Jump to content

old school brijaci sa izmenjivim ziletom


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja imam neku Philispovovu masinicu za sisanje, koja mi bas dosta pomaze kod brijanja. Amaterska je, mislim da kosta oko 2000 din.

Kad pustim bradu vise od 5 dana npr, ako krenem da je brijem, boli ko djavo. Medjutim, ako je prvo podsisam malo sa ovom masinicom, brijanje postaje uzivancija.

To je meni najbolja kombinacija, jer sad mogu bez problema da koristim te najgore brijace za jednu upotrebu, bic, jeftini gillete itd, uopste mi ne smetaju.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Meni je najlakše da se obrijem u toku tuširanja, jer tad se i dlaka i koža maksimalno opuste, samo je zajebano jer se magli ogledalo. Doduše jeste da mi je brada red dlake red promaja, ali opet osećam znatnu razliku izmedju brijanja oparenog lica i suvog, tj ovlaš pokvašenog pre nanošenja pene.

Edited by savke.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Mogu da se brijem i bez pene i sa tupim ziletom - brada mi je toliko tvrda da mogu njom da shmirglam chelik i plashim decu coolface-1.png

Jedino shto me mrzi da se brijem svaki dan, tako da ponekad budem i nedelju dana neobrijan...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ja izgledam redovno kao Al-Qaeda supporter bash zbog te preosetljivosti koze i iritacije posle brijanja. Otprilike u 99% sluchajeva posle brijanja u narednih 24h sav pocrvenim, dobijem neke uzasne bubuljice (ili shta god da su), svrbi me, peche. Koristio sam sve mogutje brijache, gelove, pene, losion posle brijanja, kreme, brijao se posle tushiranja vrelom vodom. Koristio sam i onaj medicinski techni sapun za preoperativno pranje pre i posle, ishao dotle da promenim posteljinu to veche posle brijanja i nishta... uvek isto. Mozda sam ja totalni nub koji nikada nije nauchio da se pravilno brije ali ako nabavish taj old school brijach i stvarno bude razlike javi... da probam i ja. :)

Link to comment
Share on other sites

Isti ovakav brijac sa slike ima moj matori.A imam i britvu od pokojnog dede,britva je iz perioda 30tih proslog veka,kad smo je naostrili to je bilo zlo.Ipak se ja drzim mach3.slaba mi je brada,a ne bi da se unakazim britvom.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

kad pomenu armiju: u vojsci (u pitanu je zimski vojni rok na kasarni "aerodrom" kod sombora)

sam imao manje problema, a tamo sam se ...

Da nisi mozhda vatao krivinu i blejao u onom smrdljivom "akumulatorskom"...? :tf:

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

bio u prvoj cheti. posle mesec ipo dana dobio poziciju ћате.

a znamo da ћате ne moraju da krivinare jer im je ceo rok krivina :tf:

едит:

не знам ни где је акумулаторско. контам да је у оном великом гаражном делу - а ту нисмо имали приступ. Ту су углавном били ВПУ возачи и механичари.

Edited by Kaurin
Link to comment
Share on other sites

Ja izgledam redovno kao Al-Qaeda supporter bash zbog te preosetljivosti koze i iritacije posle brijanja. Otprilike u 99% sluchajeva posle brijanja u narednih 24h sav pocrvenim, dobijem neke uzasne bubuljice (ili shta god da su), svrbi me, peche. Koristio sam sve mogutje brijache, gelove, pene, losion posle brijanja, kreme, brijao se posle tushiranja vrelom vodom. Koristio sam i onaj medicinski techni sapun za preoperativno pranje pre i posle, ishao dotle da promenim posteljinu to veche posle brijanja i nishta... uvek isto. Mozda sam ja totalni nub koji nikada nije nauchio da se pravilno brije ali ako nabavish taj old school brijach i stvarno bude razlike javi... da probam i ja. :)

Jel si probao da odes kod frizera, mislim da svi rade i brijanje bas britvom, mozda to pomogne? Makar ces videti da li radi, pa da se ucis sam da koristis britvu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...