Jump to content

The Elder Scrolls V: Skyrim


voodoo_

Recommended Posts

ne zezam te, vec poodavno kada se kaze multiplayer misli se na kompetitivno igranje izmedju vise igraca u jednom od 15 (lupam da ih ne nabrajam sad sve) modova a ne co-op sa zajednickim prelazenjem misija koji je malo mrdnuo od svog pocetka... 

 

a izmedju ostalog ima multiplayer igara bez co-opa... co-op je poslednjih godina standard za konzolaske igre a mi nismo takav forum [:p]

 

Nisamo takav forum naravno :D

 

Razumem da misliš na kolokvijalnu upotrebu reči multiplejer i ima to smisla, ali multiplejer u svojoj osnovni je igra koju može da igra dvoje ili više ljudi istovremeno, u bilo kom obliku, to je definicija multija, a sad šta neko podrazumeva/misli kad se kaže multi, to je druga stvar.

Edited by Савовски

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

pa da ako podrazumevas splitscreen i to je izvrstan multiplayer, ako gledamo danashnjicu poprilicno su u galvama velike vecina igraca razdvojene stvari kada se kratko kaze multi i coop :) 

 

Nije. Najbolji RPG je nažalost Fallout 2.

 

 

ovaj kvote ne treba ostati nezapazen! 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


 

Nije. Najbolji RPG je nažalost Fallout 2.

A i trebalo je da skineš "The.Elder.Scrolls.V.Skyrim.Legendary.Edition-WaLMaRT" pošto je to verzija sa svim dodacima i high-resolution texture pack-om.

 

Po kom osnovu Fallout 2 ?

Skyrim se 100 posto duze vreme nece skidati sa top listi samo ako nastave sa DLC ovima .

Jedini,po meni,ozbiljan RPG posle serijala BG . Ne racunam Enhanced Edition.

Edited by djape_sedmica

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

 

Po kom osnovu Fallout 2 ?

Skyrim se 100 posto duze vreme nece skidati sa top listi samo ako nastave sa DLC ovima .

Jedini,po meni,ozbiljan RPG posle serijala BG . Ne racunam Enhanced Edition.

Ozbiljan RPG ? Solidan je(bacio preko 100h) ali nista posebno. Ne zasluzuje reinstall ,prije bih bacio Gothic 3 nego skyrim [roflmao]

 

Zavrsili su sa DLC dodacima,presli si na drugi projekat.

Link to comment
Share on other sites

Po kom osnovu Fallout 2 ?

Skyrim se 100 posto duze vreme nece skidati sa top listi samo ako nastave sa DLC ovima .

Jedini,po meni,ozbiljan RPG posle serijala BG . Ne racunam Enhanced Edition.

Po osnovu što u FO2 imaš najšire rol-plejovanje od svih CRPG-ova meni poznatih, i naspram čega je Baldur's Gate linearna avantura.

Zvaničnih DLC-ova za Skyrim više neće biti, http://www.ign.com/articles/2013/04/15/no-further-skyrim-dlc-planned-team-moving-on

Link to comment
Share on other sites

Jebiga malo sam izasao iz tokova ////

 

Elem ne pljujem Fallout presao sam ga naravno,sve sem trojke,samo se najiskrenije nadam naletu starog dobrog talasa

 

Bioverovih i Blek Ajlovih serijala , samo malo modernizovanih tipa Project Eternity .

 

Skajrim i Dragon Age mi nekako najvise lice na modernu varijantu BG .

 

Dragon Age po svemu , Skyrim po atmosferi .

 

Inace sloboda RPG ovanja u Fallout 2 i BG 2 je meni ista  [ok]

Edited by djape_sedmica

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

...Skyrim je light varijanta Obliviona...

... koji je light varijanta Morrowinda.

