Jump to content

Koje slusalice uzeti?


Yuhor

Recommended Posts

E ovako,

vec duze vreme se razmisljam izmedju roccat kave 5.1 real ss i steelseries siberia 5hv2 USB/ siberia v2 USB.

Naime, interesuje me da mi neko u par recenica objasni razliku izmedju real surround sound i simulated surround sound?

Kako izgleda jedan, a kako drugi? koji je bolji (kvalitetniji)?

Sta se realno vise isplati?

Koristio bi ih za gaming uglavnom, mozda za filmove...

procitao sam tonu review-a i sve su neki strucnjaci pisali svojim pro jezikom, pa nista korisno nisam razumeo ni cuo :(

Interesuju me vasa iskustva sa ovakvim slusalicama, i eventualno ako je neko probao i REAL i SIMULATED, da mi kaze sta je realno bolje za komp i igre.

Hvala u napred! :)

p.s. Seinheiser i slicne me ne zanimaju, samo izmedju ovih ako bi mi neko (prostim srpskim jezikom) napravio presek, vodim ga na pice i palacinke :)

Durid's ken fajr ganz end evriting!

Link to comment
Share on other sites

Mene interesuje, zbog čega te ne interesuju slušalice kompanije koja je jako dugo na tom polju, sa velikim iskustvom i dokazanim kvalitetom, a interesuješ se za one koje su juče počele da sklapaju slušalice zato što taj deo gejming zahteva nisu pokrili, konrektno mislim na Steelseries i Roccat?

Platili su nekog malog Đoku i Pericu iz SK i fnatica da ih nose, kako bi se Milo i Đura ložili da će sa njima bolje pucati.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ova dva-tri modela koje gadjam mi odgovaraju po svemu : dizajnu, mikrofonu (koji mogu da sklonim negde kad mi ne treba, a imaju i 5.1 / 7.1 zvuk koji ustvari najvise jurim (smorio je stereo).

Ajde ok, mogu to da budu i senhajserice, ako su po karakteristikama slicne ovima.

Vrhunska mi je fora sa USB zvucnom kartom kod 5h v2, jer mogu da ih koristim i kao stereo i kao 7.1 preko USB-a, a nisam video da i jedne druge sluske imaju takvu foru (molim vas da me ispravite ako gresim).

Iz tako par nekih razloga mi one nekako najvise odgovaraju, pa sam zato i pitao u cemu je razlika izmedju real surround (kave) i simulated (5hv2).

p.s. ako neko moze da mi preporuci neke senheiserice sa ovakvim karakteristikama, moguce da bih promenio misljenje ( ukoliko ne kostaju fazon 200e, jer mi se ne da bas toliko za sluske)

...a i ne nadjoh ni jedne senheiser sa mikrofonom, koji mi u principu treba, jer dosta lesim MMO i dota-like igre :/...

Durid's ken fajr ganz end evriting!

Link to comment
Share on other sites

pa kupis odvojen mikrofon za 200 dinara.

mislim, it osh se jebes a da ti ne udje. oces kvalitetne slusalice, al ne zelis da das dovoljno para za takve. u stvari ti zelis iluziju kvaliteta, zato se i bakces sa surround i simulated suround glupostima. te gaming slusalice su veliko djubre( pa makar i na njima pisao 10.1 HD surround quality mozzart edition).

kupi kvalitetan brand koji je dugo na sceni, izdvoj koliko para mozes, iscitaj par reviews i uzivaj.

I see by your outfit, that you are a cowboy.

Link to comment
Share on other sites

Posto sam vec zajunio ko kreten da uzmem tako nesto, sad je kasno da me ubedjujete u suprotno :P .

Evo jedno pitanje samo, kad bih uzeo odvojeno zvucnu karticu sa 5h v2 (7.1) i na nju prikacio neke druge slusalice (trenutno imam gamescom 367), da li bi one mogle da rade sa tom svucnom?

Ili bih ipak morao da uzimam neke steelseries. Da li je neko probao ovako nesto?

Durid's ken fajr ganz end evriting!

Link to comment
Share on other sites

Radice ti i druge slusalice na tu usb karticu. Takodje mozes da kupis odvojeno i neku kvalitetniju usb zvucnu karticu posebno i neke sennheiser slusalice.

