Jump to content

Windows 7 - desktop


phanatic

Recommended Posts

Ne brate, to ne funkcionise.. Mozes i na sliku "Set as desktop background" ali ne ide.. Samo ostane crna pozadina.

Kada odem na desni klik desktop/ Personalize/ Moja tema ili bilo koja pa dole Desktop Background - Solid Colors - to ne mogu da promenim.

Znaci idem tamo padajuca lista , stavim Pictures Library ili nesto drugo nece da promeni jbnu boju odnosno Solid Colors.. Tu je problem.

Udario sam na google-u problem , tipa I can't change desktop background on Windows 7 Ultimate postoji problem ali ne znam kako da ga resim, ne znam bas nesto previse engleski

ovaj deo uvek zabada.

Link to comment
Share on other sites

skini neku drugu verziju w7 :D kolko vidim to se desava u nekom starter packu

mozda i ovo pomogne

Hi Guys,

Just wanted to share what worked for me.

I am using Dell XPS 1330 with Windows 7 Ultimate. I had the same problem of Desktop background not being changed. I went to:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\system

There were two keys available there:

Wallpaper

WallpaperStyle

Deleted the two keys and I was able to change my desktop background.

Before you endeavour to edit registry, make sure to create a System Restore point or take a valid registry backup.

To edit registry, write regedit.exe in Run.

Hope this helps--

Edited by rejven
Link to comment
Share on other sites

Pa jbt zar sad da skidam i instal opet.. To je verovatno resenje, posto sam ovaj w7 skinuo torent pre neki dan..

Na lapu sam instal neki drugi uzeo od ortaka i radi sve okej, ali treba sad traziti od ortaka.. Mislio sam da vidim da li neko zna neki crack patch fix :))

ovaj deo uvek zabada.

Link to comment
Share on other sites

imam isti problem , ali se iskreno nisam nesto previse udubio u resavanje.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\ Policies\system- ovo mi ne pomaze , nemam nista u Policies tabu :c

Ako neko nadje resenje , a da nije ponovno instaliranje , nek napise bio bih zahvalan

When the going gets tough, the tough get going

Link to comment
Share on other sites

Pravilan način instaliranja Windowsa 7:

1. Nabavite originalnu Microsoftovu instalaciju sa MSDN-a, bez ikakvih integrisanih krekova i govana

2. Istaknete LAN kabl i ugasite wireless

3. Instalirate Windows, tokom instalacije ne upisujete CD key i odštiklirate "automatically activate when online"

4. Vratite LAN kabl ili wireless konekciju, otvorite System Properties (Win+Break), Automatic Updates, stavite na "notify me when updates are available but let me choose which to download and install itd"

5. Štiklirajte sve sem jezičkih paketa i stavite da se instalira (moguće da neće svi paketi uspeti iz prve, posle restarta proverite da li su instalirani, ako ne, štiklirajte ono što je ostalo pa install)

6. Kad završi, System Properties -> Automatic Updates -> Do not check or download

7. Skinite najnoviji RemoveWAT, opet ugasite internet, instalirajte RemoveWAT (desno dugme, run as administrator), restartovaće se sam, posle restarta utaknite internet i gg

Link to comment
Share on other sites

Pravilan način instaliranja Windowsa 7:

1. Nabavite originalnu Microsoftovu instalaciju sa MSDN-a, bez ikakvih integrisanih krekova i govana

2. Istaknete LAN kabl i ugasite wireless

3. Instalirate Windows, tokom instalacije ne upisujete CD key i odštiklirate "automatically activate when online"

4. Vratite LAN kabl ili wireless konekciju, otvorite System Properties (Win+Break), Automatic Updates, stavite na "notify me when updates are available but let me choose which to download and install itd"

5. Štiklirajte sve sem jezičkih paketa i stavite da se instalira (moguće da neće svi paketi uspeti iz prve, posle restarta proverite da li su instalirani, ako ne, štiklirajte ono što je ostalo pa install)

6. Kad završi, System Properties -> Automatic Updates -> Do not check or download

7. Skinite najnoviji RemoveWAT, opet ugasite internet, instalirajte RemoveWAT (desno dugme, run as administrator), restartovaće se sam, posle restarta utaknite internet i gg

Sto bi se on toliko cimao kada moze lepo da skine sa warez-a obican win sa vec ugradjenom aktivacijom :), samo instalira win i gg :) ? Naravno cim instalira win odmah iskljuci update i UAC :).

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu.. u pitanju je win7 ultimate x64 ..kada skidam torrent ulogovan sam na mom nalogu koji je inace admin, pored toga postoji jos jedan .Ostavim komp preko noci da skida torente i on se sam izloguje i naravno prekine download ? jel zna neko u cemu je problem?

Hated by some...Loved by few...Respected by all...

Link to comment
Share on other sites

Nabavite originalnu Microsoftovu instalaciju sa MSDN-a, bez ikakvih integrisanih krekova i govana

Moze li ovo da se trazi po torentima kako je navedeno, MSDN ...? Pitam da te ne cimamo stalno :)

Kontam da se vremenom izbacuju ukrpljene verzije sa zakrpama.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

Zato što to sranje negde radi a negde ne radi. Ovo radi svuda i uvek.

I zašto bi furao Win7 od pre godinu dana kad lepo možeš da ga zakrpiš ko čovek pre krekovanja?

Ja sam probao na 10+ razlicitih konfiguracija nikakav problem nije imao :). Mnogo je lakse, a samim tim i brze, ali dobro :).

Link to comment
Share on other sites

E brate pogasio sam sve to ..izgleda da se sam od sebe resetuje, koji antivirus/firewall preporucujete za win7 x64?

Daj temperature, mada on se iskljucuje u idle to ne bi trebalo da pravi problem. Ja koristim AVG Free + Spybot search and destroy odlicna kombinacija, barem kod mene, inace mozes AVG Free zameniti nekim drugim free antivirusom tipa Avira free (moras ponekad da odradis manual update) i Avast Free, ako mislis da imas virusa na kompu trenutno instaliraj Adaware i sa njim skeniraj, taj nalazi SVE :). Sve ovo mozes skinuti na www.download.com.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pravilan način instaliranja Windowsa 7:

1. Nabavite originalnu Microsoftovu instalaciju sa MSDN-a, bez ikakvih integrisanih krekova i govana

2. Istaknete LAN kabl i ugasite wireless

3. Instalirate Windows, tokom instalacije ne upisujete CD key i odštiklirate "automatically activate when online"

4. Vratite LAN kabl ili wireless konekciju, otvorite System Properties (Win+Break), Automatic Updates, stavite na "notify me when updates are available but let me choose which to download and install itd"

5. Štiklirajte sve sem jezičkih paketa i stavite da se instalira (moguće da neće svi paketi uspeti iz prve, posle restarta proverite da li su instalirani, ako ne, štiklirajte ono što je ostalo pa install)

6. Kad završi, System Properties -> Automatic Updates -> Do not check or download

7. Skinite najnoviji RemoveWAT, opet ugasite internet, instalirajte RemoveWAT (desno dugme, run as administrator), restartovaće se sam, posle restarta utaknite internet i gg

Voodoo da li i je i dalje ovako najbolje da se instalira win7 pored ovih aktivatora servis pakova i td. ?? Sry sto dizem star topik, da te ne smaram na pm, a mozda jos nekog zanima ili ce ga zanimati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...