom "centralnom sistemu" kako izgleda naša vozačka dozvola koja je probna, pa ako pređeš granicu srbije (nekako) mislim da nećeš dalje imati nikakve frke sa pandurima, dokle god imaš da im daš tu nekakvu vozačku, kakva god bila, i naravno saobraćajnu koja odgovara registraciji koja ti je okačena na kola.

Link to comment
Share on other sites

Ja i dalje mislim da nekog italijana / nemca zabole da se informiše u tom nekom "centralnom sistemu" kako izgleda naša vozačka dozvola koja je probna, pa ako pređeš granicu srbije (nekako) mislim da nećeš dalje imati nikakve frke sa pandurima, dokle god imaš da im daš tu nekakvu vozačku, kakva god bila, i naravno saobraćajnu koja odgovara registraciji koja ti je okačena na kola.

ti si, da proverim, svestan da ta vozacka izgleda kao clanska karta za biblioteku?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

^ govori o PROBNOJ DOZVOLI :)

mene ovo navatalo medju prvima jer polozih pocetkom januara, probna dozvola mi se vec raspala, mislim da su i za bibiloteke bolje.

znam da je svima bilo WTF kada sam vadio dozvolu pritom kada sam vadio gledao na sajtu sta mi treba dosao tamo ono sve drugarcije kako ziro racuni kako uplatnice tako i dokumenti cak ti ne treba onaj papir koji placas 1k u auto skoli gde si polozio.

inace jos par stvari o probnoj, imas upola manje negativnih bodova mislim da imam 8 dok ovi sa "pravom" dozvolom imaju 19, isto tako moras da imas neku nalepnicu napred i nazad gde pise "P" moras da vozis 10% manje od ogranicenja, ne smes da koristis mobilni cak ni sa sluskama/spikerfonom/handsfree-om itd...

doduse sva pravila sam prekrsio mada jos nisam imao nesrecu da me zaustave.

ah da ne mozes napolje sa ovom dozvolom jer moras prvom da isprobavas po svojoj zemlji :) a i kapiram kada bi pokazao negde onaj papir rekli bi ae pali sa tim papircetom :D

nego mene interesuje kada prodje ovaj period probe sta ce mi sve trebati od dokumenata, da li ce trebati novo lekarsko itd.. sve pare ce da nam uzmu :/

good luck future drivers :)

1336¼

Link to comment
Share on other sites

ti si, da proverim, svestan da ta vozacka izgleda kao clanska karta za biblioteku?

so? :) ne shvatam poentu i dalje.

i pasoši mnogih zemalja na svetu izgledaju kao zdravstveni karton neke SSSR zemlje, pa su validni za putovanje.

ah da ne mozes napolje sa ovom dozvolom jer moras prvom da isprobavas po svojoj zemlji :)

zbilja? :)

Link to comment
Share on other sites

3. Probna vozačka dozvola

Član 182.

Licu koje ispunjava sve uslove za upravljanje vozilom B kategorije, a nije

navršilo 18 godina života izdaće se probna vozačka dozvola kad navrši 17 godina, sa

rokom važenja od jedne godine.

Probna vozačka dozvola se može koristi samo u Republici Srbiji.

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu B kategorije ne sme da započne i

upravlja vozilom bez nadzora lica u vozilu koje ima vozačku dozvolu B kategorije u

trajanju od najmanje pet godina.

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu ne sme da upravlja motornim vozilom

u periodu od 23,00 do 5,00 sati, koristi telefon i druga sredstva za komunikaciju za

vreme vožnje.

Vozač koji ima probnu vozačku dozvolu se ne sme kretati brzinom većom od

90% od brzine koja je dozvoljena na delu puta kojim se kreće.

Lice koje vrši nadzor dužno je da se stara da vozač vozilom upravlja na

bezbedan način i u skladu sa propisima.

Motorno vozilo, kojim upravlja vozač koji ima probnu vozačku dozvolu, mora

biti označeno posebnom oznakom "P“, koja mora biti na vidljivom mestu sa prednje i

zadnje strane vozila.

Probna vozačka dozvola će se izdati i licu koje je navršilo 18 godina, koje prvi

put stiče pravo na upravljanje motornim vozilima "B“ kategorije. Na ovo lice

primenjuju se odredbe propisane u st. 2, 4, 5. i 7. ovog člana.

Probna vozačka dozvola za lica iz stava 8. ovog člana izdaje se sa rokom

važenja od jedne godine.

Ministar nadležan za poslove saobraćaja propisaće posebne uslove o

izgledu, tehničkim karakteristikama i načinu postavljanja posebne oznake iz stava 9.

ovog člana.

Ide vam do 9 kaznenih poJena, za razliku od 18 za vozače sa stalnim voz. doz.

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...