Jump to content

DOTA 2 - slobodna diskusija


Pr0toSS

Recommended Posts

Podseca malo na lol iskreno. Sto se grafike tice

hud ? meni se hud bas svidja , cisto i pregledno ne kao hon i ne daj boze lol uzhasi

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

hud ? meni se hud bas svidja , cisto i pregledno ne kao hon i ne daj boze lol uzhasi

Erm - ne znam sta ti je kod LoL hud-a nepregledno i uzasavajuce?

EDIT:

Moj licni utisak je da su uzeli najbolje od LoLa, HoNa i DotAe i napravili finu igru. Boje su mi na mapi malo isprane, lici mi na impresionisticku sliku ergo - to zeleno, to je trava ali znas da je trava samo jer ocekujes da tu bude trava - inace bi moglo da bude i coja na stolu za bilijar po izgledu. Nadam se da me razumete sta zelim reci. S druge strane to ima svoju prednost, a to je da ti teren i boje ne oduzimaju previse paznje nego mozes da se skocentrises na bacene spell-ove i dogadjaje. Neki heroji su prelepo odradjeni, a neki izgledaju kao da su sastavljeni od plastelina (Earthshaker WTF?). I naravno :tf: da ne propustim - dosla Ashe u DotA-u 2 i postala novi Drow Ranger :P

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

Erm - ne znam sta ti je kod LoL hud-a nepregledno i uzasavajuce?

EDIT:

Moj licni utisak je da su uzeli najbolje od LoLa, HoNa i DotAe i napravili finu igru. Boje su mi na mapi malo isprane, lici mi na impresionisticku sliku ergo - to zeleno, to je trava ali znas da je trava samo jer ocekujes da tu bude trava - inace bi moglo da bude i coja na stolu za bilijar po izgledu. Nadam se da me razumete sta zelim reci. S druge strane to ima svoju prednost, a to je da ti teren i boje ne oduzimaju previse paznje nego mozes da se skocentrises na bacene spell-ove i dogadjaje. Neki heroji su prelepo odradjeni, a neki izgledaju kao da su sastavljeni od plastelina (Earthshaker WTF?). I naravno :tf: da ne propustim - dosla Ashe u DotA-u 2 i postala novi Drow Ranger :P

sve ? prenatrpano , sitna slova i sharenilo , da ne govorim mali slotovi za iteme koji su ono bas minijaturni ... traljavo odradjen sistem kada gledas druge likove ( koje iteme imaju spelove itd ). Ovaj hud je mnogo kvalitetniji.

Moja najveca zamerka trenutno je sto izgleda previse kao dota... mislim ne smeta mi da bude jedan deo isti kao dota al nadam se da ce da ubace par mapa i neke nove modove i originalne heroje

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

sve ? prenatrpano , sitna slova i sharenilo , da ne govorim mali slotovi za iteme koji su ono bas minijaturni ... traljavo odradjen sistem kada gledas druge likove ( koje iteme imaju spelove itd ). Ovaj hud je mnogo kvalitetniji.

Moja najveca zamerka trenutno je sto izgleda previse kao dota... mislim ne smeta mi da bude jedan deo isti kao dota al nadam se da ce da ubace par mapa i neke nove modove i originalne heroje

Pa ideja je bila da bude kopi pejst dote sa novom platformom i engineom, ako ocekujes nesto drugo onda slobodno odustani. Heroji ce dolaziti isto kao i u doti sa novim patchevima/updateima. Ono sto igraci dote najvise cene je balans. 2/3 imba heroja mogu da ga pomere i novi se balansiraju tokom vise verzija tako da cisto sumnjam (i drago mi je zbog toga) da ce biti nekih radikalnih promena.

