Jump to content

amazon


Recommended Posts

Resio sam da kupim neke stvari koje sam nasao na amazon.com . U pitanju su neki posteri, knjige, itd...

Interesuje da li je neko od vas vec kupovao nesto preko njih i da li je bilo nekih problema? Vezano za placanje prvenstveno, a onda i u vezi dostave.

Planiram da platim karticom, posto vidim da su u opticaju sve moguce(master,diners,visa,...)

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Nikakvih problema nema, osim sto ces se poprilicno nacekati da ti stigne. Najbrze sto je meni stigla isporuka (uvek sam knjige narucivao) je 10 dana, najsporije mesec dana. 3 nedelje uglavnom treba.

Takodje, ako narucujes pakete koji kostaju vise od 30$ budi spreman da platis carinu (oko nekih 600 din, mada jos i vise, sto je skuplji paket). Knjige ne bi trebalo da su podlozne carinjenju, ali to ti je APP porez nase poste i ne mozes nista tu da uradis... Tako da moj savet ti je narucujes do 25-30$ cene i samo ce ti doneti na vrata (meni se desilo da ako nisam tu, ostave mi ispod otiraca).

Ja narucujem paralelno sa amazona i http://www.bookdepository.co.uk/ . Depository ponekad ima jeftinije knjige, brze stizu isporuke (3 dana dok prodje packaging i slicno i jos 7-10 dana isporuke) i nema postarine, nego placas samo ono sto pise na sajtu. Mozda ti uzmu tipa 60 dinara za postarinu, ali nista preko toga.

Link to comment
Share on other sites

Dobro je da si mi napomenuo da salju samo knjige i stripove u Srbiju, posto sam hteo i neke art printove da narucim. Al' dobro, nacicu to preko amazon.co.uk

Sto se tice cekanja, to je najmanji problem. Samo, i pored svega sto pise na sajtu, hteo sam da proverim vezano za porez, velicinu paketa i slicne stvari.

Hvala drugari ;)

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Pa ti probaj i te art printove. :)

Ima i knjiga i stripova koje neće da šalju. Samo piše "Undeliverable to your address" pored.

I ozbiljno gađaj da ti vrednost paketa bude oko 30$ + shipping and handling da ti ne bi uzeli pare na ime poreza i carine.

Generalno je .co.uk dosta skuplji od .com-a, svakako, ali mogu da se nađu jeftinije stvari uz dosta truda. :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

Pa ti probaj i te art printove. :)

Ima i knjiga i stripova koje neće da šalju. Samo piše "Undeliverable to your address" pored.

I ozbiljno gađaj da ti vrednost paketa bude oko 30$ + shipping and handling da ti ne bi uzeli pare na ime poreza i carine.

Generalno je .co.uk dosta skuplji od .com-a, svakako, ali mogu da se nađu jeftinije stvari uz dosta truda. :)

Ja ciljam da cena paketa + shipping and handling ne predje 30$, jer tad ne naplacuju nikad nista. Cak ni za 30$ nisam siguran jer nisam skoro u toj vrednosti nista narucivao, ali za 25$ iz prve ruke znam da nema carine. Danas bas narucih nesto za 30$ pa cemo da vidimo da li ce biti carine za to...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam narucivao i nesto skuplje porudzbine, do $50 sa shipping and handling, i nisu mi naplacivali carinu. Postar mi donese na ruke ili ostavi na pragu :). Kupovao sam stripove i DVD-ove sa filmovima/serijama. Jednom su mi naplatili carinu ali vrednost paketa je bila $250+ i papreno me odrali - 4000 dingera. Znaci ne moras obavezno da ides ispod $30, moze i preko ali granica je poznata samo cika careniku. Paketi stizu u proseku za 2 nedelje, nekad brze.

Link to comment
Share on other sites

prvi put cujem za to ostavljanje paketa ispred vrata, strasno...uzeo bih paket i namerno bih otisao i rekao da je neko ukrao jer su debili...bas ovo sto vudu kaze, kad ti stigne racun kazes da si im ostavio pare ispred poste, misliiiim...

Edited by vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

narucivao knjige, stize bez problema posle 3 nedelje

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...