Jump to content

Wow talks #4


markotod91

Recommended Posts

evo i ovaj decko http://www.wowarmory.com/character-sheet.xml?r=Blackrock&n=Hoodrch ima pvp gear uglavnom, a igra ceo zivot na 3k ratingu... Problem je sto je oruzje toliko znacajan faktor kod melee klasa, evo ja nisam igrao 7 meseci pa sad kad sam usao u BG sa weaponom iz ToTc-a i onda naidjem na healera sa 30k hp i 1100 resi i bukvalno ga milujem.

I bukvalno razumem hejt prema PvE BiS warriorima jer dmg je retardiran http://warcraftmovies.com/movieview.php?id=154995

Можда је она седми разред.. али је друго полугодиште!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jednacina je jasna ... ako je neki spec Op radi i sa sivim itemima primer ele saman lock sp i sve sto ima cast bar manje vise to dalje znaci da full pvp gear na tim istim cikicama radi do 3k ratinga ako igras spec koji je trenutno retardiran kao nesto od gore pomenutih. Dacu jos bolji primer DK u sezoni 5 recimo radio je retardiran dmg i u full hateful setu sa weaponom iz kante za smece.

Redovno vidjam 5/5 furious castere na 2500+ mmru ili ratingu kako god. Nek mi neko linkuje wariora/ret paladina/dka koji nosi t1 wep i 5/5 furious i igra na 2500+ i ja cu da obrisem igricu i prestacu da je igram

Dalje receno dk na primer bez minimum hc bryn ili shadowmorna ne radi trenutno posto je dmg output ravan nuli , Ret i arms war rade donekle ako imaju par pve offsetova posto je pvp gear a pogotovo offsetovi stvarno jadan.

Poenta problema je da sve mellere sa full pvp gearom hileri outhealuju toliko trivijalno da je odavno prestalo da bude smesno, dok kasteri u istom ilvl pvp gearu ubiju nekog u 4 sekunde cc-a ili interupta na hileru i taj dmg niti je lako niti zabavno leciti.

Znaci sve u svemu da bi melle radio isti burst i pritisak kao kasteri mora da bude u full pve offsetu sa najboljim weponom u igri i trinketima dok kasteri mogu da se zajebavaju u sivim itemima iz kante i da rade apsolutno isti burst.

Rezimiracu:

Attack power crit pvp offsetovi su sranje - spellpower/haste itemi nisu sranje

Battlemaster melle trinketi su sranje - Spellcasterima ne treba trinket jer udaraju za 20k po defaultu

Melle Pvp t2 weapon je sranje sa attack powerom i smesnim dpsom i top dmgom a svaki melle spec zavisi od wep najvise - spellcasterima je svejedno dal nose t1 ili t2 weapon razlika je u 100 spel powera

Melle je nateran da igra sa low resi jer su pvp itemi govna iz kante za djubre - spell casteri mogu da igraju u full pvp giru i da 1 shotuju mete sa 900 resi jer ko ima vise od toga a igra melle spec nemoze da ubije nikoga za 2 dana igrice

Interrupts better than Kanye

Link to comment
Share on other sites

Mislim da ovim "hard core" PvP-erima tipa Killy, Capma itd smeta cinjenica da Blizz forsira igranje PvE-a da bi bio najbolji u PvP-ju (weaponi i trinketi iz pve su uglavnom BiS i za pvp). I donekle su u pravu... jer obrnuto ne vazi.

ovo je cela poenta rasprave stavljena u jednu recenicu

dakle da se vratimo na pocetak onda kada znamo cinjenice

meni je zao/popizdim kada vidim da je to tako i potpuno je istinito da postoje ljudi koji su sada prvi put u zivotu presli 2k rating (daleko od glad. cak) znaci uzeli su taj item i onda su napredivali mnogo vise nego sto su mogli ranije

zasto je to tako ? zato sto ja moram da odigram svaku partiju duplo bolje od coveka koji je lutovao item iz instance da bi pobedio

takodje to vazi i za offset iteme koji daju jednostavno 2x vise stra i arpa nego bilo koji honor item

ja znam kako je to jer igram arenu non stop i upucen sam u pricu i necu prihvatiti nikada misljenje ljudi koji jednostvano ne igraju aktivno arenu a kamoli ljudi koji mrze pvp i onda mi dodju i kazu mi kako je problem ustvari u meni a ne u tome sto se favoruzije pve item jer ce vise ljudi platiti pretplatu na igricu zato sto su plakali svaki put kada je neki pvp item u proslim sezona bio makar i iste jacine kao drop tamo

