Jump to content

Happy momenti


Recommended Posts

galagu deluxe sam peglao danima i nocima, predjes svih 100 nivoa, pa onda krenes opet. odem u skolu ili na spavanje, samo ugasim monitor, a igra pauzirana ceka da nastavim :)

kad sam video godinama kasnije kako se ljudi loze na warblade rekao sam ololo

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ovo je bila moja Galaga.

Moon Cresta

iN3ST.gif

BTW, ne znam da l je neko spomenuo, a greota je da se ne spomenu dve najbolje igre ikada:

Skool Daze Please sir, I cannot tell a lie!

OKwNz.jpg

i neprejebivi Mikie!

ggtFI.gif

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

omg master of magic! mene sramota vise da kacim, odem na amiga lemon i vidim da sam sve igrao :|

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam imao Amigu, već sam pravo sa C128 prešao na PC

Jel su uopšte postojale iole vredne igre koje su imale vajde od više memorije na C128? Glupi Commodore, samo da nisu izveli da kolor rezolucije imaju prepolovljeni broj pixela po horizontali zbog štekanja memorije, igre bi izgledale duplo bolje :(

Link to comment
Share on other sites

otisao sam na gugl i gledao liste platformi za amigu, posto me mrzi ponovo da cesljam kroz mozak sta sam hteo da postujem:) zato i ide po nekom abecednom redu verovatno:)

elem, pola ovoga je bilo, neke sam i sam stavljao, al dobro, nije da je neka steta...posto su platforme jedan od signature zanrova za amigu, ajmo:

alfredchicken.png

alfred chicken

prilicno straightforward platforma, ali ima svog smeka i to upravo zbog toga. sve je jasno, responsive i ostaje samo da uzmes i da se igras ko covek, pure fun. gotivio sam alfred chickena zato sto je klizio i bio mario-like jednostavan i responsive.

bckid.png

bc kid

isto jedna od "klizecih" platformi, lepa za igranje, ali meni je bila malo monotona. drugi su je hvalili, al meni je bila nekako mnogo horizontalna i ista, so to speak:)

brianlione.png

brian the lion

i jope jedna klizeca sa pojedinim vektormenskim resenjima za animaciju. prilicno gejasta, ali vrlo, vrlo igriva.

chuck rocka sam skoro video, pa cu da stavim nastavak

chuckrock2.png

chuch rock 2: son of chuck

ja sam prosto bio fasciniran kako su oni napravili nastavak koji je bolji u svakom pogledu od onakvog originala. mislio sam da je tako nesto nemoguce, al eto:) neverovatna igra, svi elementi su tu i na jako visokom nivou (ukljucujuci i velike kraljice).

donk.png

donk!

patak samuraj je bio prilicno gotivan za aga drugare, a mi ostali smo igrali nesto osakaceniju verziju. medjutim, jako dobra igra, ali mene nije nesto uhvatila. ako se dobro secam, bila je teska u pizdu materinu.

doodlebug.png

doodle bug

pricajte sta ocete (znam da em je nepopularna, em je ljudi ne gotive), ali doodle bug je meni sigurno top5 ako ne i top3 platformi u svemiru:) tako dobro odmereni filing tokom igranja, adekvatnost i utilitarnost audio-vizuelnih resenja, responsivnes kontrola sam vidjao jako, jako retko.

doofus.png

doofus

doofus je dobar i lijep i kvalitetan ali meni nije legao. nema kraljica ako se dobro secam, a pored ljepote i animacije, ne secam se da je pruzao nesto preterano nesvakidasnje.

lionheart.png

lionheart

ovo je vec kul:) lepa grafika, par gotivnih resenja (jahanje onog sranja, secenje lijana macem itd) i generalno solidan osjecaj.

toki.png

toki

dobro, toki je toki jebiga:) mada par nedostataka duguje svom previse olskul smeku, kao recimo osrednje izveden skok sa cudnom animacijom i malim lagom.

ugh.png

ugh!

meni je ovo savrseno iskoriscena jednostavna grafika. sve je jasno i funkcionalno, a i lijepo, a uz vrlo malo resursa. gejmplej je klasican diner dash fazon, samo sto je skroz gotivna fora, pa duze drzi od slicnih igara.

zool.png

zool

zool je do jaja kvalitetan, ali ja nikako nisam uspeo da prevazidjem sopstveno noobstvo i da se igram ko covek. jednostavno je prebrzo. serem, uspeo sam da se naviknem posle nekog vremena, al bas jedva.

zool2.png

zool 2

al ovo je vec bilo previse:) dvojka je ko kec na esidima i koksu odjednom. em je brzo, em je zvuk totalni esid lol, em igra ima i logicke probleme koji su isto istripovani, tako da sam ovde stigao ja mislim najmanje u odnosu na bilo koju drugu platformu:)

qwak.png

qwak

e, ovo je lepo resena igra:) sve je na mestu, cakum pakum, boje su gotivno uklopljene, zna se odmah sta je pozadina, sta je neprijatelj i tome slicno, igrivost na nivou...meni se barem jako svidela. klasicna "uradi nesto na jednom ekranu da bi otiso dalje" igrica.

tolko za sad, jos uvek placem za izgubljenim postom od pre par dana, al eto, nek bude ovako nesto alternativa:)

lol zaboravih

ruff_n_tumble_081.png

ruff'n'tumble

arguably najbolja platforma na a500. grafika, zvuk, muzika, animacija, tezina, oruzja su fenomenalni stvarno, jedino sto kvari utisak je nesto slabiji fps, al jebiga, mostu, cuprija i te stvari:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Blue max čoveče. Pratim topic da vidim dal će neko da se seti te genijalne igre, pošto sam ja znao da ima Blue i onda nisam znao šta je druga reč. A max mislim da mi čak nikad ni ne bi palo napamet.

Nazvana je po WW1 filmu o nemačkom pilotu iz 1966.

BlueMax_poster.jpg

A film je nazvan po najvišem vojnom odlikovanju tog doba

The%20Blue%20Max.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...