Jump to content

ZAJEBANE RIBE - HOW TO


Recommended Posts

konstruktivna kritika:

-lepa zapazanja

-dobro konkretizovana zapazanja

-poneki dobar epitet

-ovakva vrsta pisanija mora biti abnormalno kvalitetna i napisana neverovatno britkim i tehnicki fenomenalnim, upeglanim stilom - ovakav nacin pisanja je zajeban jer moze oscilovati u kvalitetu toliko da sa jedne strane imamo miodraga kuzmanovica, a sa druge oskara vajlda ili npr adamsa i praceta. epitetsko preterivanje i slikoviti primeri su jako zastupljeni u 'heh saljivim' anegdoticama, stoga vredi potruditi se da tvoje figure budu kvalitetnije od komsinice koja ima mladez na celu lol, a jos se zove rada lol lol!11 :)

-mesas stilove - "zajebanost u domenu pickavosti" je nesto sasvim drugo sa sasvim drugim smekom od "vekovna institucija i nosi sa sobom mnoge beneficije poput uvek slobodnog parking mesta.". nije bitno da li si namerno, remeti stilsku koheziju.

-pazi se "emo-vrtloga" - ovakav tekst mora biti priblizno neemotivan (u smislu da pisac ne pada u emo vatricu) jer upravo to je jedna od kljucnih (ali isto tako i najfinijih i najtananijih) stvari koja razlikuje kuzmanovica i vajlda:) dakle, dosta puta si uleteo u emo rant, ma koliko ti se pisanije cini hirurskim, to se vidi. to ne valja jer onda ostavljas pogresan i slab utisak ("mrzim vas sve jer imam issues i to mora svako da zna"), sto je, naravno, sasvim drugacije od onoga sto treba da postignes ("ja sam svesna i perceptivna osoba i ono sto primetim stavim na papir, ljudi to prepoznaju i jedva cekaju sledece pisanije").

ovo je zajebana zamka jer zapravo ako se pretera u wannabe ostroumnoj analizi, dolazimo do preterane "hirurgije" koja opet ukazuje na emo rant.

ima tu jos svasta nesto, ali ko da je bitno, neces da izdajes roman i napisao si ovo u trenutku neke inspiracije, ali svejedno - cak i ono sto radis for teh lulz, radi najbolje sto ti dozvoljava energija koju ces da utrosis u to (makar ona bila minimalna).

ne znam da li si ovo trazio, ali ja u svakom slucaju vise volim kad neko iskomentarise ovako nesto sto sam uradio nego "lol do jaja je" ili "lol sranje je".

cekamo sledeci broj!:)

Ali hipsterke nisu ni do kolena ziljavushama...mada sudeci po ovom uputstvu krenule su istim stopama. :/

mora da se salis lol:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Koliko je lakše biti Novosadska zajebana riba, ove Beogradske baš treba da se cimaju :(

to zbog imanje lepote/imanje mozga ratia

nije da beogradske ribe imaju mozga

samo moraju vishe da ga koriste jer im ovo drugo fali

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

mora da se salis lol:)

Na punoletan zilj mislim naravno - po splavovima.

Hipsterkama kazhesh poz i prichaju sa tobom, splavarkama prilazish taktichki ko tvrdjavi preko ortaka i ortakinja pokazujuci u procesu kako si kul i shmeksi - pa ti tek onda odgovori na poz i krene sve ovo shto je lag napisao samo na kub i daleko vishe iritantno da morash poshteno da istrenirash svoj zen da ne bi reko "screw this, Im going home". Al vredi jer bolje cvile od hipsterki.

Ili one jeftinije tako shto im metnesh moet na sto, dok jeftinijim hipsterkama metnes flashu vina na klupu i kazhesh poz. A i ako nema tih jeftinijih, kontam da tje se pre ili kasnije pojaviti...jer moet nije dovoljno alternativa i nepoznat za njih ^^ hmmm palas here I come xD

P.S. Iskljuchujemo situaciju gde imash Six Pack, gde je dovoljno samo da se proshetash i podignesh majicu i ona ce tebi reci poz - verovatno u obe situacije.

to zbog imanje lepote/imanje mozga ratia

nije da beogradske ribe imaju mozga

samo moraju vishe da ga koriste jer im ovo drugo fali

To sam hteo da kazhe, da za NS treba prepravish u

Faza 1:

Rodite se.

:DDDD

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

da ali te jeftinije hipsterke se uglavnom pokazu kao tvrd orah vocka cudnovata - tj u relativno velikom procentu. imaju neuro i psiho tripove, vole medjusobno suprotstavljene stvari itd, moze da se desi da se smaras sto godina i da mislis da si do jaja, a u stvari ispadne da nisi i tome slicno...ziljave su mozda tvrde za slomiti, ali si barem u fazonu "ovo mogu ovo ne mogu" ili "ova je zajebana, al cu da probam jer je dobra" i tako to, kod ovih nikad ne znas nista. cak i kod klinki jer su istripovane i to stvarno istripovane - ne ono heh al sam istripovana sacu ti sednem na kurac, nego da se krstis posle ceo dan. pritom je istripovanost uglavnom mimikrirana vrlo uspesno.

barem ovakav utisak ja imam o takvim ribama (mada neam pojma sta je hipsterka, ali mislim da znam na sta mislis generalno - i to nisu samo te hipsterke sta god, vec i gomila drugih fazona i fora). a gotivne su mi nekako takve ribe pa sam dosta in tune:)

ustasha!

drago mi je sto si ulozio trud da procitas sta sam napisao, kad sam ja vec cisto bona fide ulozio trud da procitam tvoj tekst i dam komentar, koji je jedini konstruktivan.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Klinke su istripovane same po sebi, tek sa njima ti treba zen i ne znash na chemu si sem kad su pijane. A splavrke isto rade toplo ladno, i verujem vishe nego hipsterke - jer hipsterke bar imaju stain alternative, shto je za nijansu prosvetljenije od every day splavarke. Meni npr bilo zanimljivo da gledam jednu ribu, koja je za veche prishla (ona lichno) 49 likova (u vishe navrata) i nijednom nije dala pichke. Bash sam broja poshto mi upala u oko u jednom trentku (nije da se to vidi svaki dan), bog te pita pre toga kolko je radila. I pod prishla mislim prishla, grlila se, sehi djuskala telo uz telo...oko 3-4 puta su svi pokushali da je poljube i kod svakog se izmakla.