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

Pa ideja je bila da bude kopi pejst dote sa novom platformom i engineom, ako ocekujes nesto drugo onda slobodno odustani. Heroji ce dolaziti isto kao i u doti sa novim patchevima/updateima. Ono sto igraci dote najvise cene je balans. 2/3 imba heroja mogu da ga pomere i novi se balansiraju tokom vise verzija tako da cisto sumnjam (i drago mi je zbog toga) da ce biti nekih radikalnih promena.

pa ideja je tupava ondak , igrao sam dotu i hon dovoljno dugo da mi se povraca vise od istih ... bar lol radi nesta drugo ( dominion izgleda kul ). igrati jednu partiju po sat vremena i od toga provesti vecinu vremena farmujuci ... mogli su bar da ubace neki mod za ljude koji nece da farmuju ko nenormalni 45 minuta da bi 15 minuta imao fajt sa protivnikom. Tako da ono , nemam ja nista protiv da ima mapa koja je copy paste sa dote , al zasto ne bi bilo jos mapa za brze partije a ne izdrkavanje po standardnoj dota mapi. Osim ako to standardnim dota igracima smeta IT MUST BE PURE sindrom idiotizma :)

nemam sta da odustanem , valjda ce da bude f2p pa cu da probam

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Fixed

Fanboyism talking eh?

LoL: Health iznad heroja izdeljen na kockice, svaka kockica 100hp.

HoN: Spell-ovi imaju kruzice pored, svaki kruzic oznacava jedan nivo spell-a.

Fixed.

sve ? prenatrpano , sitna slova i sharenilo , da ne govorim mali slotovi za iteme koji su ono bas minijaturni ... traljavo odradjen sistem kada gledas druge likove ( koje iteme imaju spelove itd ). Ovaj hud je mnogo kvalitetniji.

Moja najveca zamerka trenutno je sto izgleda previse kao dota... mislim ne smeta mi da bude jedan deo isti kao dota al nadam se da ce da ubace par mapa i neke nove modove i originalne heroje

Hm... to je tvoje licno misljenje - posto meni niti je minijaturan hud (koji inace moze da se scale-uje) niti je saren niti je prenatrpan. Cinjenica da mozes da vidis iteme drugog heroja bez da de-select-ujes svog je samo prednost. Ono sto meni smeta je bagovanje prikaza u smislu da ti ne pokazuje realni nivo saveznickog heroja koji je obelezen dokle god ga ne "osvetlis" tako sto ces ga videti na svom glavnom ekranu.

Link to comment
Share on other sites

pa ideja je tupava ondak , igrao sam dotu i hon dovoljno dugo da mi se povraca vise od istih ... bar lol radi nesta drugo ( dominion izgleda kul ). igrati jednu partiju po sat vremena i od toga provesti vecinu vremena farmujuci ... mogli su bar da ubace neki mod za ljude koji nece da farmuju ko nenormalni 45 minuta da bi 15 minuta imao fajt sa protivnikom. Tako da ono , nemam ja nista protiv da ima mapa koja je copy paste sa dote , al zasto ne bi bilo jos mapa za brze partije a ne izdrkavanje po standardnoj dota mapi. Osim ako to standardnim dota igracima smeta IT MUST BE PURE sindrom idiotizma :)

nemam sta da odustanem , valjda ce da bude f2p pa cu da probam

ako sam dobro skapirao,ti pokusavas da kazes da ce na osnovu ovoga sto si video sad na gamescom-u igra biti uvek ovakva? 45min farm i 15min fajt? pa covece,ovi ljudi su profesionalci...da ne igras pub nego klanski/timski 5v5 dotu, isto bi ti se dosta razlikovalo od standardnog game-a...A i da zanemarimo da su profi,ipak se igra za milion dolara (koliko dobija pobednik) i naravno da ce da igraju na sigurno,niko nece da isprobava nove taktike (push,gank itd). U svakom slucaju,kao sto sam uvek govorio, poenta Dote nikada nije bila sjajna grafika i tako te "sitnice" vec druzenje (bilo sa 4 drugara iz tima ili sa 4 random igraca), timski duh,zelja i snalazljivost u rusenju protivnicke baze itd...Neki ljudi to ne kapiraju,zbog njih je i napravljena ovaj nova Dota,jerbo money makes the world go around :)...nama koji pak razumemo poentu i nikada nismo ni spominjali grafiku Dote (niti razmisljali da zamenimo svoju omiljenu igru nekom kopijom koja vise bljesti) dobra je bila i ova stara, sada se samo treba navici na novu grafiku,modele heroja i animacije,inace sve ce sve biti kao i pre, jer Dota je Dota kako god ona izgledala... na kraju da napomenem da je Beta verzija,da ce igra izaci tek kroz nekih pola godine (ako ne i vise,nadam se da ne) tako da ce biti mnogo izmena,ne treba trcati pred rudu.

