Jump to content

Kinect


Recommended Posts

Koliko sam skontao iz linkova, Kinect je Microsoftov proizvod koji omogucava realtime detekciju pokreta, nesto na foru wii kontrolera, samo bez kontrolera :tf: I ima opensource drivere, zatim se neki baja setio da moduje te drivere i omoguci generisanje 3D rialitija kojim se moze manipulisati preko racunara (recimo, kompjutersko rotiranje rialitija itd). S' tim sto su sada uspeli da spoje dve kamere da rade kao jedna i tako eliminisali crne delove iza objekta, koje jedna kamera ne moze da snimi. Pretty advanced shit.

//edit

dante b4me

Edited by reiser
Link to comment
Share on other sites

Semantička policija Lale, hakovan znači da je zaobiđena neka mera zaštite na samom uređaju/firmware-u/software-u da bi se omogućila nepredviđena funkcionalnost/pristup/štagod... kinectov jedini sistem zaštite je bio to što nisu postojali drajveri za bilo šta sem za xbox, a inače je koliko sam skapirao, signal sa obe kamere, servo kontrola i sve ostalo na izvolte, te nije "hakovan" samo su pametnice napravile drajvere :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to i jeste "hak" jer je kinect napravljen za ono za šta se promoviše, ne za nešto "peto". Kul je što se pravljenje drajvera obavlja tako lako itd, ali prosto, Microsoft ne oglašava kinect kao moderni plastelin od kojeg svako može da napravi šta hoće, već dodatak za Xbox :)

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to i jeste "hak" jer je kinect napravljen za ono za šta se promoviše, ne za nešto "peto". Kul je što se pravljenje drajvera obavlja tako lako itd, ali prosto, Microsoft ne oglašava kinect kao moderni plastelin od kojeg svako može da napravi šta hoće, već dodatak za Xbox :)

pa da ali su dali zvaničan statement da su i planirali u startu uređaj kao otvorenu platformu sa kojom svako može da radi šta hoće. Doduše to su objavili tek kada je izašlo brdo modova sa Kinectom :)

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, to i jeste "hak" jer je kinect napravljen za ono za šta se promoviše, ne za nešto "peto". Kul je što se pravljenje drajvera obavlja tako lako itd, ali prosto, Microsoft ne oglašava kinect kao moderni plastelin od kojeg svako može da napravi šta hoće, već dodatak za Xbox :)

U tem smislu svakako jeste. Prvi statement je bio u fazonu "kontaktiraćemo biu/ciu/miu i sve ćemo vas pohapsiti prljavi hakeri", onda su bili u "lol to nije hack ništa nije promenjeno u uređaju" i konačno su legli na rudu i krenuli da spinuju "otvorenu platformu" :)

Eno ga neki lik ga poterao na linuksu 3 sata pošto ga je kupio, a xbox nema :)

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ma brate, to je sve deo MS-ove nove platforme "vi ste svi naši drugari". Kao i za Win mobile 7 - "e nemojte da ste tako nekul i kao tu otključavate telefone, mislim, to je sve ok, ali znate, ono, možda vam to utiče na garanciju, mislim, kapirate", umesto dosadašnjeg - "razbijte telefonov softver i umrećeteeeeee".

Link to comment
Share on other sites

to je dobra kontra apple-u koji je sada više nego ikad u tom "ubićemo vas" fazonu. naravno, džaba im kad su izbacili inferiorni proizvod (wp7)

aha, ovde pričamo o konzolama :D e tu MS sabija!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ne znam zašto su zapeli da promene način na koji komuniciramo sa kompovima. if it aint broken...

Pa nemam pojma, valjda idu ka tome da nekako izbace potrebu da se kuca i da se uopšte koristi više periferija.

Čitao sam skoro neki fin editorijal i oko toga kako Apple hoće da iz upotrebe potpuno izbaci miša u jednom trenutku, osim za profi korisnike ili tako nešto. Ne bi me čudilo da i drugi imaju neko mozganje sličnog tipa. A kapiram da će pokušati da i integrišu glasovne kontrole, pa onda upravo to sa prepoznavanjem pokreta. Novi Windows će imati te varijante, kao, kad te kamera snimi da si seo ispred kompa pali komp, kad odeš ode u sleep etc.

No, u skladu sa svim tim, da se prisetimo jednog sjajnog the onion priloga - http://www.theonion.com/video/apple-introduces-revolutionary-new-laptop-with-no,14299/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...