a izgleda su ljudi zaboravili koliki je uticaj kada neko pise o necemu na oficijalnom wow forumu i onda to dodje ghostcrowler procita i kaze hm vidis imamo 10 topika o tome kako pvperi imaju prednost u necemu bice nam ne zadovoljni kupci za nas proizvod koji prodajemo ajde da promenimo nesto

a nije uvek tako bilo i ljudi sa gladiator titulama su ranije bili bogovi igrice a sada su bogovi r1 ljudi a ne kingslayeri ciju titulu su uzeli nemam reci da opisem koliko jadni i tuzni ljudi

ja necu imati nikad problema da mi dodje neki covek koji igra arenu na vecem ratingu od mene i kaze mi bukvalnim recima :

"decko ti si kretencina koja je promasila igricu i places zbog itema jer si ustvari failovo zivot"

ja cu reci ok ako si ti uzeo veci rating sa full pvp girom a to je pritom bila melee klasa ja bi izbrisao igricu i ne bi vise nikad rekao ni rec vezano za skill/rating/iteme

a kada ja dodjem ovde da samo pokazem prstom na coveka koji ima sve mogucnosti ovoga sveta da ima 3k rating i upadne mi protiv mog alta na kome imam iteme od pre 3 sezone a pritom se trudi decko da odigra kako treba tu mi samo nije jasno kako vi ljudi ne mozete da svatite odakle potice mrznja prema tome i ako vam i dalje nije jasno onda jednostavno vidimo stvari na mnogo drugacije nacine i tu nema previse pomoci ni da diskutujemo 3 dana o ovome

Link to comment
Share on other sites

A za mene je ipak poenta price da lik sa op oruzijem failuje. To bi bilo isto kao da recimo neko zdrav i prav sa 18 godina ne moze da podigne random teret od 15kg, ili ne moze da istrci 100m za manje od 40sec. Jednostavno sa takvim cikicom ko sto ima on failovanje na 1200 raitingu zasluzuje poseban achivment retardiranosti. Tuzno je kad neko igra ceo zivot na 1600 pa kad uzme smourne ode na 2k i kupi prvi put u zivotu arena sholdere ali ovo je stvarno dno dna.

"U dresu Redzi Millera idem do svog dilera, vutre puna kesa al' ost'o sam bez dresa"

Link to comment
Share on other sites

tu mi samo nije jasno kako vi ljudi ne mozete da svatite odakle potice mrznja prema tome

prema "tome" kao pojavi da, ali prema tom liku ne.

A za mene je ipak poenta price da lik sa op oruzijem failuje. To bi bilo isto kao da recimo neko zdrav i prav sa 18 godina ne moze da podigne random teret od 15kg, ili ne moze da istrci 100m za manje od 40sec. Jednostavno sa takvim cikicom ko sto ima on failovanje na 1200 raitingu zasluzuje poseban achivment retardiranosti. Tuzno je kad neko igra ceo zivot na 1600 pa kad uzme smourne ode na 2k i kupi prvi put u zivotu arena sholdere ali ovo je stvarno dno dna.

i ovo je u redu. ali neces otici kod njega gajbi i upucati ga zato sto ne ume da trci, zar ne? slaces mu smsove da je kreten, sta? pa neces jebiga.

to pod jedan. pod dva, nije ti dobra postavka jer mozda nekog mrzi da se uci za pvp, ti ne znas da li on zeli da podigne 15 kila ili oce samo da se zeza sa tim tegom jer mu je to zanimljivo (a platio je termin u tesi sa tim tegom).

pod tri, (po hiljaditi put), pa valjda je blizardov princip mehanike ovde losa stvar, a ne taj nesrecnik sto ne ume da igra jebem mu mater...kao sto si to ti, kili, rekao u vise navrata. zapravo, ovo je i dalje jedino sto ja izvlacim iz tvojih postova i tu se slazem. niko nije rekao da nisi u pravu sto se ovoga tice.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ti ne znas da li on zeli da podigne 15 kila ili oce samo da se zeza sa tim tegom jer mu je to zanimljivo (a platio je termin u tesi sa tim tegom).