ps. tebi licno preporucjem WoW ako nisi probao, tu mozes da igras koliko god hoces, mozes u svakom trenutku da prestanes (osim ako se ne navuces pa da sedis po 12h dnevno) a i uvek ces moci da vidis nesto novo i da ti se ne povraca od istog :)

srešćemo se mi u jednoj mračnoj ulici...

Link to comment
Share on other sites

Hoces ozbiljno to da navedes kao stvari uzete iz lola i hona? 17 pixela sve zajedno? Da krenem da nabrajam sta je sve iz dote uzeto za hon i lol trebalo bi mi 3 dana i 4 tastature... sigh

UI je skroz ok, sve sto ti treba je tu i ne ometa igru ni malo, minimalizam ftw.

Druze zasto je menjanje teza sveprisutno u tvojim postovima? Je l' to novi nacin argumentacije ili jednostavno ne umes drugacije?

Prvo - to su dve stvari koje sam naveo gledajuci sveukupno 10 minuta partije MS vs MYM i toliko sam mogao da primetim, sto znaci da lista sve samo nije konacna. Ajde molim te mi navedi sta je sve uzeto iz Dote za LoL i HoN, procitacu ja - strpljiv sam, pa da onda ja tebi navedem igre i modove od kojih je to uzela DotA? Ovo je samo primer koliko si namerno promasio poentu i tonalitet mog posta. Ja ti kazem uzeto je najbolje (u smislu to je bolje u tim igrama nego sto je bilo u doti ajmo copy/paste - sto je OPRAVDANO i NORMALNO i UOBICAJENO) i ja to navedem kao cinjenicu. Ti to osporis (fixed?!), ja ti dam konkretna dva primera - i ti krenes u pricu kako bi ti trebalo ne znam ni ja sta od resursa da ti meni navedes sta su LoL i HoN uzeli od DotA-e?

WHAT WHICH DICK SRSLY?

Ja dajem svoje MISLJENJE - BEZ prizvuka osude, a ti branis "svoje" cedo kao da mu pretim kamom i klanjem? Da li si ti normalan?

Link to comment
Share on other sites

Moj licni utisak je da su uzeli najbolje od LoLa, HoNa Team Fortress-a i DotAe i napravili finu igru.

PROPER FIX.

Ne znam shto li sam se nadao da tje grafichki da izgleda na Dotu a ne na TF/LoL. Dok TF-u stoji taj kartunish fanfare vajb jer im je to ceo zoun - u kompetitvnoj igri nema mesta takvom dizajnu jednostavno. Mislim ima, al tje okupiti iste igrache kao u LoL.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Druze zasto je menjanje teza sveprisutno u tvojim postovima? Je l' to novi nacin argumentacije ili jednostavno ne umes drugacije?

Prvo - to su dve stvari koje sam naveo gledajuci sveukupno 10 minuta partije MS vs MYM i toliko sam mogao da primetim, sto znaci da lista sve samo nije konacna. Ajde molim te mi navedi sta je sve uzeto iz Dote za LoL i HoN, procitacu ja - strpljiv sam, pa da onda ja tebi navedem igre i modove od kojih je to uzela DotA? Ovo je samo primer koliko si namerno promasio poentu i tonalitet mog posta. Ja ti kazem uzeto je najbolje (u smislu to je bolje u tim igrama nego sto je bilo u doti ajmo copy/paste - sto je OPRAVDANO i NORMALNO i UOBICAJENO) i ja to navedem kao cinjenicu. Ti to osporis (fixed?!), ja ti dam konkretna dva primera - i ti krenes u pricu kako bi ti trebalo ne znam ni ja sta od resursa da ti meni navedes sta su LoL i HoN uzeli od DotA-e?

