Jump to content

Srpska nova godina


Recommended Posts

Kinezi imaju prava, stariji su jedno koju hiljadu godina od nas... :tf:

Kako to misliš?

@ostali hejteri [:)]

Dajte ljudi, u globalizovanom svetu svaka posebnost je asset... To ne znači da iko misli da je kalendar ispravan, itd... I ti Kinezi posluju i broje dane po normalnom kalendaru pa ih niko ne proglašava za budale što slave svoju novu godinu.

I verovali ili ne, Srbija ima 3 puta manje praznika od Japana.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

i narod koji 10 puta manje radi :D

To je apsolutno tačno, ali to onda govori da nije problem u praznicima i da ih ne treba dirati. Mi imamo najnižu moguću efikasnost tokom običnih radnih dana, jer se pije kafa, čitaju se novine, 'vata krivina...

Ako već imamo kapacitete u industriji zabave, apsolutno mislim da ta "Srpska nova" može zapravo da bude dan povećane privredne aktivnosti, a ne smanjene. Nemamo organizovane dočeke gotovo nigde, jer to sadašnjem beskičmenom režimu ne deluje EUropski i urbano, a to bi donelo veliku zaradu u turizmu.

I ovako bez ikakve organizacije, ostvaren je znatno povećan broj noćenja i poseta ugostiteljskim objektima.

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Realno od SNG se moze napraviti zanimljiva turisticka atrakcija, nesto nama svojstveno sto bi dosta ljudi privuklo.

Ali kao i sve u ovoj tuznoj zemlji, umesto festivala radosti SNG je iskoriscena da se potencira nasa nadmoc nad svima ostalima, kako na stolu prase u ruci nozic, srecan bozic, u ruci bomba za pojasom kama, srecna SNG nama....

Mislim secam se kako je naglo neke 1992 postalo MUST slaviti SNG i kako se sledecih par godina histericno i obavezno slavila (sto je meni odgovaralo jer su bilie vrh zzurke), ali kako doslo tako je naglo i splasnulo. Kako smo sve vise poraza dozivljavali, tako smo je manje i slavili...

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Realno od SNG se moze napraviti zanimljiva turisticka atrakcija, nesto nama svojstveno sto bi dosta ljudi privuklo.

Ali kao i sve u ovoj tuznoj zemlji, umesto festivala radosti SNG je iskoriscena da se potencira nasa nadmoc nad svima ostalima, kako na stolu prase u ruci nozic, srecan bozic, u ruci bomba za pojasom kama, srecna SNG nama....

apsolutno tachno

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Pa to jeste istina što pričaš, ali jebiga to što nešto postane popularno, šta šabani počnu da se lože, ne znači automatski da je sranje i da treba napustiti. Eto npr. po gradu niču wine barovi, svi se odjednom lože i razumeju u vina, pa to ne znači da normalni treba sad da prestanu da piju vino.

Srpska nova godina se slavi dosta dugo, pod komunistima je bila zabranjena, štaviše kafane iz predostrožnosti na taj dan ili su radile kraće ili uopšte nisu radile uz neko banalno objašnjenje... Pa smo onda naprasno svi postali od komunista Srbi i od ateista vernici, pa svi slave slave i SNG...

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Ma to je ok, ali ja kazem da bi neki drugi ljudi od SNG napravili festival sebi svojstven, sredili bgd, taj dan bi bili vesela prestonica i bar na trenutak zaboravili na cemer i jad. Isli na trgove, imali predstave za decu, price, neki mali sajmovi, standovi.

I

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

To je sve tačno, čak i nije loša ideja i možda joj ni ne treba puno da se realizuje, ali ja sad moram da razmišljam malo i koliko bismo tačno navukli stranaca na to, ako su svi već proslavili praznike i krenuli posle nove godine da rmbaju 24/7, ili ako nisu, već su zapalili na planinu na skijanje?

Ali da je ideja super, jeste.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...