vrlo je prosto . tu se razlikuju stavovi

ja smatram da kad neko dodje i plati termin u tereteani ili u nasem slucaju pretplatu na igricu i onda ode u teretanu da bi setao levo desno je cisto izdrkavanje i to vidim na istom nivou kao kada ribe na fbu stave umesto svog rodjenog imena "b4h4t3 kurv1c4 h3h3"

kada bi svi gledali na drugu stranu takvi ljudi ce proci tako u zivotu a niko im nece reci da su retardirani

Link to comment
Share on other sites

Pa ne, u ovom slucaju pravilna paralela bi bila sledeca: Lik je platio termin na bazenu, a uz njega se dobija besplatno termin za teretanu. Lik placa pretplatu za wow da bi igrao pve (plivao u mom primeru), a kad mu je dosadno udje u arenu (teretanu) da se zeza jer blage veze nema sta druge klase mogu da mu urade itd itd i trudi se sa onim sto zna jer mu je fun.

Jasan je meni gnev kad sa 3 sezone starim girom hoces da navuces neki rejting sa altom i ne mozes zbog gira, ali jbg igra je takva da moras hamsterovati opremu da bi nesto uradio. Oduvek je bila takva, a ti si retard sto nerdrageujes. I na sve to eno vam je gore linkovao covek wara na 3k rejtinga prvog u 2vs2 sa 3 pve itema i pvp oruzjem. Da ne pominjem cinjenicu sto bi ti zeleo instant t2 wep na altu sa tri sezone starim girom, a taj lik se raspadao po rejdovima da uzme taj smourne. Ako mislis da je lako(vreme/zivci) idi ti rejduj za smourne.

Sto se tice sarminih baljezgarija, t1 oruzje je dovoljno da dodjes do 2200 i kupis t2 oruzje koje je dovoljno za gladijatora.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

vrlo je prosto . tu se razlikuju stavovi

ja smatram da kad neko dodje i plati termin u tereteani ili u nasem slucaju pretplatu na igricu i onda ode u teretanu da bi setao levo desno je cisto izdrkavanje i to vidim na istom nivou kao kada ribe na fbu stave umesto svog rodjenog imena "b4h4t3 kurv1c4 h3h3"

kada bi svi gledali na drugu stranu takvi ljudi ce proci tako u zivotu a niko im nece reci da su retardirani

znao sam da ces da se uhvatis za taj primer jer je klimav, ali drugi mi nije pao na pamet. medjutim, tu postoji niz razlika i ja se zapravo za tog lika u teretani slazem:

-prvo, u teretani ipak postoji neki uspostavljeni rezim koriscenja i da, ako lik uplati tesu, a onda lezi na podu da ga preskaces, on se izdrkava. medjutim, wow je virtuelni prostor kod koga takav uspostavljeni rezim ne postoji (osim kod onih careva koji mi vicu po bgovima da l2p, a slozicemo se da su oni van neke ozbiljnije diskusije). igra je ogranicena samim tim sto je igra, tako da jednostavno neko ne moze da radi takve stvari (lezi na podu da ga preskaces recimo - nema hitboxa i sudaranja modela npr). ostalo je u domenu nekog (klimavog) dogovora. da li cu ja da se bandagujem u duelu ili necu i tako te stvari. hocu da kazem da je lik koji sedi u AH ceo dan i mlati pare isti kao lik koji se mlati u pvp ili neki treci lik koji oce da kvestuje singlplejerski i nije 'a' progovorio ni sa kim za godinu dana. sve su to legitimni nacini igranja, pa i taj da lik uleti sa mocnim gearom u arenu, a ne zna da igra.

-drugo, teretana nije takmicarski (u smislu ratnog takmicenja) nastrojena sredina i ruzno je da ugrozavas neciji prostor ili termin. u wowu je poenta iznabadati onog drugog lika. pa nece lik valjda da skine shadowmourne kad ga ima? nabavi i ti, pa ga ispeglaj sa perfektom:)

-trece, on zaista nije niti kriv niti duzan da ne igra ili ne igra pvp i tome slicno. mislim, pa valjda je jasno koliko je to logicno. sve nesto razmisljam i dolazim do zakljucka da bi ti mene whisperovao sa uvredama posle svakog susreta sa mnom, pa makar se sreli u gradu, reko bi mi da se zaglavljujem u prolazima jer ne znam kako izgleda undercity i da idem kuci da se ubijem:)

-cetvrto, upravo zbog tih stavova, njegov stav je isto vredan koliko i tvoj. wow je velika komuna i tu postoje razni pristupi igranju. eto, ja na primer pikam vrlo neobavezno i to je to. i verovatno ako budem igrao i kroz pet godina, igracu gore nego neko ko je poceo cetiri i po godine posle mene. i ja zaista ne vidim nista lose u tome. a ti bi mene izlogovo zauvek verovatno jer sam "neozbiljan" u video igri. naravno, postoje neki cisto ljudski kriterijumi, pa tako je nindzovanje gej po svim merilima, ali ne mislim da je gej ne znati igrati, a imati opremu jer si mogao da je nabavis legitimnim putem.

