Jump to content

Probna vozacka dozvola


Recommended Posts

Obradovali su me juce u autoskoli, kad su mi rekli da, iako sam zavrsio obuku u 2010, posto sam polozio za B u 2011, dobijam probnu vozacku dozvolu, sa svim njenim pogodnostima, kao npr, ne mogu da je koristim van Srbije, ne smem da vozim posle 23.00 (u 22.50 mogu) itd itd.. moze li neko da potvrdi ovo?

zanimljiva prica, vezano za novi sistem, koju su mi ispricali u auto skoli:

Covek polozi za C krajem decembra 2010, a da pre toga nije imao B. Po dozvolu dolazi u januaru 2011. gde ga obavestavaju da ne mogu da mu izdaju dozvolu za C, jer nije imao B (po novom zakonu ne mozes da trazis C ako nemas B). On objasnjava da je polozio u prosloj godini, kada je to moglo, ali mu oni govore "buraz, jebiga". Coveku propada kes i sva obuka od prethodne godine.

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

da nazalost ovo je istina sto si napisao , moj drugar je polozio sve u 2010 a dobio u 2011 probnu dozvolu.

deo za pratioca se odnosi na mladje od 18 godina.

jesi li siguran za ovo , nigde ne mogu da nadjem podatak, bio bi bas srecan kad bi dao neki dokaz da je ovo istina :))

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

ček, jel to znači da ću ja koji polažem u ponedeljak da takođe dobijem probnu? :) Meni u auto-školi rekli da nema toga

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

sve jedno ja imam 18 godina i vozim sa pratnjom jer jednostavno svako ko polozi (bez obzira na godine) bi trebalo da vozi sa nekim dok ne savlada dobro saobracaj...

u 80% slucajeva, svi koji dobiju vozacku i pocnu odmah sami da voze slupaju auto veoma brzo ili dozive konstantan izliv besa "opakih vozaca" koji misle da krsis pravila...

Link to comment
Share on other sites

Spiking of, dal' zbog između ostalog novih propisa ili čega, ali nekako stičem utisak da su se panduri znatno više nacrtali po punktovima po gradu i samo vrebaju koga će da zaustave. Možda će zaista i da prate tu priču sa novim vozačkim itd.

Link to comment
Share on other sites

Ne, imas preko 21 godine :)

kul, već sam bio odustao od kupovine automobila, koji će mi dozvola ako ne mogu sam kolima na posao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam 14og septembra bio polozio za C kategoriju, i odma posle nedelju-dve za E. Ali sam tek posle nove godine otisao da mi upisu kategoriju jer pre nisam imao para da platim autoskoli pa nisu hteli da mi daju onu potvrdu da sam polozio. I fazon dolazim u sup i kaze mi ona salterusa ti ces decko morati da sacekas 21god da ti se upise E kategorija, ja kao wtf kakve veze ima bilo sta kad sam polozio po starom i imam uverenje da sam polozio, kaze nema to nikakve veze po novom zakonu(?) ali ostavi ove papire da ja pitam nadlezne sta se radi u tvom slucaju. I dolazim ti ja sutradan i sreca kaze mi predaj zahtev za novu i upisace ti se kategorija, ne znaju ni oni sta i kako rade...

Link to comment
Share on other sites

Како се неке ауто-школе циганишу са наплаћивањем те потврде да си положио, ја сам полагао и за Ц и за Е, обе потврде сам добио бесплатно, најнормалније.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

pero dobijas probnu, ali mozes sam da vozis

ali ono sto je najbitnije, ne mozes da vozis napolju :(

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

a kako to tačno funkcioniše "ne smeš da voziš napolju"? Jel novi format vozačkih neki "univerzalni", pošto, iz iskustva, osim ako ne piše velikim fluorescentnim slovima "Ovaj ne sme da vozi van Srbije" panduri preko neće to ni gledati.

Naši graničari nekad traže nekad ne vozačku, pa eventualno oni mogu da budu kao ta "kontrola", mada iskreno više puta nisu tražili dokumenta nego što jesu.

Link to comment
Share on other sites

ali ono sto je najbitnije, ne mozes da vozis napolju :(

..NEGO SAMO PO GARAŽI!

loluc.gif

Naravno da ti neće tražiti graničari, nego sigurno nećeš moći međunarodnu dozvolu da izvadiš. Ako te navataju bez tog dokumenta u inostranstvu sledi ti dugo pešačenje kući.

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...