Jump to content

Potrebni saveti za PES2010


Recommended Posts

Ovako: pikam PES 2010 zadnjih nekoliko meseci, pa bih voleo da mi neko da malo saveta oko nekih stvari koje mi nikako nisu jasne u igri. Inače, igram ga povremeno, čisto rekreativno, i to samo zato što je toliko bolji, sporiji i defanzivniji od prethodnika (u 2009 sam od malo iskusnijih ortaka gubio sa po 11:1 u 2x10 minuta, jer je najbolje igrače jednostavno nemoguće zaustaviti, a sad je to mnogo lakše, pa mogu i ja da igram:-) Muči me nekoliko stvari, pa krenimo redom:

1. I posle toliko partija ja i dalje ne mogu da skužim kako se u ovoj blesavoj igri usmeravaju šutevi i centaršutevi, pa i dobacivanje. Recimo „short pass“ – zašto mi igrač često bez ikakvog razloga pošalje kratak pas totalno pogrešnom igraču, koji je totalno suprotno od smera u kome držim kursor pri dobacivanju? Treba li da držim smer pre pritiska na „pass“ taster, ili u toku, ili posle, u onom periodu koji treba da prođe od pritiska tastera do realizacije pasa, ili je nešto treće?

2. Šutevi – svaki ide uvek u sredinu gola, i u golmana! Kako se to prokleto usmeravaju šutevi u stranu? Pre, posle, ili u toku šuta, da li šut usmeravam bliže stativi tasterima levo-desno ili gore-dole? Ili kombinacijom nekom? Kontam da visinu šuta određuje skala... Ili još nešto?

3. Slobodnjaci – ovo nemam blage ideje kako se radi, dajte kakav bilo savet, zadnji PES koji sam intenzivno igrao bio je PES2 na Sony PS1, davao sam slobodnjake 50-60%, a ovde mi deluje praktično nemoguće...

4. Razni saveti iskusnih igrača sa Liverpulom, sve što vam padne na pamet kako da ih podesim i postavim, da što bolje igram s njima, pošto su mi omiljeni. Stil igre mi je na kratke pasove, i pravovremene centaršuteve i ubacivanja, a loš sam u driblinzima.

5. Šta je ono sa pet polja kraj imena igrača u toku igre, od plavog ka crvenom, menja se na strategy taster+RB/RT, neka ofanzivno-defanzivna predispozicija, šta li je, i kako to utiče na igru? I šta radi korisno Special control taster, pomaže li šta u driblinzima? Može i neki generalni savet oko driblinga, šta i kako, tu sam baš loš...

U početku sam rasturao sa Liverpulom, ali kako smo svi postajali veštiji, postalo je nemoguće da dobijem ortake koji igraju sa jednim od tri prejaka, tj. presrana kluba koje bi trebalo zabraniti u PES-u – Barsom, Interom ili Čelzijem. Zato sam bio primoran da zaigram sa Interom, da bih mogao da nastavim pobedničke serije, ali ipak imam želju da ih bijem i sa Liverpulom, a ne znam više kako. Najviše me muči to što uopšte ne mogu da iskoristim najopasnijeg Igrača – Gerrarda. Njegovi šutevi i, dodavanja i centaršutevi su najopasnije oružje Liverpula, po mom mišljenju, ali je on preslab (nizak agiliti i bodi balans pretposltavljam) da zadrži loptu dovoljno dugo, a ja sam loš u driblinzima. Ali najteže mi pada što mi nije dovoljno ofanzivno orjentisan, gde god da ga stavim. Dobro, kad ga stavim na LWF ili RWF, onda je možda ofanzivan koliko mi treba, ali mu onda opadne mnogo ona Overall ocena, na svega 60 i nešto, što mu verovatno utiče i na igru negatvino, jer mu je, ipak, mesto u sredini. E, tu je problem – sve sam probao da ga nateram da ide više napred, stavljao ga i na CMF, i AMF, i LMF/RMF, i pomerao u Edit Position skroz napred do kraja zelene površine koja predstavlja igrače sredine, prva kartica mu je uvek Attack Minded – sve uzalud! Uvek kaska za napadom, uvek moram da ga čekam, pa ga i ne čekam, već pičim napred sa Torresom, Rierom, Voronjinom i sl. I bekovi mi lakše dolaze u ofanzivu i u priliku da centriraju, čak i jebeni rezervni štoper Ager mi bude ofanzivniji od njega, ako mu ostavim onu karticu Extra Attacker uključenu, i uvedem ga umesto neraspoloženog/povređenog Škrtela ili Crnog Agera (tako je zovem Karagera, ne obraćajte pažnju:-) Da li neka od njegovih aktivnih kartica to izaziva, možda ono Free Roaming, ili neka druga, pa da isključim?