-peto, on nije bio los prema tebi, njegova retardiranost je pasivna (nije on kriv sto blizard ima retardiranu politiku). da je on tebe whisperovao posle fajta i kenjao ti "nja nja igras sto godina a dobio sam te", onda bi postojao razlog za hejt. jednostavno smatram da necija umesnost u bilo cemu ne moze biti osnova za hejt/postovanje. oces ti da me postujes sto ja do jaja slikam? a picketina sam najveca i tucem zene recimo? naravno da neces, reci ces "svaka njemu cast sto ume, al je govno, pljuno bih ga". isto vazi valjda i obrnuto jebiga. ti o tom liku ne znas nista, ne znas cak ni razloge zasto ne zna da igra. mozda igra jednom rukom, to mu je trip.

-ne vidim razlog za HEJT prema njemu. ne vidim ni za konstataciju da je retard, ali ajde dobro, neka bude retard. ali za hejt apsolutno ne vidim prostor.

-i po milioniti put (iako vidim da se ovaj deo izgleda ne cita kad ga napisem), eto, ako je ta tesa puna likova koji leze na podu i gazda ne radi nista po tom pitanju, stavise, ohrabruje lezanje na podu, imas tri puta da pogadjas koje su ti opcije.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice sarminih baljezgarija, t1 oruzje je dovoljno da dodjes do 2200 i kupis t2 oruzje koje je dovoljno za gladijatora.

Ti decko sto si istripovo da sezona 3 traje i dalje.

-------------------> Vrata

@mousie

Dobra ti ta slika . Mnogo mi se svidjas macko , majke mi.

Edited by Capma

Interrupts better than Kanye

Link to comment
Share on other sites

dajte malo novosti sa kataklizme za koji ste kurac na beti

Ne znam sta smatras pod novosti :) sem da igra izlazi 7 Dec, i da vec ceo dan pokusavam da nekako dekodujem ovaj jebeni Cata Cinematic, al slaba vajda, zastitili su samo tako.

Elem evo moj experiance iz beta testa, 80-82 Level, mozes lagano na fino da odes i da radis questove u Vashj'ir Kelp Forest pa posle Shimmering Expanse i odatle da ides u Abyssal Depths, postoji sansa cak da uzmes 83 level, mada cisto sumnjam mozda bi morao da uradis i Mount Hyjal koji sam ja preskocio, jer nisam imao zivaca da se igram za druidima, ali sam cuo da je prica extra odradjena.

Questovi su jednostavni, ne morate vise da otvarate wowhead.com sve vam je nacrtano na mapi (ko ne voli moze da iskljuci quest helper), Ne mozete da odete na 3 mesta i da birate odakle questujete nego cela zona pocne sa jednog quest hub-a i tu krece quest line pa vi vozite do kraja, nema preskakanja questova. Phasing je u svim zonama primetan znaci po meni igraci morace da rade questove da bi mogli da se vide u tim zonama, a sto se group questing, za sad nisam naisao ni na jedan.

Posle toga 82 level vam je dovoljan da udjete u Deepholm zonu (Salju vas iz Stormwinda), Ne mogu da opisem kolko je ova zona meni prelepa i kakav utisak ostavila, jednostavno svaka im cast kako su uradili zonu, Malo vise imate ovde opisano: http://www.wow-serbia.com/cataclysm/zones/deepholm-201010072435/ Ima prelepe i jednostavne questove.

83 Level kada uzmete vec mozete da idete u Uldum gde sam ja trenutno kao 84 level usao, jer sam imao rested sto mi je pomoglo da preskoicim Hyjal. Uldum kolko sam skontao mozete da radite 2 quest lina jedan sa Harison Jonsom (Indiana Jons), I drugi deo ili bolje receno prvi deo, je kada krecete da ulazite u Uldum (posalju vas iz Stormwinda), Tu krecete sa questom "Escape From the Lost City", gde spasavate Prince Nadun i posle radite questove koje vam daje King Phaoris u glavnom utvrdjenju Ramkahen.

