Jump to content

Montevideo Bog te video


Recommended Posts

e sada ga pretera, romantika je bolja od Šotrine-pozorišne-RTS i ne zaslušuje da je zoveš limunadom. ne kažem da je vrhunska, ali tvoja prva rečenica ne pije vodu.

isto tako ceo film, daleko od vrhunskog, ali se razlikuje od ostalih domaćih godinama unazad koji za temu imaju samo rat-bedu-sivilo.

u principu pricamo vrlo slicnu, samo na dva razlicita nacina. :D

Edited by LESkOpoz

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni samo nije jasno, zasto je samo u Srbiji kul ako nisi nacionalista?

Ovo pitam, zato sto je mnogo urbanim ljudima u filmu zasmetao bas taj deo oko himne, pa sam se onda zapitao i generalno... I mislim na cist nacionalizam, tj. ljubav prema svom narodu i zemlji ili kako vec, ne onaj "ubij, zakolji da singapurcanin ne postoji!", ljudi se ugledaju na zapad a oni su 100 puta gori nacionalisti a tako i treba da bude, jer ako ne cenis sebe...

c/p sa UPT-a

"На крају, пошто сам одгледала забавну емисију која је за објекат забаве одабрала човека који није ту и који је у затвору одакле се брани сам – закључила бих препричавање констатацијом да је прича о Шешељу (не Шешељ сам и далеко било присутан, па да може да се брани), да је, дакле, прича о Шешељу изванредан савезник нашој владајућој структури, громогласна опомена опозицији (да се не усуди изустити какав национални повик) и диван изговор за све ово извињавање по региону и одрицање од својих људи, како год да се звала територија на којој су. Излечени смо од национализма као главни јунак „Паклене поморанџе“ од насиља. Значи, нисмо излечени. Умртвљени и онеспособљени да станемо у сопствену одбрану, до прве прилике када престану да делују седативи. После, нек је бог у помоћи свакоме ко нам се приближи."

Sto se filma tice...

1)Humor- smejao sam se dosta (Sergej, mali i komentatori su mi bili NAJMESNIJI!), carske psovke i fore, koje ne mogu da se prevedu... :D

2)Ljubavna prica-Holivud :D

3)Fudbal-ono i da nije istorijski film (pa da znam da su otisli na SP), znao bih da su otisli a i da su razvalili Bugare

4)Scenografija-kostimi-muzika- veliki win, Beograd 30ih su carski odradili, nisam ocekivao da ce tako dobro, swe poxwale!

krajnja ocena, film me je zabavio, sto je najvaznije, bilo je padova (najgori kad se klackalo oko toga da li idu ili ne idu) a mogli su malo i tekme bolje da odrade... ocena 8/10, svakako preporucujem da se odgleda :>

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

taj neki rad. mada, mislim da vazi i obrnuto. to sto to 'obrnuto' ne vidimo na b92 ne znaci nista.

trip je sto se kod nas ta dva previse nabadaju, na krv i noz, a ne 'lol ti (ni)si nacionalista, the joke is on u". a sve zbog pavlovljevog refleksa, nacionalistu svi vide kao bradatog obrazovca ili kao najk baticu, a nenacionalistu svi vide kao ldp hipstera ili geja. to je mozda tacno statisticki, ali je debilno ako gledas necije izjave ili stavove kroz tu prizmu automatski. onda ispada da sam ja ldp gej, a ivan najk batica, a nema veze ni jedno ni drugo sa zivotom.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Nije problem u nacionalizmu, nego je problem što je scena sa himnom usiljena i ubačena da bi se dodvorili određenoj publici (vrlo verovatno navijačima, kojih je bilo kada sam ja išao da gledam), kako bi ta publika koju su možda smorile neke druge scene u filmu svejedno išla okolo i preporučivala svima koje poznaje da gledaju film. Isto kao svojevremeno u Mi nismo anđeli 2 što je bilo psovki preko svake mere, sve da bi se dodvorili klincima, pa je film rasturio bioskope, a verujem da je starosni prosek bio 13 godina (što ne znači da scena sa himnom targetuje klince, samo da se ogradim). Montevideo ama ništa ne bi izgubio na kvalitetu i duhu da ta scena nije ni postojala, jer koliko god film bio romantična komedija, ostatak deluje prilično realistično, a scena sa himnom ne.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

dobar c/p kao odgovor

Ovaj film će verovatno biti optužen za nacionalizam, jer je normalan. Jer nudi pozitivnu emociju prema srbiji, jer se u emotivnom peaku filma peva himna u sceni koja je po meni trebalo da završi film, pa nek izađe na ulicu nekoliko hiljada ljudi spremnih da ozbiljno naude nekome ko ima nešto priotiv njihove zemlje, šta fali. Ali, film nije čak ni to uradio, već senzibilizira narod krajem za izalazk u srpsku realnost u kojoj je ljubav prema vlastitoj zemlji tretirana kao ultimativna perverzija.

