Jump to content

beogradski sindikat


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

eh sad, rep je specifican pravac, moras malo da stojis iza toga jer je odlika repa u socijalnom aspektu, a ne u muzickom. pa tako sanja ilic moze da fura balkaniku iako nije stari sloven ili sta vec, iz prostog razloga sto je muzika bitna. rep izvodjaci, pogotovo oni koji pice socijalni ili reflektivni fazon, ispadaju smesni ako nisu dosledni.

ovo kazem generalno, a bs ne mogu da podnesem, pa tako i ne znam koliko im fazon odudara od lune lu:)

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Pa upravo to, nisu problem pesme (a u stvari jesu u suštini), već taj ceo njihov stav "borimo se za nešto/protiv nečeg", i onda završe na kauču kod ove kreature. I bez onog očajničkog "pa oni su to uradili da bi prcali sistem iznutra", please, to je baš onako jako jadno.

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

можда су отишли код Луне Лу да сниме безбедоносне протоколе за коначни ударац бацачима пламена и бојним отровима?

ако нису због тога отишли, онда један велики минус синдикалцима.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ne znam, da je neko teo da se kladi sa mnom kad su izdali prvi album, dal ce otici kod lune lu, izgubio bih grdne pare jer bih tipovao da ce da odu tada, a ne tek sad. ne kazem ovo da bih likovao ili nesto tog tipa, vec sam iskreno zacudjen reakcijama ljudi...pa ja neiskrenijeg izvodjaca nisam video od kada slusam hop, dakle od prve polovine devedesetih. ajde, marcelo je tu negde blizu sa svojim citanjem knjiga po zurkama, al samo blizu. sto je bedak jer su i oni i on tehnicki solidni.

kazem, ne zelim da se raspravljam jer vidim da ovde ima fanova, al morao sam to da kazem, zaista mi je jako cudno, ko kad bi sad svi rekli nesto tipa "pa ja sam uvek postovao cecin rad", eto, u istom zbunu bih se nasao.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

A sto ih ne gotivis ?

Mislim sta tacno su uradili, pa da ih ne gotivis od prvog dana ? Samo muzika ili ... ?

I meni nije jasno zasto su se svi napalili na pesmu Svedok (saradnik) ...

Ocigledno su se svi napalili na pesmu (kao i na Alal Vera i Poroci Beograda) iako ne shvaraju da su te pesme ironicne.

Mislim, prozivaju kriminalca gasterbajtera, a svi se nalozili ko da se oni hvale kako su neke gangstercine. Bolesno koji protiv efekat su ostvarili ...

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

A sto ih ne gotivis ?

pa upravo zbog toga sto su otisli kod lune lu, pricam to sve vreme:) s tim sto sam ja ocekivao nesto a la luna lu bar pre nekoliko godina.

e sad, mozda ja gresim, ali mislim da ne gresim jer sam svojevremeno pricao i sa ljudima koji ih znaju blabla i tako te price. a sve zbog toga sto sam od prvog dana stekao takav utisak i izgleda da se nisam prevario. tako da su oni in maj buk otisli kod lune lu jos pre iks godina. i ono, to je u principu to. meni licno je jako bitna doslednost u ovakvoj muzici. ponavljam, power metalac koji u pesmama juri zmajeve nije obavezan da se tao ponasa i u rl jer jednostavno njegova muzika ne fura takvu koncepciju. rep je nesto drugo, tu je akcenat na tekstu, socijalnoj i refleksivnoj poruci koja MORA biti iskrena, a autor dosledan, da bi to ostavljalo utisak i da bih ja uopste uzimao nekog izvodjaca za ozbiljno. ja tako shvatam socijalno angazovanu muziku - kao neku modernu inkarnaciju starogrcke agore, jedan moderni medijum za prenosenje stava i poruke.

tako da ne znam kako da ti odgovorim na ono "samo muzika ili?", nadam se da sam pojasnio, meni je to usko povezano kad je ovakav tip muzike u pitanju.

Mislim, prozivaju kriminalca gasterbajtera, a svi se nalozili ko da se oni hvale kako su neke gangstercine. Bolesno koji protiv efekat su ostvarili ...

mislim da preterujes, takav efekat se stvara iskljucivo kod naprz klinaca, a oni ce sve da tumace u tom kontekstu i to je tako od kad je sveta i veka. tvrdim da ne postoji normalan odrastao covek ili cak adolescent koji te pesme tumaci tako.

sto se rana tice, situacija je jos jasnija.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Istina da sam preterao, kad kazem svi sam i mislio na te naprz klince, kojih je i previse.