@djape_sedmica: prvo sam mislio da ti kažem da odjebeš, u fazonu, what are you, like, tlinaest godinica, a onda sam pogledao u profilu da imaš 26. Jebiga, u tom slučaju, neki weird respect za taj vigor i entuzijazam koji pokazuješ. Naročito s obzirom na činjenicu da si sigurno stigao da odigraš i Morrowind i Oblivion, čudi me da ti je ovo tako dobro - opet, ajde da imaš 15 godina, pa da te razumem u potpunosti.

Evo, ja pokušavam da igram, ipak je to nastavak igara koje sam voleo, ali nešto nedostaje, sve je nekako uprošćeno, vanilizovano. I sam sistem levelovanja lika mi sad ide na kurac, iako sam ga nekad tako vatreno branio kao nešto najrealnije, tj. najbliže načinu na koje ljudi u rl postaju veštiji i iskusniji u nečemu - šta sad ja koji moj levelujem destruction spells kako bih ih izmesterovao, a masterovanjem ću, praktično, prestati da ih koristim i preći na nešto drugo, da bih nastavio da se levelujem... I opet nema unarmored skila, wtf?

Mislim, ne kažem ja da je samo igra kriva, ne kažem da je loša, ali je definitivno uprošćena, tu nema rasprave, a meni to smeta. Mada, što sam stariji, sve mi više toga smeta, ponekad se osetim kao deka Simpson kao ovako kukam oko svega, i kako je sve, pa i ja sam, bilo bolje kad sam bio mlađi... Igraću ga još malo, daću mu još 10-15 sati fore da me imerzuje, što će, prema vremenu koje mogu da izdvojim za gaming dnevno biti oko 7-10 dana i to ne u kontinuitetu, pa ćemo videti.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

... koji je light varijanta Morrowinda.

@djape_sedmica: prvo sam mislio da ti kažem da odjebeš, u fazonu, what are you, like, tlinaest godinica, a onda sam pogledao u profilu da imaš 26. Jebiga, u tom slučaju, neki weird respect za taj vigor i entuzijazam koji pokazuješ. Naročito s obzirom na činjenicu da si sigurno stigao da odigraš i Morrowind i Oblivion, čudi me da ti je ovo tako dobro - opet, ajde da imaš 15 godina, pa da te razumem u potpunosti.

Evo, ja pokušavam da igram, ipak je to nastavak igara koje sam voleo, ali nešto nedostaje, sve je nekako uprošćeno, vanilizovano. I sam sistem levelovanja lika mi sad ide na kurac, iako sam ga nekad tako vatreno branio kao nešto najrealnije, tj. najbliže načinu na koje ljudi u rl postaju veštiji i iskusniji u nečemu - šta sad ja koji moj levelujem destruction spells kako bih ih izmesterovao, a masterovanjem ću, praktično, prestati da ih koristim i preći na nešto drugo, da bih nastavio da se levelujem... I opet nema unarmored skila, wtf?

Mislim, ne kažem ja da je samo igra kriva, ne kažem da je loša, ali je definitivno uprošćena, tu nema rasprave, a meni to smeta. Mada, što sam stariji, sve mi više toga smeta, ponekad se osetim kao deka Simpson kao ovako kukam oko svega, i kako je sve, pa i ja sam, bilo bolje kad sam bio mlađi... Igraću ga još malo, daću mu još 10-15 sati fore da me imerzuje, što će, prema vremenu koje mogu da izdvojim za gaming dnevno biti oko 7-10 dana i to ne u kontinuitetu, pa ćemo videti.

 

 

Gle Milance :

 

Nemoj me podcenjivati imam ja dovoljno ikustva  [:)]

Nebitno mi je kakva je igra , nebitan mi je zanr , najbitnije od svega mi je atmosfera . Sistem levelovanja mene preterano ne zanima.

Jebiga ja prosto ne obracam paznju na takve stvari . Evo ti npr : Icewind Dale .Graika sranje ,sistem levelovanja najprostiji moguci , atmosfera savrsena.

 

Evo navescu ti jedan primer cime oni prave atmosferu . Znaci jedan od milion .