Sennheiser slualice koje imaju mikrofon su bilo koje iz PC serije (pc131, 136 i sl.). Izguglaj, imas mitros music i 4audio sa ponudom kod nas, pa vidi dal ima nesto.

Link to comment
Share on other sites

jedine koje kao na nesto lice kostaju 200e, i to sa mikrofonomsa kojim ne smem da se okrenem da nekome ne izbijem oko :/

cini mi se da se vracam prvobitnom izboru, a ostaje mi samo da resim dilemu da li roccat kave ili 5hv2...?

Sta biste vi uzeli... (da vam neko prisloni pistolj u glavu, posto vidim da ne volite ni jednu ni drugu firmu) :)?

Durid's ken fajr ganz end evriting!

Link to comment
Share on other sites

vidim da si se sreo sa sennh pc 360 cim kazes da neces te od 200e...

licno da imam budzet od 12-13k kao ti bez razmisljanja bih kupio sennheiser hd515,i neki stoni mikrofon,veruj mi da taj mic na 5hv2 i na kave-u nije nista bolji nego neki genius od 500 dinara...i + ti ostane kusur za gajbu piva i da ribicu izedes do grada,to ti je neki moj predlog ;)

a ako vec ne mozes da se odlucis izmedju ta 2 modela i ako si bas za njih zapeo onda uzmi 5hv2 i umri posto neces da nas poslusas :D

Link to comment
Share on other sites

vec 10 minuta pishem i brishem odgovor na tvoje pitanje i shvatam da apsolutno nema poente, ti cesh da kupish to shto si zacrto i onda cesh da ubedish sebe da si dobro prosho. a za 6 meseci kad ti crkne kontakt i poshasljesh ih na servis, pa ti ih oni vrate posle 45 dana nepopravljene, pa ih opet budesh slao na servis narednih 45 dana ima da plachesh shto nisi kupio senhajzer. mark my words

necu ni da ulazim u to koliko je besmisleno davati tolke pare za slushalice za dotu, chisto pomodarstvo. al dobro, svako troshi svoje (ili tatine) pare kako mu se svidja.

Link to comment
Share on other sites

Lepo su ti ljudi rekli, ne cimaj se oko tih lozackih slusalica ciji je kvalitet obrnuto proporcionalan kvadratu cene. Uzmi ti sine ovo

medium_ATH-M20.jpg

Audio-Technica ATH-M20

Driver Diameter: 40 mm

Magnet: Neodymium

Frequency Response: 30 - 20,000 Hz

Maximum Input: 1,200 mW at - kHz

Sensitivity: 98 dB

Impedance: 40 ohms

Weight: 7.1 oz (230 g) without cable

Cable: 10' (3.0 m), coiled, left-side exit

Connector: 1/8" (3.5 mm) stereo mini-plug, snap-on 1/4" (6.3 mm) adapter

Studio monitori su u pitanju i kostaju 50e. Ja ih imam od 2006. godine, prosle su i leto i zimu, kisu i uragan i dan danas rade perfektno. Imaj na umu da ako hoces kvalitetan zvuk moras da se izbrises plastiku i sve sto ti kaze "lightweight" jer ce takve sluske da ti daju klasican pijacarski zvuk koji kao da dolazi iz dobosa. Ako ti ove sluske ne zadovolje potrebe onda ti nema pomoci.

It is in the end whatever the hell I want it to be, and when I'm through with it it's gonna blow a hole, this wide, straight through the world's own idea of itself.

Link to comment
Share on other sites

@ rev mozda imas pravo. Kad bolje razmislim, ipak mi se nece da ih nosam po servisima ako mi uleti (sto nije retkost) fellerican primerak :-/

Ajde onda ovako, moze li neko da mi napise dobar sennheiser ali da su

Full cup, closed ear (moze i open ear ako closed BAS nema), i bilo bi lepo da imaju neki surround, 3d, ili nesto slicno.

budzet mi je oko 100e + - 20e.

Jos jednom hvala svima na prijateljskim komentarima i sugestijama. Malo se bolje razmislja kad prespavas malo :/ :)

p.s. Logitech slusalice nikad nisam ni uzimao u obzir. Ako imaju neke ok, razmislio bih... Ali za sada senn je prioritet.

Durid's ken fajr ganz end evriting!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...