Jump to content

Najbrži supercomputer od sada u Kini


Trooper

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da ne trolujem samo,evo zbog dulia cu uzeti primer sa automobilima

dakle sad imamo auto koji trosi duplo manje, i pri tom je efikasnost motora duplo veca u odnosu na ranije automobile, to se zove kurchenje ili napredak?

niko ne trdi da je ovaj superkompjuter neka revolucija, ali je daleko od toga da je samo sa merenje kare. Po vasoj logici svi superkompjuteri od 2004 pa na vamo su superkurchenje. Svaki od njih je pomerao granice za duplo u odnosu na predhodnika.

Dakle vasa tvrdnja da je ovo samo kurchenje se bazira samo na tome da ne mozete da zamislite nacin da se uposli ovolika snaga.

This video contains content from Jimmy Kimmel Live, who has decided to block it in your country.

[23:47] <manager-> jao dete jao dete :D

chickenonaraft.kom

Link to comment
Share on other sites

niko ne trdi da je ovaj superkompjuter neka revolucija, ali je daleko od toga da je samo sa merenje kare. Po vasoj logici svi superkompjuteri od 2004 pa na vamo su superkurchenje. Svaki od njih je pomerao granice za duplo u odnosu na predhodnika.

I ne samo po snazi, recimo ovaj kineski, ako su podaci s neta tačni, ima pedesetak procenata bolji odnos performance per watt od prethodnog najjačeg Cray-a, što nikako nije ono "uzećemo dva nečega što troši dva litra i biće duplo jače!"

Link to comment
Share on other sites

Ne navodi vodu na svoju vodenicu, bez srama si. Napustio sam diskusiju jer se jedini voodoo_ javio sa nekim argumentima, dok si ti bio najgori troll kroz celu diskusiju.

Gde tacno je iko od nas "sto govorimo o kurcu" rekao da taj racunar , Tianhe-1A, nema svrhu ili da nece da se koristi za nesto ili kako si ti sad izvrnuo na kraju "nema potrebe za njim", a ? Da te cujem bre!!!

Nisi vredan dalje diskusije ako nastavis da izvrces reci i trollujes.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

ovaj a vi niste pratili bas te vesti o superkompjuterima ? ja jesam nekada davno, dok sam kupovao sve IT casopise i pratio pomalo koliko sam mogao :) sasvim je normalno da se svake godine (ili vise puta godisnje) pomera neka granica u okvirima superkompjutera... i svaki put se to bombasticno najavljuje... ne razumem zasto bi se bilo ko trzao toliko na ovu vest... i da, svaki je epohalan, moramo samo uzeti u obzir da vreme u IT svetu u odnosu na RL tece mnogo mnogo brze :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Pekar

Tvoj prvi post:

"Bleh, nikakva korist inace bi vec grabili napred u tehnologiji velikim koracima da ti racunari sluze nekoj svrsi tj. samo su brzi od prosle generacije super racunara. Oni i dalje imaju istu svrhu a ako prosli racunari nisu doneli nista OMFG i da je proboj u nauci, zasto bi pravljenje neceg sto radi samo 20% brze od prethodnog bilo vredno pomena. Nacionalni e-penis. Nista vise."

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Vazi.

1) Da je prenaduvana.

- Sve je baceno u neke smesne proporcije, kao da je to prvi put da su spajanjem CPU i GPU jedinica postigli brzinu vrednu pomena. Tianhe-1 preteca ovog je bio malo sporiji da bi uzeo prvo mesto a isto je bio kombo build.

2) Da je fokus vesti pomeren sa onoga sto je vest.

- Naslov je da je Kina postala vodeca u trci super racunara dok je vest da je Tianhe-1A super racunar napravljen od strane Nvidie dok je preteca Tianhe-1 bio ATI GPU racunar. Ili da je brzina postignuta delom i pomocu novog Arch switcha, umesto InfiniBand-a koji je koriscen u Tiahne - 1.

Ima jos neki ali izvode se iz ova dva. Zato sam i rekao da je sama vest kao vest merenje ponosa. Fokus nije na onome sto je vest, vec na tome ko ima najbrzi racunar. I koja firma ga je sastavila, u drugom planu.

Tebi je dosadno, tamo gde si sad trenutno, jel tako?

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Vest je prenaduvana samo u tvojoj glavi. Cinjenica da je ovo najbrzi racunar na svetu je dovoljna za ovaj deo foruma. Nauka forum se bavi naukom i tehnologijom, a ne advertajzingom. Sta ces da uradis kada Dule sledece ili one tamo godine postavi vest da je izgradjen najveci teleskop na svetu? Hoces da pricas o prenapumpanosti ili o telesokopu ili ces da dodjes i da kazes, sta ce nam teleskop koji ima socivo 5 metara kad je i onaj sa 4,5 metara radio posao?

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Easy there big boy!!!!

Odakle sad to? Sad si okrenuo da sam svojim postom hteo da kazem kako ova vest nije za "Nauka" podforum. A nisam. Mozda u tvojoj glavi, ako vec idemo tim putem, kojim se cesto ide. Najblize tome, je mozda da sam negodovao sto se vesti daje toliki znacaj, sto jeste istina ali to je miljama daleko od toga da sam na bilo koji nacin dejstvovao protiv kacenja vesti ili diskutovanja o istoj. I znas sta? Sad razumem, kad kazu "Bole deda", odakle im to. Jesi bre penzos najgori.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Easy there big boy!!!!

Odakle sad to? Sad si okrenuo da sam svojim postom hteo da kazem kako ova vest nije za "Nauka" podforum. A nisam. Mozda u tvojoj glavi, ako vec idemo tim putem, kojim se cesto ide. Najblize tome, je mozda da sam negodovao sto se vesti daje toliki znacaj, sto jeste istina ali to je miljama daleko od toga da sam na bilo koji nacin dejstvovao protiv kacenja vesti ili diskutovanja o istoj. I znas sta? Sad razumem, kad kazu "Bole deda", odakle im to. Jesi bre penzos najgori.

a da ne pominjemo to sto je analogija sa teleskopom u najmanju ruku losa :D

The thing's hollow — it goes on forever — and — oh my God — it's full of stars!

Link to comment
Share on other sites

To je pejo bila zamka, mislio je da cu kao mladi majmun da zagrizem, ali kalio me internet vec neko vreme :D

A i sto da brisemo, jeste diskusija prevazisla okvire vesti ali ako se vodis tom logikom onda bi svaka tema sa nekom vescu imala 4 komentara i to je to. Ovako bar dodajemo flavor :)

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...