 

Imas sad animaciju borbe,koja je ocajna.Svaki lik ima dve animacije udarca sa svakim oruzijem iz 6 uglova.Na prvi pogled sranje.

Ali,kad pogodis protivnika cuje se savrsen zvuk seciva koje prolazi kros meso,Kad promasis protivnika cuje se udarac maca ili malja na drugi metal(stit ili oklop) ili sta vec.

Po tim njihovim savrsenim prelepim zvukovima oni ti docaraju celokupnu atmosferu bitke.Dovoljno je da imas samo malo maste ona uradi sve ostalo.

 

Baldur's Gate 2

 

Npr ulazak u nem pojma recimo Slums.Poslusaj zvuk.Imas u jednom trenutku kravu,pa onda imas lavez psa.Ali pazi sve na drugacijoj frekvenciji.Pa onda imas nekog lika koji se nesto prodere a sve vreme imas pijacni zamor u pozadini.Savrseno.Masta ti sve ostalo odradi.Jebes mi sve te igre imaju toliko dobru atmosferu da bi mogao i tacno da pretpostavim i kako mirise okolina kroz koju se kreces.

 

Witcher

 

Fokusiraj se na trenutak kada sedas pored vatre da meditiras posle neke teze bitke.Skontaj kako on seda pored vatre.Njegovi pokreti,pogled.Matori u tom trenutku dok se to desava ja sa druge strane monitora mogu tacno da osetim koliko ta vatra tom coveku u tom trenutku znaci i koliko je topla.Detalji su bitni.

 

Skajrim

 

Brate imas zivot.Ne znam za tebe ali ja u Skajrimu svako jutro ustajem u 8 , doruckujem , izlazim napolje.Ako taj dan cistim okolinu dolazim gajbi oko 5 da odradim Blacksmithing.Odradjujem shop , vracam se gajbi , PRESVLACIM SE  u neki casual outfit , veceram,odlazim u tavernu na pivo , vracam se oko 11 , 12 nocu . Lezem da spavam . Npr svaki "Turdas (Thursday)" idem u lov na divljac zbog koze .Odredim 2 dana u nedelji za kvestove (sad su mi Loredas (Saturday) Sundas (Sunday)) tad radim kvestove.

UVEK nosim sa sobom hranu .

UVEK nosim sa sobom cirku.

Jer jebiga imam mogucnost da igram neciji zivot.

Level sistem je sjajan , imam dual wield , imam light armor .Ostalo mi je nebitno.Ukomponovacu ono sto mi se svidi,mada otrilike uvek znam sta igram a to je Ranger,Hunter,...u mom slucaju u skajrimu (One handed,Light Armor,Sneak,Archery,Smithing da imam neki zanat i malo Destruction i Rest cisto da razbijem monotoniju)

Verovao ili ne ja sam u stanju da idem peske(i to WALK ne RUN)  u Skajrimu od grada do grada samo zbog atmosfere.U stanju sam da se penjem na Hrothgar peske(takodje WALK) i pored svake klesanice da izblejim par minuta cisto zbog atmosfere .

U stanju sam da se 300 puta vracam po ostatak loota u istu tamnicu.

U stanju sam da reload radim ako na bosu ne dobijem KILL ANIMATION.

Jebiga igras nekog , stavljas se u njegovu kozu u potunosti [:D] Kad igram Skajrim osecam se kao da prolazim kroz 13 tog Ratnika.

 

Mozda zvucim fanaticno ali jbg .. Atmosfera cini cudo .

 

U Oblivionu su mi mnogo ruzna lica i to mi jako smeta . Imam ustisak da se krecem medju cudnim ljudima.

U Morovindu mi se ne svidja zvuk(smatram da nije dovoljno epski) i magije izgledaju glupavo kad ih bacas.

 

Naravno to su samo moje zamerke.Postvanje fanovima [:)]

Edited by djape_sedmica

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...