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Ama nije to odgovor. Scena sa himnom je goli marketing, jer je film od starta smišljen da bude komercijalan, a kad ti je tržište takvo kakvo je, onda moraš praviti kompromise. I scenaristi su se odlično snašli, jer da je neki retard smišljao film, verovatno bi na kraju bančili po kafanama uz ratne pesme, šljapali žene za dupe i sve bi se završilo kafanskom tučom. Ovako je ispalo ok kako je moglo, ali da ta scena ne štrči iz celog filma, to ne vidi samo ko neće.

I kako to da mi ne smeta ljubav prema Srbiji koja se provlači kroz celu dužinu filma, nego samo ta konkretna scena?

Link to comment
Share on other sites

provlaci se, ali skroz drugacije, ne pogodi te...ova scena je sa namerom stavljena da te pogodi i ja ne vidim nista lose u njoj...a to je doba gde se ljudi jos secaju Turaka i gde su konacno malo stali na noge posle velikog rata, a zive u vestackoj drzavi gde se forsira jugoslovenstvo, a igralo se i protiv Bugara sa kojima se isto ratovalo relativno skoro, tako da me ne bi cudilo i da je ono istinit dogadjaj (taj oko himne)

a meni je eto tuzno to sto to pogadja vecinom "batice", mozda zbog toga sto oni nemaju taj kompleks krivice sto ivan kaze, mene je pogodila ( a nisam batica! )

Edited by alpha

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Komotno mogu reci da je Montevideo jedan od jacih srpskih filmova ikad(ne racunajuci velikog Batu Stojkovica i stare komunisticke vrh komedije)a i jos su mi kolege ucestvovale na filmu i imam info da je atmosfera na snimanju bila sjajna.Drugi deo bice jos bolji(pogledao sam neki sirov materijal)a kontam da ce i serija biti odlicno izdeljena.

Elem mozda ste mogli da pogledate "Sisanje"...meni je sasvim ok.

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

Čekaj, pevanje himne na stadionu tokom međunarodnog meča je usiljena scena? A ko što već ljudi rekoše, posebno za ono vreme kada su sva ta osećanaj bila sveža i verujem da su se ljudi zaista ježili za vreme himne.

Znam da voodoo nije neki LDP tenkre, niti neki uber soroševac, tim pre mi je tužnije što običan, normalan, neostrašćen dečko ima toliko jak taj osećaj koji je nastao na način kako Ivan kaže...

To nam je najveći problem što je fin, normalan i pošten svet zatrovan tom antisrpskom mantrom i tim fazonom u kome su sva nacionalna obeležja "uncool", da imamo samo 5% LDP ekstremista i da se tu završava priča sa autošovinizmom, gde bi nam bio kraj...

A film je školski primer kako treba da izgleda zabavan i kvalitetan film za mase.

EDIT: (Da me neko opet ne shvati nadobudno, ubrajam i sebe u tu masu koja bi da se zabavi uz kokice.)

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Znam da voodoo nije neki LDP tenkre, niti neki uber soroševac, tim pre mi je tužnije što običan, normalan, neostrašćen dečko ima toliko jak taj osećaj koji je nastao na način kako Ivan kaže...

znaci, odlucio si da vudu nije u pravu i da je tuzno sto tako razmislja, a nije ldp tenkre ili sorosevac, a da tako razmislja zbog ovoga sto je ivan naveo? dobro, da znamo:)

nista maliciozno (al stvarno), samo ti skrecem paznju, da se posle ne cudis sto ti ljudi zameraju takve stvari.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

...

krajnja ocena, film me je zabavio, sto je najvaznije, bilo je padova (najgori kad se klackalo oko toga da li idu ili ne idu) a mogli su malo i tekme bolje da odrade... ocena 8/10, svakako preporucujem da se odgleda :>

a to je to otprilike, tako da se slazemo oko toga...ali posle toga je jos tekma i onda kraj, tj. to je mali deo filma :)

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...