84 level Dobijate zadatak od kralja Varian Wrynn da sa njegovim sinom Anduin Wrynn prosvrljate malo kroz stormwind, gde ce vas neko na kraju napasti, a ispostavice se da je to Twilight Cult, i posle naravno zavrsite u Twilight Highlands.

Ovako ja kao paladin mogu da sa svojim Heroic 277 Level gearom povucem dva moba u Uldum 83 level i da poginem, ako povucem tri jeb sam jeza.

Znaci nije sprdnja mobovi udaraju i po 5k dmg sto ste mogli da vidite u mojim video zapisima.

-------

Itemi, evo ja sam nasao green item koji mi savrseno zamenio moje Heroic Shoulder iz ICC 25 man, Heroic Head iz ICC 25 man, tako da ne grindajte gear ukoliko mislite da cete da ga nosite i na 85 levelu.

Posle Deepholm Chain quest daobijate Polearm koji je 5x bolji od Shadowmourna.

--------

Grafika / Efektri

Ima drasticnih poboljsanja, prvenstveno voda / liquid efektri koji sada daju bolji izgled igrici, naravno planine i dalje izgledaju kao sto su bile, sto se mene tice ne moraju da grafiku diraju jednostavno je to smek koji se meni svidja. Inace kada krecete da bijete, lecite sta vec dobijacete neke efektre i zvuke koji izgledaju kao da igrate japanski MMO :)

--------

Stormwind, ce zameniti Ironforge, i postati glavno mesto za alliance, kao za hordu Ogrimmare, sad jebiga mi imamo tezak problem da se naviknemo, mada ja vec jesam i iskreno mnogo je bolje od Ironforga. Imate portale ka predelima novih Cataclysm Contenta, da kupite sav gear, i ono sto je najbitnije prostran je dosta i lepse izgleda.

--------

Ukoliko imate nekih dodatnih pitanja samo javite :D

btw Silence, nije ono upućeno tebi :D samo sam hteo da prekinem ovu dubokoumnu raspravu na momenat...

E jebiga....

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pa ne, u ovom slucaju pravilna paralela bi bila sledeca: Lik je platio termin na bazenu, a uz njega se dobija besplatno termin za teretanu. Lik placa pretplatu za wow da bi igrao pve (plivao u mom primeru), a kad mu je dosadno udje u arenu (teretanu) da se zeza jer blage veze nema sta druge klase mogu da mu urade itd itd i trudi se sa onim sto zna jer mu je fun.

Eto, Mohi objasnio primerom ono sto sam ja i rekao

Od kako igram sa Krekijem, moja zena vise ne hrche.

Link to comment
Share on other sites

sve je to u redu, ja samo insistiram na tome da covek nije retard ili majmun zato sto nije nesto uradio. mozda nije dovoljno sposoban

ja kad kazem retard mislim na nesposoban, normalno da ne mislim da lik ima downs ili je neandertalac :). mozda nije bas najsrecniji izraz, navikao sam se da ga koristim lol

Link to comment
Share on other sites

nisam na to mislio, vec na nipodastavajucu i agresivnu konotaciju. retard je donekle okej, mada je uvredljivo, ali majmun?

@:

brate osecam da cu da imam 5fps u ovoj kataklizmi:( mogli bi to malo da optimizuju, sa onakvom grafikom kakva je u vanili, trebalo bi da imam bukvalno 4-5 puta veci fps...da ne pominjem kad udjem u shattrah (posto sam tek pazario tbc) koji je kao fensiji. ne smem ni da zamislim kako ce da mi bude u dalaranima i ostalim wotlk contentima. a kataklizmu osecam da necu moci da igram normalno...

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

dalaran je gori za fps od svega sto postoji u kataklizmi, barem za sada u beti. shadows najvise spusta fps, to smanjis na nesto gledljivo i np. mnogo je neoptimizovana igra jbg

a btw, majmunom ga je nazvao kili, ja sam samo objasnio sto covek nume :)

Link to comment
Share on other sites

Ostatak WotLK-a uopšte nije tako zahtevan, ja sam ga atm igrao na 8600GT (koja je sporija od tvoje, Dule) na solidno visokim detaljima i sve je išlo fino. Jebiga, Dalaran je bio slajdšou, al nije da ćeš u njemu da radiš išta drugo osim da kupuješ stvari i čekaš invajt u random dandžn.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...