Jump to content

Mafia II


Dreadlord

Recommended Posts

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Možda treba da zagasite steam (iz traya) pre nego što upalite Mafiju?

Jok, pokusavao sam, isto prebacuje.

Ne treba da iskljuci, nisi dobro krekovo, skidrow crack iskopiras u pc folderu gde ti je instalirana igra ... D>2kgames>mafia>pc> i tu kopiras.

Tu sam i kopirao. Ponovo cu instalirati pa da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao isti problem, kopirao levo desno i proradilo. Sve iz crack foldera igre (nevezano za crackfix) iskopirati u root i u pc folder igre. Sve iz crackfixa isto tako (taj dlc folder, i u root i u pc) i proradiće. Fora su ti steam dllovi i slični fajlovi, mislim da neki treba da budu u rutu, neki u pc folderu.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Zaboravih da javim da sam preshao Mafija - Mafija je po meni samo zadnje 2-3 misije (recimo od 14) ovo pre toga te i ne uvuche toliko u svet...nego te malo smara da se vozish, zove da odesh gun blazing GTA style i tako to :/

Ja se secam da u Mafiji kecu nisam skidao speed limiter...nego sam se totalno utripovao u taj svet, i ono kao vozim fino munje...pravi sam don, ne pucam bez razloga i tako to - gledam prizore dok se vozim. Sada, sam ukljuchivao speed limiter samo pored murije....a ni to uvek kad sam imao pare, nego ih bribujem ako me uhvate.

Uber kratka igra, sobzirom da priznajem samo zadnje 3 misije or so...ovo ostalo mi bilo skoro ko GTA koji i ne igram zbog te atmosfere.

Mora neki expansion sa proper misijama tj prichom u roku od odma.

poz voz 2011

Link to comment
Share on other sites

Predjoh na medium za 7:50

2 stvari su mi bile jako gotivne u igri:

1. Kad onaj ludak u zatvoru ponavjla non stop "all your base are belong to us. You have no chance to survive make your time etc..."

2. misija kad ubijas onog lika iz mafije 1. Odmah sam otisao na youtube da vidim da li su isposhtovali kraj prvog dela - i boga mi jesu :)

Pomoc...

Jel' jos nekom baguje kod dela kada trgujete sa cigarama, kada krene jurnjava kolima, cim dotaknem auto izbaci me iz igre :S ...V3 krek koristim.

skinuh najnovije nvidia drivere (koji imaju i novi physics u sebi) i baga vise nije bilo. Cenim da je do physics-a

btw u opcijama mi je physics na medium

Link to comment
Share on other sites

Prešao je sinoć, i meni je igra u globalu sranjkasta, sa dobrim potencijalom, ali kako je više odmicala sve sam se više živcirao. Kao prvo, dizajn misija je loš, sve je linearno, bez više različitih questgivera u isto vreme i bez ikakvog izbora u misijama (makar i lažnog), svet je lepo skockan i prezentovan, ali nekako previše monoton sa premalo distinktivnih lokacija (kao što su dokovi, klanica, opservatorija i bogatunski deo na brdu, npr.). Druga zamerka je što su neke misije bez ikakvog izazova, često se dešava da se i kasnije misije svode na prosto vozikanje od tačke A do tačke B, bez ikakvih otežavajućih faktora, samo da bi se odradio neki story segment (dispozovanje leševa npr., samo se laganica provozaš i to je to, nikakva neizvesnost šta te čeka na putu, nikakva potera, ništa). Cenim što su masu stvari odradili tako da moraš da ih odradiš manuelno (ceo proces sa prijemom u zatvoru npr., sve su to mogli da odrade i običnom cutscenom od 5 sekundi), ali je to loše ako ne nosi nikakav izazov i ako se kompletna misija svede samo na to (prvih 8-9 chaptera mu dođu kao tutorial, bez preterivanja). Likovi su mi takođe tanki, više deluju kao dva street level grunta koji obavljaju te prizemne zadatke većinu igre, a ne kao dva perspektivna mejdmena koji vedre i oblače unutar svoje familije (a kako igra odmiče, sve više deluju kao nesposobne šeprtlje kojima ništa ne polazi za rukom i koji su stalno u nekom sranju i dekintirani). Dotične porodice su takođe loše predstavljene, sve se svodi na dona familije koji bleji u nekoj birtiji, uz dva lika u susednom separeu i šankera koji je u dilu sa njima, nekako nema onog epskog mafijaškog osećaja iz Kuma, Sopranosa, Goodfellasa.... Also, sa stanovišta priče mi je nedopustivo da ni u jednom trenutku nema nekih važnijih likova u policiji ili FBI-ju, svi policajci su samo generični modeli koji se napale kad očešeš nekog ili voziš brže od dozvoljenog. Dizajn i mehanika same vožnje takođe šuplja na par mesta, benzin ni jednom nisam morao da sipam, budženje auta nema mnogo smisla jer je uvek isplativije maznuti novo vozilo nego stalno popravljati jedno isto (a na novac ne možeš da se osloniš, jer ti ga igra skriptovano uzme na par mesta) i sl. Grafika, muzika, detalji, nemam zamerke (brisači na svim vozilima rade kad pada kiša npr., carski), vidi se da su mnogo vremena posvetili kreiranju to sveta iz 50-ih (plus što je fino što se grad proživljava iz dva vremenska perioda i nekoliko godišnjih doba), ne znam šta više čekaju i ne naprave neki postapoc GTA, to bi bio hit.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

To sve stoji, ali mi je malo glupo da u poodmakloj fazi igre imaš misiju koja se odradi kao rutinska vožnja od tačke A do tačke B, bez ičega više u svojoj strukturi. Misiije bi valjda trebale progresivno da budu izazovnije i teže, uz mogućnost da u svakom trenutku ubaciš referencu na nešto iz pop kulture.

@Kaurin

Pre toga si sve iskopirao u pc folder, right? Nisam probao taj zadnji DLC, ali predhodnih pet kad se tako odrade ferceraju.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...