WHAT WHICH DICK SRSLY?

Ja dajem svoje MISLJENJE - BEZ prizvuka osude, a ti branis "svoje" cedo kao da mu pretim kamom i klanjem? Da li si ti normalan?

Kakva zamena teza bre, vidim da su tebi rasprave na internetu glavna zabava u zivotu pa krenes da objasnjavas neke gluposti samo da bi ispao pametan i pobedio u nepostojecoj raspravi. Naravno da cu da branim "svoje cedo" kad je to igra koju je icefrog i ceo visemilionski community gradio skoro 7 godina.

Dota2 je 1:1 klon dote zato me malo pogodio tvoj post "uzeli su najbolje iz hona, lola i dote" jer nisu apsolutno nista uzeli iz tih kopija. To fixed je bio moj propali pokusaj da budem duhovit ali naravno da sam trebao da znam da ce internet konani da krenu u smaranje...

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

Kakva zamena teza bre, vidim da su tebi rasprave na internetu glavna zabava u zivotu pa krenes da objasnjavas neke gluposti samo da bi ispao pametan i pobedio u nepostojecoj raspravi. Naravno da cu da branim "svoje cedo" kad je to igra koju je icefrog i ceo visemilionski community gradio skoro 7 godina.

Dota2 je 1:1 klon dote zato me malo pogodio tvoj post "uzeli su najbolje iz hona, lola i dote" jer nisu apsolutno nista uzeli iz tih kopija. To fixed je bio moj propali pokusaj da budem duhovit ali naravno da sam trebao da znam da ce internet konani da krenu u smaranje...

Znaci HUD je kopija dote, spell nivo prikaz je kopija dote, health nivo iznad heroja je kopija dote... sve je 1:1? Sjajan si decko, malo poremecen - ali svaka ti cast. Ipak si ako nista drugo istrajan u svojoj nenormalnosti.

Ja nisam usao u raspravu prvi - izneo sam svoje misljenje koje je samo to MISLJENJE. TI si taj koji je to doziveo kao NAPAD na svoju licnost, ko da je tebi nesto licno receno i kao da si ti licno ugrozen. A da ne spominjem da ne dajes argumente nego vredjas, sto znaci da pored toga sto si fanboy ti si i kreten.

Poz

Link to comment
Share on other sites

Hoces ozbiljno to da navedes kao stvari uzete iz lola i hona? 17 pixela sve zajedno? Da krenem da nabrajam sta je sve iz dote uzeto za hon i lol trebalo bi mi 3 dana i 4 tastature... sigh

UI je skroz ok, sve sto ti treba je tu i ne ometa igru ni malo, minimalizam ftw.

Pa sta ako je uzeto ? Da se ne osecas uvredjenim zbog toga ? I treba da uzimaju dobre stvari jedni od drugih , zato sam se ja i razocarao jer DOTA sto se tice mehanike = dota od pre skoro deset godina.

Cisto da ponovim , voleo bi da vidim ovakvu dotu i protiv ovakve dote nemam nista , medjutim kada se logujem u dota 2 hocu da imam opciju da igram i neke druge mape i nove heroje na tim drugim mapama ... tako da dota 2 bude nesto vise od jedne mape i 10 godina starih heroja sa samo novom grafikom. Ne vidim zasto bi se bilo ko bunio da ima vise mapa u doti itd.

PRvenstveno mislim na brze mape , mene ubija u pojam sat vremena da igram partiju. Tako da skrate u nekom novom modu i na novoj mapi sve to na nekih 15 do 20 minuta i bilo bi super. Iskreno se nadam da ce nesto tog tipa uraditi.

Inace sve ostalo sto sam video mi se dopada. HUD i grafika i dizajn jedinica.

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Znaci HUD je kopija dote, spell nivo prikaz je kopija dote, health nivo iznad heroja je kopija dote... sve je 1:1? Sjajan si decko, malo poremecen - ali svaka ti cast. Ipak si ako nista drugo istrajan u svojoj nenormalnosti.

