Jump to content

Kreditna Kartica


moyo

Recommended Posts

Pre nego sto odem do banke da se raspitam ajd prvo da pitam ovde. Trebala bi mi kartica prvenstveno za online koriscenje. E sad zanima me par detalja.

Kartica treba da je otvorena u oba smera. Hocu da prebacujem dzep>>>kartica>>>sajt>>>kartica>>>dzep. Drugar ima neku mrtvu, mislim da je debitna ili tako nesto koju moze da koristi samo u jednom smeru. Kad uplati pare na nju moze samo da ih prosledi na internet. Meni treba nesto na cega mogu da withdrawujem pare sa Moneybookersa ili nekog poker sajta i onda u banci sa kartice da dignem kesh. Previse sam zakomplikovao, ukapirali ste. E sad druga stvar koja mi je bitna je izbor banke. Isti ovaj gore pomenuti drugar je placao 20e za otvaranje kartice kod Rajfajzena i te pare su mu stojale na njoj sve dok je nije ukinuo a nisu mu bile u opticaju. Sta mi savetujete, gde da vadim takvu karticu?

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

Idi u Intezu, ja sam to isto trazio i otvorili su mi dva racuna, jedan za online placanje, uz koji sam dobio neku visa karticu, i jedan obican devizni. Oba su potpuno besplatna.

E sad, ja koliko znam, kod nas je zabranjeno online kladjenje, poker itd, tako da neces moci sa tih sajtova da podignes pare direktno. Ali nema prepreke da prebacis pare na moneybookers nalog pa sa njega na karticu. Moguce da ce da te pitaju za poreklo novca, samo im kazi da si radio nesto i da ti neko placa tim putem, mislim da ne smeju da proveravaju.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam siguran da tako nešto postoji u tako jednostavnoj varijanti kao što tražiš, jer priliv novca iz inostranstva je specifična stvar koju država zaista želi i voli da kontroliše i ne dozvoljava da se stvari baš tako samo odjednom nađu na tvom računu iz neke "tamo" zemlje.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam u Banca Intesi otvorio zbog istog razloga.

Prvo otvoris Intesa Hit tekuci racun (pise u linku koja dokumenta trebaju), posle mozes da biras da li ces MasterCard ili American Express. Sve se to zavrsilo relativno brzo, barem u mom slucaju...

How long will this last, this delicious feeling of being alive, of having penetrated the veil which hides beauty and the wonders of celestial vistas?
It doesn't matter, as there can be nothing but gratitude for even a glimpse of what exists for those who can become open to it.
Link to comment
Share on other sites

Ja sam u Banca Intesi otvorio zbog istog razloga.

Prvo otvoris Intesa Hit tekuci racun (pise u linku koja dokumenta trebaju), posle mozes da biras da li ces MasterCard ili American Express. Sve se to zavrsilo relativno brzo, barem u mom slucaju...

Master i AE su kreditne koje dobijash uz HIT rachun i ne rade u oba smera.

Devizni rachun i Viza elektron kartica u Banci intesi rade posao. Kad to odradish obavezno im trazi (u kojoj god banci da uzmesh) da ti daju SWIFT i IBAN brojeve. Treba da dobijesh dva. Jedan za eure i jedan za dolare.

Link to comment
Share on other sites

Drugar ima neku mrtvu, mislim da je debitna ili tako nesto koju moze da koristi samo u jednom smeru. Kad uplati pare na nju moze samo da ih prosledi na internet. Meni treba nesto na cega mogu da withdrawujem pare sa Moneybookersa ili nekog poker sajta i onda u banci sa kartice da dignem kesh.

Sve "internet kartice" su debitne i bolje sto jesu.Sve idu u "jednom smeru" odnosno predvidjene su za placanje.Patike kostaju x, uplatis x, kupis patike to je neka filozofija.

Tebi treba za poker.Drzi se onoga sto radi, jer pomenuo ti je bjela da Srbija ne dozvoljava kladjenje ili omogucavanje kladjenja u stranoj zemlji.

Uzmi Intesinu Visu Inernet.Dobijas dva "a vista" devizna racuna.Jedan vezan za karticu i jedan slobodan.Kad povlacis novac oni samo prebace pare na drugi racun i isplate.Peace of cake.I nemoj da igras na Cake pokeru.

zaboravio sam, mada mislim da se podrazumeva: sve ovo radis preko moneybookersa, tako je i po tebe i po njih najbezbednije.Kad verifikujes karticu na MB obavezno oznaci da ces je koristi za kockanje.

racun 1 -> visa -> MB -> poker * poker-> MB -> visa -> racun 2 (sa ovog mozes da dizes,prebacujes,upl/isp sta hoces)

Edited by Demian
Link to comment
Share on other sites

aha mislim da sam ukapirao, samo me interesuje banka intesa omogucava proveru stanja na kartici online ili samo u filijalama? Inace igram na Pokerstarsu. A koja je fora sa Cake pokerom?

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

citiracu antonija pusica: nikad nemoj na ziro razun da ti placaju, samo na ruke.

kod nas ne postoji jednostavna procedura buduci da ne postoji adekvatan oblik zastite. imas samo komplikovane. banke te mogu pitati odakle tebi te pare, a ti im mozes prosuti neku spiku. medjutim, ukoliko je kolicina novca veca od (te-i-te, ne zanm tacno koliko) banka po automatizmu javlja MUP-u i poreskoj koji pokrecu istragu porekla novca i u koje svrhe je tebi poslat i iz kojih razloga.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E matori jel ti izbacilo sledeći error?

"We are sorry, you can't use your card here because you are a nigger. Please change race if possible and try again. Thank you. And WTF are you doing sitting in front of that computer. Get off it nigger, you can't even use computers."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...