Eto, to je sve čega sada mogu da se setim da me muči, pa vi probajte da budete od pomoći, i hvala unapred!

Edited by milanche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

prvo, liverpool sucks:P igraj sa realom, tek su oni predrkan tim.

I reci na cemu igras(gamepad sa analognim, samo gamepad, tastatura...).

Sto se tice pasa, usmeris igraca(uglavnom) ka onom gde hoces da dodas i samo stisnes taster. E sad, ja igram na Chillstreamu(slicno kao xbox kontroler, tacnije isto) i koristim taj analogni kao primarni i mnogo, mnogo je lakse usmeriti sve nego bilo gde drugde(barem meni). Sut usmeravas kada

napunis bar jacine pa dok on ne sutne. A centarsut mislim da ne mozes da usmeris:/ Slobodnjaci su mnogo tezi za davanje, moras bas perfektno da sutnes.

Oni barovi sa strane igraca ti odredjuju koliko ti je ekipa ofanzivna ili defanzivna. Crveno je najofanzivnije:) To mozes menjati u assisted settings u okviru namestanja formacija, a obavezno pogledaj i playing style ili tako nesto, tu imas dosta za namestiti.

toliko dok se ne javi neki pro:)

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

Real?! Probao sam ih, čak su mi išli i driblinzi sa Ronaldom, ali sam ih procenio kao jedan od onih timova u kojima samo jedan igrač valja, kao, recimo, Manchester United, ili Arsenal :-) A to meni ne leži, meni treba više dobrih... Igram sa Jetion kinezom od 700 din, kopija XBOX kontrolera, na analognu paliju obavezno...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

hmmm .... objasnicu ti sve kako si pitao mada ti je decko rekao vec ponesto ...

1) kada sutiras punis skalu koliko hoces i kada je napunis tek onda stisnes stranu u koju zelis da sutnes ... imas takodje sut pri kom drzis R2 to ti je skolovani sut ili precizan sut (plasirana lopta) ide sporije ali je precizno ... kod pasova samo trebas da se okrenes ka igracu kome oces da dodas loptu ako duze drzis X on ce dodati igracu koji je dalji ako drzis krace iliti samo pipnes on ce dodati najblizem igracu kome si okrenut (Uvek ali uvek i nama koji igramo turnire desi se da ti komp nekad sam doda pogresnom igracu tako da bi nekad razbio konzolu ali desava se jer je od PES-a 2008 uveden semi-as i nema manuala i komp nekad sam radi ono sto hoce ... centarsut imas ih vise , kada udjes u deo gde neam punjenja i u delu gde ima punjenja skale . kada udjes u deo bez punjenja jednom krug je centarsut koji se najmanje koristi to je visoka lopta i odbrambenom je lakse da je skine ... 2x krug ostra lopta i on se najcesce koristi , i imas 3x krug to ti je centarsut po zemlji ... pokusaj i da drzis L1 kada si udelu na kom se puni onda on gadja igraca bukvalno u trepavicu ali moras drzati pravac u kom zelis da centriras ...

2)slobodnjaci ... burazeru ovo ces morati mnogo da vezbas najlakse ti je uzmes igraca koji ima jak sut i da sa njim sutiras ovako ... stisnes L1 R1 pojavi ti se jos 1 igrac pored lopte odna stisnes L1 X i on ti kratko doda loptu ovom igracu koji treba da sutne cim on doda kreni da tocis skalu kad je napunis kreni da drzis stranu u koju oces da sutiras ... to ti je najlakse po meni :PPP

3) ako igras na kratke pasove zgusni taktiku , imas tamo u opcijama da ti igraci prilaze kad oces da dodas , onda imas defense line , attacking , i pressing ... moras malo pogledati to pomaze :))) ako vec igras tako igraj sa barcom imaju vise passing igraca ja igram tako kao ti i igram sa barcom ... imas dobrog napadaca odlicnog zadnjeg veznog turea , ali golman je blagi ocaj ... ako ti treba jos nesto pitaj .