Ja nisam usao u raspravu prvi - izneo sam svoje misljenje koje je samo to MISLJENJE. TI si taj koji je to doziveo kao NAPAD na svoju licnost, ko da je tebi nesto licno receno i kao da si ti licno ugrozen. A da ne spominjem da ne dajes argumente nego vredjas, sto znaci da pored toga sto si fanboy ti si i kreten.

Poz

Ja vredjam? Procitaj malo nase postove. Mogao bi makar malo da se kontrolises i pricas normalno, ono zbog sebe i svog vaspitanja ako ne zbog ostalih. A psovke mozes samo licno da mi uputis dok me gledas u lice pa cemo se raspraviti, zvati nekog kretenom na internetu je em nepotrebno em beskorisno.

Spellovi su kopirani iz dote uz malo ispeglanjii i sjajniji izgled zbog novog enginea. Drugo hud je novi zato sto je igra nova, bilo bi malo retardirano da su kopirali w3 UI zar ne? Ti si izrekao svoje misljenje a ustvari niti si mislio niti imas ikakve argumente samo mlatis bzvz. Ne znam zasto se tripujes da mene nesto posebno dotice sve ovo, lol i hon su govna od igrica koje nikad nece moci da budu na nivou dote 1/2 i to je cinjenica, nista sto ja, ti ili ostatak interneta kaze to nece promeniti, ja sam samo izrekao svoj stav i branim ga (zato forumi i sluze jelte?).

legen... wait for it.

Link to comment
Share on other sites

u kompetitvnoj igri nema mesta takvom dizajnu jednostavno.

i iste igrače kao u wow-u i warcraftu, totalno nekompetitivnim igrama kao što ceo svet zna.

takođe, taj lol je zvanična igra u intel extreme ligi i na wcg-u. takođe, taj lol igra preko 15 miliona ljudi, što je jebena definicija kompetitivnosti.

šta znači "iste igrače"? pro igrači su pro igrači. eno ga chu strimuje lol ko lud i pravi tutoriale sa svakim herojem. on je beše jedan od najboljih u hon-u. i ništa ga ne sprečava da igra obe igre, kako to objašnjavaš?

nema veze grafički dizajn igre sa kompetitivnošću, prestanite zavaravati sebe, dok gameplay, balans, kompleksnost mehanike igre itd. imaju (inb4 hon i dota su kompleksniji od lola-a - da, pa šta? to ne znači da lol nije dovoljno kompleksan, nego samo da su ovi malčice više kompleksniji. i šah je kompleksniji od basketa pa to ne menja ništa, oba su do jaja).

to da li je nekome neka igra previše šarena i kartunolika je samo lična preferencija, pa ili pređeš preko toga ili ne.

isto važi za i hud itd. meni je npr. hud u lol-u isto prilično dobar, i ovaj ovde isto. oba su mi preglednija od hon-ovog npr., ali to je verovatno samo zato što sam sveukupno više igrao lol nego hon, jer nisam imao problema sa hon-ovim hud-om do pre recimo godinu dana, pa sam se odvikao, kapiram.

mislim, jebote, sasvim je ok što se nekima ovde ne sviđa lol i, očigledno, nova dota, svakom svoje, hvala bogu pa ima igara za svačiji ukus, al' tol'ko da pljujete sve okolo da biste digli svoje pulene od igara u svojim očima je borderline pathetic.

ovaj tingol je objasnio neke stvari,

to je cinjenica

stvarno ti ne savetujem da ovo pišeš, pošto se očigledno ne vodiš činjenicama nego emocijama. možda, ako skapiraš da je dobar broj nas igrao dotu i dday pre nego što si ti znao šta je kompjuter, i da volimo podjednako sve igre ovde pomenute i cenimo šta je svaka od njih donela novo na sto (dota najviše, arguably, i to je ok, no to ne menja ništa od ovoga što je barcas pričao), onda ćeš možda prestati da režiš kao pobesnela fanboi hijena.