Mada ne mora da bude ni naprz klinac, jer znam dosta ljudi koji koji su u slicnom fazonu povodom takvih pesama/rana/isl a da nisu naprz klinci sa tribine.

I kapiram ovo sto govoris za lunu lu i sindikat. Al onda sigurno ne gotivis mnogo repera. I jesi upravu, ali Sindikat je jedini prozivao vlast, i one koji su vezani uz nju, od svih nasih repera, i to vrlo dobro, i napravili su onaj koncert za peti park i neki dobrotvorni koncerti i slicno, cime su bar delimicno podrzali ono sto zastupaju u pesmama. Ovo sa Lunom Lu je ispalo kao da su oni muzicari, a ono o cemu repuju je cisto da navuku masu, jer oni ne misle tako, i tu se slazemo.

Ali i dalje imaju moj respekt jer su u stvari jedini koji to rade, i imaju najbolji domaci rep, koji je, generalno, govno.

Edited by prota_
Link to comment
Share on other sites

omg spaliti izdajice koje su bile na b92!!!

gluposti.

da li je neko odgledao emisiju?

sto se tice pesama na koje se debili loze pokazuje koliko debila ima i koji ne shvataju da je to cista parodija na njih same

fifti se ne zajebava kada kaze da ima milione i picke itd a kad sindikat to iz sprdnje kaze svi misle da su debilne pesme za klince navijace

gluposti.

mene bi bilo sramota da ikada pljunem na njihov rad

edesi.org :)

Link to comment
Share on other sites

Nije problem b92, problem je "emisija" Lune Lu. Da li ti ne bi smetalo da su na tom kauču sedeli pored Jelene Karleuše, kao još jednog gosta? Jer meni je koncept Lune Lu kao takve jednak tome (na stranu što dotična svršava kad god Karleuša ili tako neko i prdne u njenom pravcu).

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

sto se tice pesama na koje se debili loze pokazuje koliko debila ima i koji ne shvataju da je to cista parodija na njih same

fifti se ne zajebava kada kaze da ima milione i picke itd a kad sindikat to iz sprdnje kaze svi misle da su debilne pesme za klince navijace

dobro, ne moras da nam objasnjavas za koga su pesme, a za koga nisu, jer svaka iole normalna osoba to shvata. Sta znam, meni recimo nikako ne odgovora to "prozivanje debila"

Link to comment
Share on other sites

Al onda sigurno ne gotivis mnogo repera.

sasvim tacno. isto tako ne gotivim ni mnogo slikara iz prostog razloga sto sam upucen u slikarstvo i sto se time bavim. to ne govori o meni vec o tome u sta se rep pretvorio i tehnicki i filozofski i sto moras da kopas po nekim andergraund francuzima i nemcima ako oces da slusas nesto dobro, a da nije od pre dvadesetak godina.

pa me vi zovite matorim prdonjom:)

omg spaliti izdajice koje su bile na b92!!!

gluposti.

da li je neko odgledao emisiju?

sto se tice pesama na koje se debili loze pokazuje koliko debila ima i koji ne shvataju da je to cista parodija na njih same

fifti se ne zajebava kada kaze da ima milione i picke itd a kad sindikat to iz sprdnje kaze svi misle da su debilne pesme za klince navijace

gluposti.

mene bi bilo sramota da ikada pljunem na njihov rad

moje misljenje o njima nema veze sa lunom lu, to sam figurativno rekao, ja sam ih isto ovako komentarisao i kada su se pojavili. jebiga, to je moj stav i vrlo jak utisak, a nisam ga stekao iz vazduha, zato sto mi nisu simpaticni ili nesto tog tipa. ti si slobodan da ih gotivis, mislim, aj sad da se prepucavamo da li ih treba rispektovati ili ne lol, to je individualna stvar. ja sad mogu da te ubedjujem zasto ih smatram za neiskrene likove bez integriteta i odakle mi to, ali i ti mene isto mozes da ubedjujes u suprotno. zato nisam ni izneo nista jer je to besmisleno, a i zasto bih ja menjao neciji stav kad ga je on izabrao zato sto je kompatibilan, isto kao ja i isto kao bilo ko drugi.

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...