Link to comment
Share on other sites

Npr ja kad igram sa slabijom ekipom stavim pressing na loose, onda ih cekaju i ne ispadaju ko mali majmuni ... to meni radi ok ...

Za slobodnjake, u dosta situacija mozes da lepo sutnes pored zivog zida, sa spoljasnje strane tako se u 80 posto slucajeva daje gol ako dobro sutnes ... Verujem da vec znas ali ajde i ovo ako je slobodnjak na 16 do 18 metara, to napunis na "krug" skroz i sve vreme drzis dole, i sutnes ispod zivog to je nebranjivo maltene ... jedino ako ne stignes sa igracem na stativu ...

ima objasnjeno u klipu za krug ... sad odgledao ...

Edited by SUBE

There are no miracles, there is no such thing as fate. Nothing is meant to be.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pomoglo mi je dosta ovo sa oštrim centaršutom. Batalio sam Liverpul, ne vredi:-(

Inter je mama, klupa je jača od prve postave! Obina, Suazo, Baloteli, Snajder, Quaresma, pa i Mancini... Sve sam bolji sa njima. Nikako da se setim da plasiram loptu, a za slobodnjake moram probati ili krug ili ono sa dva igrača ka uvezbam, nema druge...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Prvo moras da skines patcheve, jer igra naravno mora da se updatuje.

Prvo skini ovaj Konamijev patch:

http://hotfile.com/dl/21430132/02583ea/PES2010Patch103.zip.html

Instaliraj ga, udji u igru idi u settings - download i cekaj da ti se skine.Nakon toga instaliraj ovaj patch 4.0 :

http://pesedit.com/forums/showthread.php?2476-PESEdit-com-2010-Patch-Version-4-0-1-16-08-10&p=50249&viewfull=1#post50249

i odma za njim fix 4.0.1

2) Slobodnjaci - u vecini slucajeva ti je bolje da ides sa dva igraca, ali sutera biraj po shoot poweru. Preko 30 metara ti je bolje da pokusas direktan sut nego to sa 2 igraca posto u vecini slucajeva lopta ide po zemlji (osim ako ne sutira Ballack).

5) Ta cetiri dugmeta ti oznacavaju upaljenu taktiku koja se menja u : Game plan - tactics - strategy. Tu biras od presinga,offside zamke itd.

Sto se tice driblinga, pusti brzo trcanje kad se ispred tebe nadje igrac jer tako imas vecu kontrolu nad loptom i lakse ces ga preci.

Jedan od osnovnih driblinga kada trcis da centriras ti je da dva puta uzastopno kliknes strelicu u tom pravcu, igrac ce gurnuti loptu ispred sebe malo i automatski sebi pravis mesta za centarsut.

Kada centriras probaj da centriras u prostor, L1 + centarsut.Ima mnogo bolji rezultat od obicnog centarsuta, kad ga uvezbas.

Naravno kad poskidas patcheve probaj da igras sa Liverpulom, videces da je Gerard mnogo vise ofanzivnije orijentisan da cak moze da igra i SS-a.

edit :

Sad sam izvalio na kojih 5 polja mislis. To ti je Attack/Defensse mindedness, znaci ako se timu brani bice plavo ukoliko mu se napada bice crveno (you get the picture). Naravno promenilo se kada si upalio pressing sa strategy taster+RB/RT. Znaci raspolozenjiji su za napad kada je zuto pa na dalje.

Edited by Ivan~

"This is your life and it's ending one minute at a time."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Najviše mi je za sada bio od koristi ovaj oštriji centaršut sa dva puta krug, stvarno je zakon u pojedinim situacijama. Naučio sam malo i da driblam, i provalio sam najjači klub - Atletiko Madrid! Jeste da još nisam imao priliku da ih probam protiv ortaka koji su uvežbani sa smrdljivom Barsom, ali uzdam se u u Aguera i Forlana :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

uzmi malo gruvaj centarsut na L1 krug sa maikonom..sa jedno pola terena..da vidis bato kako nalazi napadaca, bez greske..

a Suazo obavezno neka ti igra lwf. jebeno je najbolji igrac u igrici samo kad malo naucis da baratas s njim..kvarezma ss i obina cf..eto je nebitan skroz, osim ako ne igras na formu..

al sad ce ionako novi fudbal i opet privikavanje..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...