Pa ti vidi :D

Potrebni su kompleksi da bi orao nekog. Ne mozhe hipsterka da ima kompleksa koliko jedna splavarka pod peer pressurom. Eto razumesh kurva sa attention whore kompleksom je postigla svoje, 49 tipova je imalo njenu pazhnju - plus je pola splava izvalilo i gledalo, i isto tako kad shto dread sad nekom pricha - pricha o njoj - maxi pazhnja

In b4: JEL I TEBE ISPALILA DREADE?

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

pa niko ti nije trazhio konstruktivnu kritiku. prochitao sam sve i tvoj je komentar u fazonu "aj radi ovako" bez obzira shto ja uvek ove stvari radim "onako"

tekst je napisan iz zajebancije, ne ide ovo u novine

i ovo je sada ozbiljan post iako je tema shashava, hvala ti :(((((((

bash ne znash kada da se zaustavish i opustish

ti si beogradski sveznalac

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

Ne mozhe hipsterka da ima kompleksa koliko jedna splavarka pod peer pressurom.

ovde mislim da gresis jer onions have layers, ne bi verovo u koje cudoviste se one pretvaraju:) i onda skontas da je zapravo fensi riba strejtforvardnija mnogo, pa i kad se grli s likovima i ne da picke, milsim da ces pre izvaliti da to radi nego kod ovih alt-subculture riba. kod njih bacas kocicku oce li raditi to ili se pojebati sa svih 49 zato sto nije normalna, ili ode da bere cvece.

lag:

pogresno si protumacio, taj post je sluzio samo tome da ga ti procitas i uzmes u obzir ako oces, ako neces ne, sto se i desilo jer niko drugi nije obratio paznju - sto je dobro. tako da ti tema nije taknuta, evo razgovaramo o raznim ribama dred i ja. zato sto sam beogradski sveznalac, zato i rado sharujem tu sveznalost i to nije trebalo da skontas kao tesko filozofiranje ili ubacivanje 'tezine' u lagani topic. to sto drugi nemaju obicaj da rade ovo sto i ja, ne znaci da ja to radim neopusteno i da je poenta toga to sto ti pricas - moj post je trebalo da bude side quest namenjen tebi, a ne topicu. druga stvar, napisao si tekst, ja sam iskomentarisao tekst. tako da

NO U!

ljudima je uvek drago kad ovo uradim (sto inace ne radim ako nemam znanja ili elemenata), al dobro, ti nisi iz tog balona, necu ti vise raditi ove grozne stvari.

sto se tice ovoga

"aj radi ovako" bez obzira shto ja uvek ove stvari radim "onako"

pored ovako i onako postoji i dobro i lose, a oni su nezavisni od ovako i onako.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

ovde mislim da gresis jer onions have layers, ne bi verovo u koje cudoviste se one pretvaraju:) i onda skontas da je zapravo fensi riba strejtforvardnija mnogo, pa i kad se grli s likovima i ne da picke, milsim da ces pre izvaliti da to radi nego kod ovih alt-subculture riba. kod njih bacas kocicku oce li raditi to ili se pojebati sa svih 49 zato sto nije normalna, ili ode da bere cvece.

A ne to nisu hipsterke, neurotichne su samo pure alternativke. Hipstarkama je ipak uzor da budu mainstream i 'normalne'....ogranichitju se dodushe da sam jako sitan broj hipsterki jebo, jer josh nisam izgradio zen za njihovo postojanje na prvom mestu :/

213213123.png

[roflmao]

Edited by Dreadlord

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

drede:

Na punoletan zilj mislim naravno - po splavovima.

lol pa ne mislim sigurno na maloletnice:)

pod klinkama podrazumevam 20-23-4

A ne to nisu hipsterke, neurotichne su samo pure alternativke. Hipstarkama je ipak uzor da budu mainstream i 'normalne'....ogranichitju se dodushe da sam jako sitan broj hipsterki jebo, jer josh nisam izgradio zen za njihovo postojanje na prvom mestu :/

pa to je tek onda zamumuljeno jer se one trzaju izmejdu alternative, normalnosti i ziljavosti, a to u ova moderna vremena ne moze da iznedri nista normalno [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Ali hipsterke nisu ni do kolena ziljavushama...mada sudeci po ovom uputstvu krenule su istim stopama. :/

реално. хипстерке нису за курац, већ за батине. мада су и батине превише, јер је њихова највећа клетва и извор бесконачне патње чињеница да уопште постоје као неко ко на такав начин мора да привлачи пажњу...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

реално. хипстерке нису за курац, већ за батине. мада су и батине превише, јер је њихова највећа клетва и извор бесконачне патње чињеница да уопште постоје као неко ко на такав начин мора да привлачи пажњу...

jer josh nisam izgradio zen za njihovo postojanje na prvom mestu :/

Apsolutno se slazhem.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...