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

Ja vredjam? Procitaj malo nase postove. Mogao bi makar malo da se kontrolises i pricas normalno, ono zbog sebe i svog vaspitanja ako ne zbog ostalih. A psovke mozes samo licno da mi uputis dok me gledas u lice pa cemo se raspraviti, zvati nekog kretenom na internetu je em nepotrebno em beskorisno.

Spellovi su kopirani iz dote uz malo ispeglanjii i sjajniji izgled zbog novog enginea. Drugo hud je novi zato sto je igra nova, bilo bi malo retardirano da su kopirali w3 UI zar ne? Ti si izrekao svoje misljenje a ustvari niti si mislio niti imas ikakve argumente samo mlatis bzvz. Ne znam zasto se tripujes da mene nesto posebno dotice sve ovo, lol i hon su govna od igrica koje nikad nece moci da budu na nivou dote 1/2 i to je cinjenica, nista sto ja, ti ili ostatak interneta kaze to nece promeniti, ja sam samo izrekao svoj stav i branim ga (zato forumi i sluze jelte?).

Vrlo sam kontrolisan - quid pro quo.

Da nastavim objasnjenje. Nisi dao nijednu cinjenicu nego si me nazvao internet konanom, poceo si da balavis o tome kako ja nemam pametnija posla (sto znaci da sam besposlen) i sl. Sve su ovo uvrede, ali od nekoga tvog kalibra nisam ni ocekivao vise. Ipak ti dodjes kao sjajna zabava sa svojim fanboy-sanjem ovde. Pored toga sto si nenormalan vrlo si simpatican.

Prikazivanje nivoa spellova - KLJUCNA REC PRIKAZIVANJE, KLJUCNA REC 2 NIVOA - je l' malo jasnije? je uzeto iz HoN-a. Oces da ti obojim kad sam ti vec nacrtao? Ili si uspeo da shvatis?

Jednostavno - mentalno si celendzovan.

Edited by BarcaS take 2
Link to comment
Share on other sites

eno ga chu strimuje lol ko lud i pravi tutoriale sa svakim herojem. on je beše jedan od najboljih u hon-u. i ništa ga ne sprečava da igra obe igre, kako to objašnjavaš?

Da ne bi pravili josh WoTov, pokushatju shto kratje:

Objashnjavam tome da 20.000chu-ova, 80.000 nubina, i 2.000 chuovih tata (koji brishu pod sa chu-om) - bolje od 15.000.000 nubina, 1 chu, i oko 2000 chu-alikeova. Chu nije preshao na LoL za dzabe, u HoNu je bio samo chlan pro tima - u LoLu je bog.

Ako ne naprave normalan matchmaking sistem, puca mi kurac da igram dotu i jedem tastaturu shto sam dobio 4 retarda. Verovatnoca da dobijem jednog (I to je jedno, shto ostavlja mesta za josh 3 retarda) od tih 'pro' 2000 igracha u 15m je 0.00013 u prevodu imatju 0.00013% partija u kojima netju da pojedem tastaturu. U HoN dobiti jednog od 'pro' 22.000 igrcha od 80.000 je 0.275% tako tu mi je barem skoro tretjina partija da mogu da igram ko chovek a ne da jedem tastaturu.

I nadao sam se da tje Dota2 ispraviti to, ovako mi izgleda da tje biti ista situacija ko u LoLu...dodushe pricham NAPAMET jer sve to reshava jedan dobar matchmaking sistem ili allstar kanal ili DIV liga (ili neka druga) tako zapravo ne vidim poentu u raspravi - niko od nas ne zna kako tje zapravo biti, svi pricham SBKBB - sto se mene tice boli me kurac kako izgleda igra ako mogu da igram pro partije bez jedenja tastature! :) Nije bitno ni chiji chiji klon ni dal je Icefrog retard ni ko je od koga shta pokupio - bitno je da budu dobre partije.

I dajte neku moderaciju na ovom topiku, split na Dota Vs Dota 2 Vs HoN Vs LoL - ovo bi ipak trebao da bude topic o Doti 2 a ne chiji tata ima vecu pishu :D

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...